Clementine Müzik Oynatıcı

Başlatan ironic, 04 Nisan 2010 - 22:28:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Türkçe karakter nedeniyle olabilir mi? Ya da boşluk? İsim değiştirip deneyebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

burk

Tam hata iletisini yazarken benim de aklıma geldi, karakter sorunu olmayan bir parçayı denedim tam olarak aynı sorun çıktı, şimdi düşünüyorum acaba adresteki Türkçe karakterlere de mi sorun çıkartıyor diye, öyleyse napabilirim ki?:) Sağ tık eklentisinde bunun gibi bir sorun yaşayan var mı?
Ayrıca belirtmem gerekir ki arşiv yöneticisi de Türkçe karakter bulunan dosyaları açamıyor, ark programı ile açabiliyorum, sistemimde bir ayar eksikliği olabilir mi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Ekim 2010 - 23:58:25

Evet adresteki Türkçe karakterler de soruna neden oluyor, home/burak adresinde agnikai adlı parça sorun çıkarmadan çalıştı.

heartsmagic

Uygulama için bir hata bildirimi yapılabilir. Arşiv yöneticisi ayrı bir mesele, forumda bir iki yerde geçmişti bahsi.

burk

Arşiv konusunu çözmek için açmadım alakalı olabilir diye belirttim, ark ile çözüm bulduğum için de çözüm için inceleme yapmadım, neyse.:) Peki bu hatayı acaba sadece ben mi yaşıyorum? Ve hata bildirimi nasıl yapılır?:)

stratovarius

Geliştirici sürümü kullanıyorum deneme amaçlı yaptım evet sağ tıkta türkçe karakterlilerde sorun çıkıyor , ama program içi dosya aç ile sorunsuz açılıyor.

Sağ tıkta var problem.

Yanlız sizde geliştirici sürümünü kullanıyorsanız bu tarz ufak hatalar olması normal.

Bug konusuna gelince launchpade üye olup aşağıdaki geliştirici sayfasından bug açabilirsiniz yada direkt geliştirinin mail adresi mevcut mail yoluyla ulaşabilirsiniz(mail yoluyla ulaşmanızı öneririm).

https://launchpad.net/~me-davidsansome

burk

@ stratovarius, cevaplar için teşekkürler, deneme sürümünü kullanmadığımı belirtmiştim, kararlı olan sürümü kullanmaktayım.:) Bahsedilen adreslerden geribildirimde bulunacağım:)

stratovarius

Konuyla ilgili bir mesaj yolladım geliştiriciye, bakalım cevap gelmezse bug açmayı düşünüyorum.

Herhangibir yanıt alırsam buradan geri bildirim yaparım.

Yiğit Ateş

Clementine'a radyo ekleyebilen var mı? Powertürk'ü ekleyemedim bir türlü, hata veriyor.

stratovarius

Yiğit Ateş

Oradan ekledim zaten ama hata verdi, bağlantı şu: http://94.75.221.135:8875/listen.pls Sen de bir deneyebilir misin @stratovarius zahmet olmazsa?

stratovarius

Hım liste.pls olarak eklemiyor. Listen.pls'ı masaüstüne indiriniz metin düzenleyici ile açınız, içindeki linki ekleyiniz. Örnek verdiğiniz linkteki asıl link;

http://94.75.221.135:8875

Bunu eklerseniz powerturk çalışacaktır. Bu şekilde ekleyince sorun yaşamadım ben.

Ayrıca pulse sevmiyorsanız benim gibi clementine ayarlarını açınız. Oynat kısmında gstreamer kısmından alsayı seçiniz, altındaki çıktı aygıtı kısmına ;

/usr/share/alsa/pcm  konumundaki *.conf profillerinden kendinize uygun olanı ekleyiniz.

Eklerken oradaki profilin yanlızca ismini yazacaksınız. Örn; front.conf kullanmak mı istiyorsunuz.

O boşluğa sadece front yazmanız yeterlidir.

Yiğit Ateş

Teşekkürler çalıştı, pulse ile bir sorunum yok. Eskiden başımı çok ağrıtırdı ama artık gayet sorunsuz çalışıyor :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Ocak 2011 - 01:00:46

Düzeltme: Yayın kesik kesik geliyor, bir süre sonra da akım çözümlenemedi diyerek duruyor. Tarayıcı üzerinden sorun yok.

decent

Logo clementine-player
A cross-platform music player based on Amarok 1.4

Clementine yeni 0.7 sürümü ile geldi.

İndirme bağlantısında Ubuntu 10.04, 10.10 ve 11.04 sürümleri için .deb dosyaları bulunuyor.

İndirme bağlantıları için tıklayın >> code.google.com/p/clementine-player/downloads/

Sürüm Notları
http://code.google.com/p/clementine-player/source/browse/trunk/Changelog

decent

sabian

Hafif olduğunu söylediğimiz bir müzik çalar ancak işlemciyi Amarok'a göre neredeyse 2 kat yoruyor. Clementine % 12 yerken işlemciden Amarok 3-5 arasında gidip geliyor. Hoş Amarok da ram'den 2 kata yakın sömürüyor ama, işlemci benim için daha önemli sanırım. Minitunes'i de denedim ve ram tüketimi Clementine ile aynı (35 mb civarı) işlemci tüketimi de Amarok ile denk (% 5-6) her ikisinden de hafif geldi bana ama işlemci tüketimi denkken Amarok'tan geçip Minitunes'i kullanmam. Ram için gerekirse swap'a uğrasın, komşudan bi onluk alsın ama işlemcimi sömürmesin.

