Ubuntu 16.04 Kurulum da Hata

Başlatan bakyuz, 29 Mart 2018 - 22:38:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bakyuz

Merhaba henüz yeniyim windows 10 yanına ubuntu kurmak istiyorum kurulum öncesi disk kontrol kısmında hata aldım yardım eder misiniz
Yaptığım adımlar
1-)Windows da 160gb Nfts bi disk alanı ayırdım
2-)Rufus ile ubuntu 16.04 ü flash diske yazdım
3-)Başlangıçta kurmayı denedim hata verdi.
Resimde hatalar var

[eklenti yönetici tarafından silindi]

ethernity

Her şeyden önce Ubuntu kuracağınız bölümü NTFS olarak biçimlendirmek zorunda değilsiniz. Zaten kurulum sırasında o bölüm ext4, ve ya uyumlu vaşka bir format olarak biçimlendirilecek, daha doğrusu kurulum bunu sizden talep edecek. Çünkü Linux sistemler NTFS üzerine kurulmuyor. O kısmı sadece boş bırakmak yeterli olacaktır. Hata bir çok nedenden kaynaklanıyor olabilir. ISO dosyasının bütünlüğünü kontrol edin önce. Bazen dosya indirimi sırasında bozulma olabilir. Burada sorun yoksa, flash diske yazmada hata olmuş olabilir. Tekrar yazıp deneyin. O da olmadı, başka bir programla yazmayı deneyebilirsiniz.

Fatix

Bu hata olusumu , Windows ile Linux arasindaki bios farkindaligindan dolayi olusmus.
Mesela Windows UEFI , Linux LEGACY ya da tersi olunca bu hata olusur.
Ya ikisi de ayni BIOS turunden olmasi lazim.
Technology is dominated by two types of people: those who understand what they do not manage, and those who manage what they do not understand.

bakyuz

İndirdiğim sürüm mü yanlış acaba biosum legacy benim

Fatix

Iki isletim sistemi de ayni bios tipinde olmasi lazim .
Madem biosun Legacy , iki isletim sistemi de Legacy olmasi lazim.
Technology is dominated by two types of people: those who understand what they do not manage, and those who manage what they do not understand.

speakerXXL

USB belleğinizi tam olarak biçimlendirip, ISO dosyasını aşağıdaki uygulama ile yazdırmayı dener misiniz?

https://etcher.io

USB belleği biçimlendirmek için Windows altında buradan indireceğiniz aracı kullanabilirsiniz.

Not: Ayrıca indirdiğiniz ISO dosyasının doğrulamasını yapmayı unutmayın.

https://tutorials.ubuntu.com/tutorial/tutorial-how-to-verify-ubuntu

if