Hangi masaüstünü tercih ediyoruz?

Başlatan Orhan, 29 Mart 2008 - 01:55:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi masaüstünü tercih ediyoruz?

KDE
GNOME
XFCE
Fluxbox
Enlightenment
Diğer
LXDE
Openbox
UNITY
Cinnamon

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Xenophobia

SuSE de KDE 3.5.10 ve 4.1

Ubuntu da Gnome 2.22

Mepis

Mepis de KDE 3.5.9 ve LXDE 0.3.2.1 kullaniyorum.

mbt28

Şu an için LXDE kullanıyorum ama ilersinde aklımda icewm, fluxbox, openbox veya gnome kullanma düşüncesi var.

eIdirr

mbt28

MeBuNtU

bellatrix

ben kde(4) kullanıyorum. her ne kadar windows tarzına benzesede bu kolaylık sağlıyor. gnome'u hiç denemedim... belki de ilk gördüğüm kde olduğu için. mutlaka bir ara deneyeceğim. kde gelişimine bakılacak olursa çok yol aldılar ve alacaklar görünüyor. benim favorim kde...
Debian For Ever, Human, World and ME

dozi

Linux'la KDE ile tanıştım, sonra Ubuntu ile beraber GNOME'a geçiş yaptım şimdi ise Ubuntu altında XFCE kullanıyorum, turluyorum yani anlayacağınız :)

Bedreddin

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

Pascal

Gnome masaüstünü sadeliği ve kullanım kolaylığı için tercih ediyorum.

serdar

Bir kere alıştım Gnome'a. KDE de sudan çıkmış balık gibi oluyorum :)

Xenophobia

Kendimi Gnome'a ihanet eder gibi hissediyorum ama Kubuntu'yu kurmak için geç kalmışım sanırım. :)

KDE 4 şu an gayet stabil ve hızlı çalışıyor. Gnome da aynı şekilde çalışıyor ama bir süre yüzüne bakmayacağım herhalde.

Exodus

Arch Linux : XFCE4 (D), Openbox (Yapilandirma asamasinda, umitliyim)
Ubuntu - Mandriva : Gnome (Uzun suredir 1-2 defa update icin actim)
Suse : KDE (Hic kullanmiyorum denebilir.)
XFCE cidden cok guzel bir masaustu yoneticisi kullanim, esneklik ve kararlilik, stabilite konusunda benim diyen bir masaustu ortami ancak Openbox'i kurma sebebim tamamen degistirmeye yonelik baslayan merakim ;))
Arch Linux FTW!

OKAN

Gerçi bu oylamayı yaptığımda gnome kullanıyordum.
Exodus gibi bende XFCE4 kullanıyorum. OpenBox' ı da denemeyi düşünüyorum.

3mr3

Gnome dedim Gnome kullanıyorum. Diğerlerini hiç denemedim.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

mbt28

Hepsini kullandım. Hangisi pratik hızlı geliyorsa onu kullanıyorum. Şu an IceWM tercihim. Elimde bir sürü yama var bunları son sürüm icewm e uyarlayabilirsem:

Kablosuz bağlantı durumunu gösterebilecek
Çöp kutusu olabilecek(gnomedaki gibi köşede)
Ses karıştırıcı

ve unuttuğum birkaç özelliği daha sağlayabilecek. Debian paket yapımı karışık geldi pisi gibi kolay olsa hemen modifiye edilmiş icewm i paylaşacağım.

Pars

LXDE hafif ve hizli KDE&Gnome karisimi cok hos bir masaustu.

garafatma

Hala karar veremedim, ekran kartımdanmıdır bilmiyorum, gnome ve compiz açık olunca bilgisayarı kasıyor, E17 denedim çok hoş, bazı problemleri var onların giderilmesi gerek, XFCE denedim, hoş ancak ısınamadım. LXDE windowsa benziyor diye pek kullanmak istemiyorum, KDE zaten hiç alışamadım. şu anda kassada gnome kullanıyorum, ekran kartımı değiştirince daha da zevk alacağıma eminim.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

xwes

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ynt

Openbox kullanıyorum ve memnunum.Ara sıra  Fluxbox ve  Lxde de kullanıyorum.

Openbox masaüstü ile öntanımlı gelen,Ubuntu temelli, CrunchBang Linux'u şiddetle tavsiye ederim.

Lxde panel ve pcmanfm'de öntanımlı olarak Vista simge setine benzer bir temanın kullanılması çok garbime gidiyor, bence aşırı rahatsız edici.

MURATSPLAT

KDE 4 süper olmuş.. Benim çok hoşuma gitti.. Bu yeni havaya bayıldım. Masaüstünde yeni uygulamalar var. Süper olmuş. Çok yarıtıcı işlere imza atıyor bu kde takımı?
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

garafatma

Alıntı yapılan: keiser_soze - 12 Ocak 2009 - 09:24:59
Hala karar veremedim, ekran kartımdanmıdır bilmiyorum, gnome ve compiz açık olunca bilgisayarı kasıyor, E17 denedim çok hoş, bazı problemleri var onların giderilmesi gerek, XFCE denedim, hoş ancak ısınamadım. LXDE windowsa benziyor diye pek kullanmak istemiyorum, KDE zaten hiç alışamadım. şu anda kassada gnome kullanıyorum, ekran kartımı değiştirince daha da zevk alacağıma eminim.

XFCE'ye alışamadım demişim ancak uzun süredir kullanıyorum, alışmışımda haberim yok :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

MiSKeN

Gnome kullanıyorum KDE biraz kasıntı gibi geliyor ve windowsa biraz benzediği için sevmiyorum gerçi önemli olan userın rahat olabilmesidir ama Gnome daha dost canlısı geliyor bana, Gnome,KDE,XFCE kurdum XFCE biraz basit geldi ama oldukça hızlı KDE ise biraz yavaş Gnome tam ortasıdır diyorum