"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

hesin

Belki tam olarak yeri olmayabilir ama yine de sormak istediğim bir soru var.Aslında arama da yapmışlığım var forumda ama uzun zamandır kafamın bir tarafında duruyor ve  hala da unutamadım .Neyse meseleye gelecek olursak,ben windows ta görmüştüm, öntanımlı olarak clementine yapıldığında müzik dosyasının simgesi de küçük bir mandalina ikonunu halini alıyordu.Ama ubuntu da öyle bir durum yok, bende ön tanımlı olarak clementine olmasına rağmen standart halini koruyor.Bir yolu çözümü var mıdır acaba bu durumun.?

heartsmagic

Müzik dosyası dediğin örneğin .mp3 dosyaları mı? Eğer öyleyse onu sağlayan şey kullandığın temadır. Clementine özel olarak kendisi bu temayı bulup, ilgili yeri değiştirmiyorsa zaten değişiklik olmaz simgelerde.

matrax_41

Alıntı yapılan: sabian - 03 Ocak 2012 - 15:37:49
Hafif olduğunu söylediğimiz bir müzik çalar ancak işlemciyi Amarok'a göre neredeyse 2 kat yoruyor. Clementine % 12 yerken işlemciden Amarok 3-5 arasında gidip geliyor. Hoş Amarok da ram'den 2 kata yakın sömürüyor ama, işlemci benim için daha önemli sanırım. Minitunes'i de denedim ve ram tüketimi Clementine ile aynı (35 mb civarı) işlemci tüketimi de Amarok ile denk (% 5-6) her ikisinden de hafif geldi bana ama işlemci tüketimi denkken Amarok'tan geçip Minitunes'i kullanmam. Ram için gerekirse swap'a uğrasın, komşudan bi onluk alsın ama işlemcimi sömürmesin.

Müzik veritabanını yeniliyorsa arkaplanda bu nedenle olabilir yüksek işlemci gücü kullanması.

hesin

Alıntı YapMüzik dosyası dediğin örneğin .mp3 dosyaları mı? Eğer öyleyse onu sağlayan şey kullandığın temadır. Clementine özel olarak kendisi bu temayı bulup, ilgili yeri değiştirmiyorsa zaten değişiklik olmaz simgelerde.
Clementine ubuntu da neden kendisi ilgili temayı bulup simgeyi mandalina simgesi haline getirmiyor.Oysaki windows ta bunu yapıyordu, özel olarak ubuntuda yapmamasının bir gerekçesi var mı?
Pek önemli değil aslında ama müzik dosyalarıma girdiğimde .mp3 dosyalarımın simgesinin küçük bir mandalina halini alması sadece görsel olarak çok güzel bir görünüm sunuyordu.

heartsmagic

@hesin, bu sadece Clementine'e ait bir eksiklik değil, bildiğim hemen hiçbir uygulama bunu yapmıyor zaten. Yapan varsa da iki elin parmaklarını geçmez (tüm kategorilerden bahsediyorum). Kaldı ki bunu yapmasını da ben istemem örneğin, kullandığım temadan memnunsam devam etmek isterim, uygulama ezmesin o temayla gelen simgeyi. Ancak, uygulamalar bunu yapar da bize seçenek olarak sunarsa bir diyeceğim olmaz.

decent

Son sürüm (Clementine 1.0.1)  için ayrıntılı bir inceleme yapılmış; özellikle Ubuntu üzerinde Unity uyumu ve gerçek zamanlı arama işlevine vurgu yapılmış.
softpedia.com/reviews/linux/Clementine-Review

guopx

bi tavsiye de benden. müzik dinlemeyi seviyorsanız güzel bir masaüstü aracı var. covergloobus.
http://ppa.launchpad.net/gloobus-dev/covergloobus/ubuntu/pool/main/c/covergloobus/
üstelik birçok oynatıcıyla da uyumlu sadece clementine değil.
http://imgim.com/ekrang%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC2012-06-1221:11:40.png
clementine yi açmadan şarkı değiştirebilir, sesi ayarlayabilir, ileri geri sarabilirsiniz masaüstünden
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

erkan468

herkese iyi günler. mesajları okudum ama göremedim. ubuntu'yu 16 gb'lık usb disk'e kurarak kullanıyorum. clementine müzik çalarda müziklerin kayıtlı olduğu ssd'ye uluşamıyorum. ryhthmbox'ta ssd de müzik klasörüne ulaşabiliyorum. clementine de bunun bir yolu var mıdır acaba?

if

@erkan468, Clementine kullanmadığım için sizi doğrudan yönlendiremeyeceğim. Müzik dosyalarınız Ubuntu'nun kurulu olduğu diskten farklı bir disk içerisinde anladığım kadarıyla. Ve siz bu müzik dosyalarına farklı bir müzik oynatıcıdan erişebilirken Clementine ile erişemiyorsunuz. Müzik eklemeden önce müziklerin bulunduğu dik bölümünü bağlıyor musunuz? Bu ssd'de herhangi bir işletim sistemi kurulu mu? ssd hangi dosyalama türü ile biçimlendirildi? Clementine 4 yıldır güncellenmeyen bir yazılım. Sürekli güncellenen bir yazılım kullanmanızı tavsiye ederim.