Çözülen başlıkların etiketlenmesi

Başlatan heartsmagic, 29 Ocak 2012 - 03:19:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Forumda bir sorununuz için başlık açtığınızda eğer sorununuz çözüldüyse lütfen başlığınızı [Çözüldü] olarak etiketleyin. Bunu yapmak için başlığınızın ilk iletisine giderek sağ tarafta bulunan Değiştir düğmesine basıp, başlığa etiket vurabilirsiniz. Böylece bizler de çözülen başlıkları forum düzenini sağlamak adına rahatlıkla kapatabiliriz.

Resimli anlatım aşağıdadır, şimdiden teşekkürler.

[eklenti yönetici tarafından silindi]
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canosayan

hım. aslında bir ara bakınsam da çözüldü düğmesi mi yapsak? aslında epey iyi fikir. ben bir düşüneyim.
Chmod bizim işimiz.

burk

@heartsmagic şu günlerde böyle bir konu açmak benim de aklımdaydı, çünkü neredeyse her iletimde bunu tekrarladığım için kendime bile itici görünmeye başlamıştım.
@canosayan şayet böyle bir tuş eklenebilirse çok faydalı olur diye düşünüyorum.

heartsmagic

@canosayan, ben onu iki sene önce düşünmüş ve dillendirmiştim :) Arada iki üç defa kaynayıp gitmiştir muhtemelen, ki normal bir mesele bu kadar şeyi düşününce kaynaması.

@burk, haddizatında bir başlığımız vardı, fakat tam olarak "hap olarak" anlatım yapılmıyordu. Şimdi yapıldı, bakalım kaç kişi uyacak bu ricamıza. Yeni üyelerin ilk seferinde görmesi mümkün değil elbette, fakat eski üyelerimizden bile bu ufak isteğimizi uygulamayanlar olunca başlığı yenileme ihtiyacı hissettim.

burk

calmo

Alıntı yapılan: canosayan - 29 Ocak 2012 - 10:48:38
hım. aslında bir ara bakınsam da çözüldü düğmesi mi yapsak? aslında epey iyi fikir. ben bir düşüneyim.
altında imzam bulunsun dedim.

heartsmagic

@calmo, ne gibi?

Bu arada doğrudan [Çözüldü] düğmesi olmasa da rahatlık sağlayacak bir uygulama bir süre sonra hayata geçecek.

calmo

heartsmagic, "çözüldü düğmesi" uygulamasının gerekliliğine imza attım. Ama görüyorum ki o da olmuş. Elinize sağlık. (bu arada ilk kullanan ben oldum galiba. not edelim.)  :))

alquirel

Alıntı yapılan: heartsmagic - 24 Mart 2012 - 02:45:25
@calmo, ne gibi?

Bu arada doğrudan [Çözüldü] düğmesi olmasa da rahatlık sağlayacak bir uygulama bir süre sonra hayata geçecek.

Buyrun.

Açtığınız başlıktaki ilk iletiyi "Değiştir" dedikten sonra başlık metin kutusunun solunda [Çözüldü] yazan bir bağlantı göreceksiniz. Tıkladığınızda etiketiniz kendisini metin kutusunun içerisine ekleyecektir. Gerisi bildiğiniz şeyler, iletiyi kaydedin sadece.

Alıntı yapılan: calmo - 24 Mart 2012 - 10:10:33
heartsmagic, "çözüldü düğmesi" uygulamasının gerekliliğine imza attım. Ama görüyorum ki o da olmuş. Elinize sağlık. (bu arada ilk kullanan ben oldum galiba. not edelim.)  :))

Ben duyuruyu yapamadan kullanan olmuş :)
Teşekkür ederim.

heartsmagic

@alquirel'in eline sağlık diyerek ben de ilk iletiyi güncelliyorum :)

burk

Eline sağlık @alquirel, ne zamandır ihtiyaç duyulan bir konuya neşter atmışsın. ;)

alquirel

Teşekkür ederim arkadaşlar ;)
Fazla geniş çaplı bir eklenti değil, sadece 'etiketi yazmak' yükünü hafifletiyor.

senkul

Teşekkür ederiz, emek verdiğiniz için :)
İyi insan olabilmek için ne yapmalı ? Dahası iyi insan nedir ? Kim düşünür ki bunu...

burk

gufabe

Etiketlenmemiş başlıkları takip etmek hızlıca destek olmak isteyip durumun yaygınlığı karşısında soluksuz kaldığım bir mesele olmuştu.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=29302.0

Umarım bu küçük eklenti faydasını giderek arttırır.

ahmet_celal

suraya belirtme ihtiyaci hissettim
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1601
ilgili mod SMF sitesinde oldugu gibi sayfanin en altina cozuldu butonu ekliyor bu mod sayesinde yaziyi yeniden duzenlemeye gerek kalmadan tek tikla isi bitiriyorsunuz
bilginize :)
su anki surumunuz ( 2.0.2 ) ile uyumludur...

Link Duzeltilmistir
php 'CANDIR'

alquirel

@ahmet_celal, galiba bağlantıyı yanlış verdiniz.

Bir savunma olarak mı algılarsınız, yoksa karşılıklı fikir alışverişi olarak mı algılarsınız orası size kalmış :) ama neden bir düğme değil de böyle dolaylı bir yolu tercih ettiğimi yazayım.

Bildiğiniz gibi SMF modları denilen şey, tıpkı isimleri gibi modifikasyon yapmaya, yani SMF'nin kaynak kodunda değişiklik yapmaya yarıyorlar. Eğer bir sitenin tek sahibiyseniz ve kendi SMF'nize ne yaptığınızı biliyorsanız, bu modifikasyon işi size zarar vermez. Ancak bu site gibi bir "topluluk" sitesi iseniz bu modifikasyon işlerini ilerisini iyi düşünerek yapmak gerekiyor.

