İletilerde code etiketi

Başlatan zeitgeist, 03 Aralık 2009 - 17:51:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zeitgeist

Değerli Ubuntu.tr üyeleri,

Mesaj gönderirken dikkat edilmesi gereken hususlarda bir parça bilgi vermek ve forum genelinde uymaya çalıştığımız prensipleri açıklamak adına bu duyuruyu hazırladık.

Mesajlarınızı yazarken lütfen şu hususlara dikkat ediniz:

1- Mesajınızın okunabilirliğini arttırmak için lütfen gereksiz yere kalın ya da renkli karakter kullanmayınız.

2- Gerekli çıktı ve belgeleri verirken code etiketini kullanınız. Bunun için yapmanız gereken mesaj yazdığınız sayfada bulunan aracını kullanmaktır. Bu işarete tıkladığınızda mesaj sayfasına otomatik olarak code, /code etiketleri yerleşecektir, bundan sona yapmanız gereken belge ve çıktıları bu etiketler arasına kopyalamaktır.

Alternatif görsel:

Mesaj araçlarını daha etkin kullanmak ve bilgi sahibi olmak için tüm araçları yazdığınız metinde deneyebilir ardından "önizleme" butonuna basarak son halini görüntüleyebilirsiniz.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Yusuff

Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

kalender

mesajlarda şuradaki linkten şeklinde ifadeler olabiliyor ve şuradaki kelimesine bir link iliştirilmiş oluyor bunu nasıl yapıyorlar acaba bilgilendirebilirmisiniz?
Dal Rüzgara Küskün Değildir Ama Kırılmıştır Bir Kere!

ironic

Üst panelden dünya simgesine (site adresi ekle) tıklıyoruz. Açılan kutucuğa eklemek istediğimiz url adresini yapıştırıyoruz ve Tamam (ok) düğmesine basıyoruz. Hemen ardından ikinci bir kutucuk daha açılacak bu kutucuğa da,  bağlantıya vermek istediğimiz adı yazıyoruz.

kalender

Dal Rüzgara Küskün Değildir Ama Kırılmıştır Bir Kere!

canosayan

aslında tümünün kullanımını tek bir maddede anlatsaydınız. mesela ışıldayan yazı yazılıp üst simge yada alt simge yapılabiliyor. Hatta sabit genişlikli yazı tipi sağlanıp tablo bile yapılabiliyor.
12
34
Chmod bizim işimiz.

bytan

Güzel düşünülmüş ve çok gerekli bir başlık. Düşünenin, hazırlayanın, katkı sağlayanın eline sağlık. :)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

zeitgeist

Alıntı yapılan: canosayan - 03 Aralık 2009 - 20:19:26
aslında tümünün kullanımını tek bir maddede anlatsaydınız...

Aslında bunu da düşündük ancak mesajlarda en çok göze batan husus code etiketleri ile ilgiliydi. O yüzden özellikle bu konunun altını çizme ihtiyacı duyduk. Zaman içerisinde diğer mesaj araçlarıyla ilgili bilgiler de ilk mesaja eklenebilir.

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

Gerekli bir hatırlatmaydı cidden, eline sağlık @zeitgesit. Ben de ufak bir alternatif söyleyeyim. Önce kod etiketi kullanıp sonra içini doldurmak yerine kodu aktarıp, ardından seçip kod etiketine basmak da işe görebilir. Hatta sağa doğru uzayan çıktılar için ben genelde alıntı etiketini kullanıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zeitgeist

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Aralık 2009 - 01:48:21
...kodu aktarıp, ardından seçip kod etiketine basmak da işe görebilir...

Özellikle mesajları düzenlerken kullandığım yöntem bu aslında; çıktıları fare ile tarayıp tümünü seçili hale getirdikten sonra code etiketine basmak daha pratik. Duyuruyu hazırlarken bu kısım hiç aklımıza gelmedi nedense. En azından bu vesileyle pratik yolu da izah etmiş olduk.

heartsmagic

Alıntı yapılan: zeitgeist - 04 Aralık 2009 - 01:55:01
Özellikle mesajları düzenlerken kullandığım yöntem bu aslında; ...

Aynı nedenden dolayı bu şekilde alışkanlık kazanmışız :)

sosyalserdar

bence burası biraz daha önplana çıksın ki bu bbc tag konusunda bilgisi olmayanlar yardım alabilsin

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=help

canosayan

ben nedense gerek forumda gerek wikide oturup kodlarıda elimle yazıyorum. verimsiz olan benimki sanırım.
Chmod bizim işimiz.

localhost

Mesajlari düzenlemekten sorulara cevap veremiyorduk. Bu baslik iyi oldu :) arada bir güncelleme yapariz :)
Linux LPIC1 - MCSA

zeitgeist

Bir başka başlıkta topluluktan bir arkadaşımız "bana düşmez ama çıktıları code etiketi içinde verseniz daha iyi olur" demiş, biraz önce okudum ama şimdi bulamadım. Bu vesileyle şunu ekleyelim bu başlığa: Mesajlarda hem hitap, Türkçe kullanımı, yazım şekli hem de code etiketleri ve benzer hususlarda birbirimizi uyarmamız topluluk olarak çok daha rahat anlaşmamızı sağlayacaktır düşüncesindeyim. Böylece kullandığımız ortak dil çok daha verimli hale gelebilir, o yüzden birbirimize bu tür uyarılar ya da hatırlatmalar yapmaktan çekinmeyelim.

canosayan

gelde şimdi wiki şablonlarını arama uçbirim çıktılarını farklı dosya içeriklerini farklı kodları ise farklı etiketleyebiliyoruz.
Chmod bizim işimiz.

localhost

Code Etiketini kullanamayan kullanicilar icin.... 
Linux LPIC1 - MCSA

localhost

Linux LPIC1 - MCSA

s7e7v7e7n

şuanda yeni tema ile yapılan bu Code etiketi içindeki kod parcacıkları gözükmez hale geldi. ben göremiyorum doğru düzgün bir şekilde biraz boyutları büyütülse fena olmazdı.
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

heartsmagic

Aklımızda olan bir mesele bu. Bazı işler bitsin, ona da sıra gelecek.

heartsmagic

canosayan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Mart 2010 - 01:24:43
Aklımızda olan bir mesele bu. Bazı işler bitsin, ona da sıra gelecek.
Chmod bizim işimiz.

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic