Babylon Özlemi çekenlere Goldendict [Güncellendi]

Başlatan janparey, 29 Aralık 2009 - 15:35:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kerub

Teşekkürler. Rica etsem aşağıdaki sözlükleri elinde olan arkadaşlar gönderebilir mi?

The Concise Oxford English Dictionary and Thesaurus
Merriam-Webster's Collegiate Dictionary
Merriam-Webster's Collegiate Thesaurus
Saygılarımla, sevgilerimle...

burk

Alıntı yapılan: kerub - 22 Nisan 2012 - 18:02:52
Teşekkürler. Rica etsem aşağıdaki sözlükleri elinde olan arkadaşlar gönderebilir mi?

İstediğiniz eserler lisanslı eserler değil mi?

kerub

Alıntı yapılan: burk - 24 Nisan 2012 - 01:27:46
Alıntı yapılan: kerub - 22 Nisan 2012 - 18:02:52

İstediğiniz eserler lisanslı eserler değil mi?

Olabilir. O zaman kalsın.
Saygılarımla, sevgilerimle...

lnx

Rescan dediğimde sözlükler eklenmiyor. Vakti olan birisi, bana sözlüklerin nasıl eklendiğini resimle anlatabilir mi?  :(

Rbbt

What happens when I become main source of a pain!!!

lnx

fugue

Goldendict'i bilgisayar her açıldığında açılmasını istediğim için Startup Applications'a goldendict komutuyla ekledim.

Ana penceresinin her sistem açıldığında görünmemesi için ne yapabilirim?

İstediğim goldendict'in her sistem açılışında sağ üst köşede simge olarak açılması.
"The past is a foreign country: they do things differently there"

osmancık

@fugue;
programın ayarlarını biraz inceleyin orda vardı.
.                .-.
         .-'``(|||)
      ,`\ \    `-`.
     /   \ '``-.   `
   .-.  ,       `___:
  (::: ) :        ___     UBUNTU
   `-`  `       ,   :
     \   / ,..-`   ,
      `./ /    .-.`
         `-..-(   )
                `-`

janparey

Alıntı yapılan: fugue - 10 Haziran 2012 - 15:23:12
Goldendict'i bilgisayar her açıldığında açılmasını istediğim için Startup Applications'a goldendict komutuyla ekledim.

Ana penceresinin her sistem açıldığında görünmemesi için ne yapabilirim?

İstediğim goldendict'in her sistem açılışında sağ üst köşede simge olarak açılması.
F4 ile ayarlara girip "Start to system tray" seçeneğine tik attığınızda istediğiniz şey olacaktır.

fugue

@osmancık @can66 haklısınız. Bahsettiğim ayarı ayarlar kısmında buldum. Teşekkürler.
"The past is a foreign country: they do things differently there"

calmo

Alıntı yapılan: Rbbt - 25 Nisan 2012 - 12:01:59
@lnx, benim hazırlamış olduğum bir konu var, http://archtr.org/forum/viewtopic.php?f=19&t=178&sid=b05dd36d5de9fa7ecf185a902b90bda6

Ben buradaki tavsiyelerle goldendicti gayet kullanışlı hale getirebildim. Rbbt'ye özel bir teşekkür göndermek istiyorum.

Benim tıkandığım tek husus sözlükleri ekleme konusundaydı. Bunu da sözlükleri /home altında yer alan (önce gizli dosyaları aktif etmek gerek) .goldendict klasörüne atarak çözdüm. Böyle yapılırsa eklene sözlükler kalıcı oluyor.

formardin

sözlüklerin olduğu indirme sistesi yasaklanmış başka bir sisteye yüklmee gibi bir çözüm var mı acaba

calmo

Türkçe sözlükler lazımsa şurayı okuyarak nasıl ulaşacağınızı öğrenebilirsiniz.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

calmo

Bunu denemiştim ve olmamıştı diye hatılıyorum. Yani arşive ulaşılamıyor.

heartsmagic

Ben bir ara denemiş ve başarılı olmuştum, çok geçmedi üzerinden. Fakat son durum nedir bilemiyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

janparey

Alıntı yapılan: formardin - 13 Temmuz 2012 - 15:56:40
sözlüklerin olduğu indirme sistesi yasaklanmış başka bir sisteye yüklmee gibi bir çözüm var mı acaba
Kusura bakmayın ben bu siteye alıştığım için oraya yükledim.DNS ayarlarınızı değiştirerek siteye kolayca ulaşabilirsiniz ki ben öyle yapıyorum.

welldive

elamlar , sizden ricam elinde redhouse ve babylon turkçe - ingilizce ve ingilizce - türkçe sözlükler varsa paylaşabilirmi (Goldendickt için) Zira paylaşılan sözlükler indirilemiyor...

Rbbt

Bende bir kaç sözlük olacaktı bir bakayım toparlayıp yollarım hepsini (:
What happens when I become main source of a pain!!!

janparey

Alıntı yapılan: welldive - 23 Ekim 2012 - 11:47:03
elamlar , sizden ricam elinde redhouse ve babylon turkçe - ingilizce ve ingilizce - türkçe sözlükler varsa paylaşabilirmi (Goldendickt için) Zira paylaşılan sözlükler indirilemiyor...
paylaşılan sözlükler indirilebiliyor olması gerek.Ben indirme sayılarına bakıyorum indirenler olmuş.Lakin siteyi açabilmek için dns sunucularını değiştirmeniz eğer bunu yaptıysanız siteden üyelik almanız gerek ki bedava.

if

Bu istenilen/paylaşılan sözlüklerin kullanımı serbest mi? Hangi lisansa bağlı?

janparey

Alıntı yapılan: if - 25 Ekim 2012 - 01:10:04
Bu istenilen/paylaşılan sözlüklerin kullanımı serbest mi? Hangi lisansa bağlı?
arkadaşın istediği redhouse sözlük lisans gerektiriyor olması lazım dolayısı ile babylon veya kendi sayfası üzerinden satın alınması gerekli fakat diğer 588 sözlük babylonun sonradan kapattığı özgür içeriklerdir

welldive

Verdiğiniz adresden kolaylıkla indirdim , çok teşekkür ediyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Kasım 2012 - 10:27:45

Alıntı yapılan: can_66 - 24 Ekim 2012 - 11:30:42
Alıntı yapılan: welldive - 23 Ekim 2012 - 11:47:03
paylaşılan sözlükler indirilebiliyor olması gerek.Ben indirme sayılarına bakıyorum indirenler olmuş.Lakin siteyi açabilmek için dns sunucularını değiştirmeniz eğer bunu yaptıysanız siteden üyelik almanız gerek ki bedava.
teşekkür ederim

kozanibo

boxca.com yasaklanmış linkleri yeniliyorum.

https://cloud.mail.ru/public/C4aT/PdiTcNESr

firehawk1985