Hangi masaüstünü tercih ediyoruz?

Başlatan Orhan, 29 Mart 2008 - 01:55:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi masaüstünü tercih ediyoruz?

KDE
GNOME
XFCE
Fluxbox
Enlightenment
Diğer
LXDE
Openbox
UNITY
Cinnamon

Contempt

Alıntı yapılan: MiSKeN - 24 Mart 2009 - 12:57:46
Gnome kullanıyorum KDE biraz kasıntı gibi geliyor ve windowsa biraz benzediği için sevmiyorum gerçi önemli olan userın rahat olabilmesidir
Neden sen kde yi windowsa benziyor kurmayanların sayısı gerçekten öyle olduğundan mıdır * ya da bahane olarak en kolay akla geldiğindenmidir bilinmez günden güne artıyor. Bence windowsa benziyor diye eleştirmek yerine windowsa en iyi rakip (masaüstü ortamı) olarak görmek daha mantıklı olur.Vista üstünde sağlıklı çalışsa  vistada bile kde kullanıcam ama malesef ki stabel değil.
Herşeye Rağmen...

nucro

XFCE in eski donanimdaki pclere hizli hareket etme imkanini getirmis olmasi ve kulllanilirlik acisindan ergonomik olmasi tercih sebebimdir ;)

empax

Yeni Linuxcu oldugum icin Gnome den baskasini deneme firsatim olmadi. Ama suan Gnome ile aramiz cok iyi  ;D
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

eng304

Ben Gnome'yi tercih ediyorum.Sistemimi iyi KDE iyi çalışıyor fakat KDE'ye alışamadım ilk kulanışımdan beri KDE'yi sevmedim(Windows'tan bıkınca KDE biraz Windows anımsatıyor)

suskun

maxxblade

Contempt

Ubuntu forumunda gnome'nin  lider  gelmesi gayet normal bence..
Herşeye Rağmen...

mehmetsary

gnomedan çok memnunum alışık olduğumuz bir sistem hemde sisitemi yormuyor.

GAREZ

bence GNOME biraz sönük kalıyor en iyisi KDE ve KDE4

badhero

Şimdilik Gnome ama ilerleyen zamanlarda yeni masaüstü yöneticileri ve Linux dağıtımları kullanmak, tecrübe edinmek istiyorum.

utdmr

Openbox; kullanışlı, hızlı, şık :).
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

empax

KDE'ye olan onyargim win7 sayesinde kirildi. Asla kullanmam dedgim KDE'ye gectim.(Buyuk konusmamamk gerek...)
Gnome'ye ara verme zmanim gelmis  :) Su an KDE...
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

ırmak

icedheart

linux'u kde ile tanıdım. iki yıl gnome kullandıktan sonra kde'ye geri döndüm, belki inanmazsınız ama kde yenilikleriyle, görünümüyle, özellikleriyle  beni heyecanlandıran bir masaüstü ;)

xwes

@icedheart KDE belki de dunyadaki en sık yenilenen yazilimdir. Iki gune bir yeni surum çikiyor. Kdenlive, amarok gibi kde masaustune ait yazilimlar da ayni hizla surum çikariyorlar. Gerçek çok umut verici bir hizla gelişiyor. Genelde her surumu de heyecan verici yenilikler ile geliyor yani oyle sadece hata giderilmesi filan degil, resmen devrim yapa yapa devire devire geliyorlar  :)
(laf arasinda size bir ipucu: mplayerthumbs eklentisini depodan kurarark videolar için bazi sitelerdeki gibi uzerine mause ile geldiginizde kare kare preview elde edebilirsiniz)

nazim

UbuLubu

GNU Network Object Model Environment en iyisi, artistlik yapayim dedim  :P

kalkan1973

Kibar ve şık durduğu için XFCE masaüstünü kullanıyorum.

Evde İşte her yerde Linux

Fidel

Böyle bir tercihte bulunmamıştım sanırım. Ama nasıl olduysa Gnome kullanıyorum. Öntanımlı galiba.

Feoran

Bir ara kubuntu ile kullandığımda KDEden soğuma noktasına gelmiştim şimdi nasıldır bilemem ama uyumlu bir dağıtım ile uygulamaları, özelleştirme konusundaki esnekliği ve görselliği nedeniyle kişisel tercihim KDE4'ten yana.

Felâsife

Pardus'tan dolayı derin KDE'ciyim orası ayrıda, Ubuntu ve Debian sayesinde de Gnome'yi de 2 yıldır aktif olarak kullanıyordum, ta ki geçen hafta XFCE'yi kuruncaya kadar bu saltanat sürdü.
Şimdi aktif olarak XFCE'yi kullanıyorum, Gnome'yi kaldırdım, yani saltanat XFCE'ye geçti.  :P

Hasıl sistemim de ilk göz ağrısı KDE4 ile, son gözde XFCE var.  ;D

Tek tercih olarak birini kullanmak zorunda kalsaydım o zaman tercihim tabiki de KDE4 olurdu.
KDE programlarını seviyorum, kolourpaint, ksnapshot, amarok, dolphin ve bitmez tükenmez ayarlarını :D
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

xrhymer

Oyumu KDE'den GNOME'a değiştirdim. Belki ilerde Xfce'ye geçerim.
Dostlarım, dost yoktur. Kendi gücünle ayakta durmalı, iradenle yaşamalı, duygunla sevmeli, düşüncenle ayırt etmelisin. Dünyanın tamamı güvenilmez olsa da kimse senin kılına bile dokunamaz kardeşim.

sabian

Ben Xfce'yide Gnome'u da Kde'yi de ayrı ayrı seviyorum :) daldan dala yaşıyorum, bi ara ona bi ara diğerine, aldatıyorum belki ama ne yapayım hepsi birbirinde güzel :)) Ama esmer Gnome, soluk benizli Xfce ve süslü Kde'ye göre daha bi güzel. Tam kıvamında, orta şekerli türk kahvesi gibi :)
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

XRumer

Aslında favori masaüstüm KDE4 ama bilgisayarım düşük kapasiteli olduğu için ona göre bir masaüstü gerekiyor ve KDE4 ile GNOME dışındaki masaüstlerinin içinde de henüz Türkçe'ye en iyi destek veren bildiğim kadarıyla XFCE, gerçekten çok güzel bir masaüstü yöneticisi. Fakat kardeşim Mobile Media Converter kullanıyor ve o da XFCE'de çalışmıyor. Yani GNOME mecburen GNOME kullanıyorum. Olsun GNOME da çok çok güzel. Hatta çok iyi özelleştiriliyor.