Sözü uzattım, bu dolaylı yolu tercih ediş sebebim, SMF'nin kaynak koduna neredeyse hiç dokunmadan bir "çözüldü" düğmesi koyabilmekti. En iyi bu şekilde olabildi.

Bu arada paylaşımınız için teşekkür ediyorum ;)

ahmet_celal

Alıntı yapılan: alquirel - 11 Aralık 2012 - 04:02:33
@ahmet_celal, galiba bağlantıyı yanlış verdiniz.

Bir savunma olarak mı algılarsınız, yoksa karşılıklı fikir alışverişi olarak mı algılarsınız orası size kalmış :) ama neden bir düğme değil de böyle dolaylı bir yolu tercih ettiğimi yazayım.

Bildiğiniz gibi SMF modları denilen şey, tıpkı isimleri gibi modifikasyon yapmaya, yani SMF'nin kaynak kodunda değişiklik yapmaya yarıyorlar. Eğer bir sitenin tek sahibiyseniz ve kendi SMF'nize ne yaptığınızı biliyorsanız, bu modifikasyon işi size zarar vermez. Ancak bu site gibi bir "topluluk" sitesi iseniz bu modifikasyon işlerini ilerisini iyi düşünerek yapmak gerekiyor.

Sözü uzattım, bu dolaylı yolu tercih ediş sebebim, SMF'nin kaynak koduna neredeyse hiç dokunmadan bir "çözüldü" düğmesi koyabilmekti. En iyi bu şekilde olabildi.

Bu arada paylaşımınız için teşekkür ediyorum ;)

rica ederim simplemachine toplulugu da GNU/Linux topluluklari gibi gelistiricilere sahip sanirim korkunuz guvenlik aciklarindan kaynaklaniyor sunu belirtmeliyim ki bunun sizde farkindasiniz en guvenli bilgisayar fisi cekik olandir.. o fiside toplum muhendisligi yardimiyla bir baskasina taktirtabilirsiniz :)
mod ile ilgili herhangi bir sorun oldugunu sanmiyorum yillardir Simplemachines sitesinde yer aliyor sayet bir sorun yaratsaydi bunun onune gecmek icin simplemachine yetkilileri ve gelistiricileri ilgili icerigi kaldirirlardi...
diger yandan simplemachines su yonden cok basarili buluyorum
1) size kurulum paketi veriyor bu kurulum isini kolaylastiriyor
2) size kaynak kodunu ve nasil yapilacagini soyluyor yani paket kurmak yerine bu degisiklikleri el ilede yapabilir kodlari inceleyebilirsiniz
saygilar ahmet celal kupeli
php 'CANDIR'

alquirel

Ben işin güvenlik kısmından ziyade, SMF'de işin kaynak kodda değişim olmasından dolayı bir müddet sonra kodların karman çorman olması kısmından bahsediyorum. En derli toplu ve kaynak koda en az müdahale ile bu kadar olabildi.

Bugün var, yarın yok iseniz bir sitede, siteye yaptığınız etkilerin en zararsız ve en düzenli olması gibi bir sorumluluk da biniyor sırtınıza ;)

ahmet_celal

Alıntı yapılan: alquirel - 11 Aralık 2012 - 19:36:39
Ben işin güvenlik kısmından ziyade, SMF'de işin kaynak kodda değişim olmasından dolayı bir müddet sonra kodların karman çorman olması kısmından bahsediyorum. En derli toplu ve kaynak koda en az müdahale ile bu kadar olabildi.

Bugün var, yarın yok iseniz bir sitede, siteye yaptığınız etkilerin en zararsız ve en düzenli olması gibi bir sorumluluk da biniyor sırtınıza ;)

ozur dilerim simdi daha iyi anladim :)
bunun icin genelde ben kendi siitemde bile yaptigim degisiklerde su yolu takip ediyorum

//burada su tarihte degisiklik yaptim su amacla
php 'CANDIR'

alquirel

Bahsettiğiniz yorum satırlarını eklemenin yanı sıra yönetim kısmında da eklediğim kodu hangi dosyanın neresine eklediğimin kaydını da tutuyorum zaten :)

Yanlış anlamayın, "ille de biz senin verdiğin eklentiyi kullanmayacağız" gibi bir tavrın içerisine girmeye çalışmıyorum. Gerekli olduğuna inandığımız eklentileri zaten ekliyoruz sistemimize, o kadar da radikal değiliz. Bu etiket işi de şimdilik böyle idare ediyor. Eğer bahsettiğiniz türde bir düğme için yoğun talep olursa onu da değerlendirmeye alırız. ;)

ahmet_celal

sanirim benim yaptigim yorumlarda ilgili eklentiyi pazarliyormusum gibi olmus :)
daha acikliyi olmasi icin...
Alıntı Yap
-bak abi bu ayfon damdan dusse bir sey olmaz..
-garanti mi ? garantisi bizzat benim sayin abim...
php 'CANDIR'

karakartala

UbuntOne kapandı mı? Resim görünmüyor. Sanırım UbuntuOne yüzünden görünmüyor.

plazma

Ubuntuone kapandı, fakat ilk iletideki resimden bahsediyorsanız bende gözüküyor.

karakartala

etiket1.png ve etiket2.png gözükyor. Fakat en üstteki resim görünmüyor. Resmin bağlantı adresi bu : http://ubuntuone.com/6G2aY9Oh9PpcwkRd4klNBy