Wireless adaptörünü monitor moduna alınca hata.

Başlatan SoIo Türk, 20 Kasım 2016 - 20:25:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SoIo Türk

Selamın Aleykum merhabalar kolay gelsin. Öncelikle forumda bu konu hakkında araştırdım fakat birşey bulamadım. Sorunum hakkında sorumu bu bölüme sorabilceğimi düşündüm.  Konuyu yanlış bölüme açtıysam özür dilerim.
Sorun şu : Konu başlığında yazdığı gibi wireless adaptörümü monitör moduna alınca sistem hatası veriyor. Bu sorun 14.04(Şuan 16.04 kurulu) de de karşıma çıkıyordu. Sırf bunun için ubuntuyu birçok kez kaldırdığım yerine kali gibi pentest işlemlerini yapabilceğim dağıtımlar kurmuştum. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olur musunuz?
Hata : http://i.hizliresim.com/pXvyLa.png

İyi çalışmalar kolay gelsin.

if

@Solo Türk, bu sorun bir böcekten kaynaklanmakta. Buna yapabileceğimiz bir şey yok. Launchpad üzerinden yeni bir rapor açabilirsiniz.

https://help.ubuntu.com/community/ReportingBugs

SoIo Türk

Biraz geç yazıyorum ama cevabınız için teşekkür ederim sevgili if ' Eğer ' :) İngilizcem olsaydı dediğiniz yapardım ama malesef ... :(

siberoloji

@Solo Türk;
Kaliyi kurduğunuzda wireless kartınızı kullanabildiğinizi varsayarak bir çıkarımda bulunursam Wireless kartınız monitor modu destekliyor demek ki.
O zaman wireless kartı Ubuntuda monitor moda almak için neler yapıyorsunuz sorabilir miyim? (Komutlar vb.)

Solo Türk

Alıntı yapılan: siberoloji - 06 Ocak 2017 - 20:05:21
@Solo Türk;
Kaliyi kurduğunuzda wireless kartınızı kullanabildiğinizi varsayarak bir çıkarımda bulunursam Wireless kartınız monitor modu destekliyor demek ki.
O zaman wireless kartı Ubuntuda monitor moda almak için neler yapıyorsunuz sorabilir miyim? (Komutlar vb.)

Önce aircrack-ng toolunu kurulu olarak varsayrsak;

"airmon-ng start interface" şeklinde adaptörü monitor moduna geçiriyorum. Eğer olmaz ise ;

-ifconfig interface down
-iwconfig interface mode monitor
-ifconfig interface up

Şeklinde yapıyorum. :)
Kür şad'da 40 kişiyle Çin sarayını basarken mutlaka öleceğini biliyordu. Ama kendilerinden sonra geleceklerin dünyanın yeniden efendisi olacaklarını hayâl etmişlerdi.
Alp Arslanların, Osman Beylerin, Mustafa Kemallerin kanlarında onların ruhunun yaşamadığını kim inkar edebilir?.
Onların bir çoğu tarihin adsız kahramanları ve şanlı delileriydi.

Solo Türk

Kür şad'da 40 kişiyle Çin sarayını basarken mutlaka öleceğini biliyordu. Ama kendilerinden sonra geleceklerin dünyanın yeniden efendisi olacaklarını hayâl etmişlerdi.
Alp Arslanların, Osman Beylerin, Mustafa Kemallerin kanlarında onların ruhunun yaşamadığını kim inkar edebilir?.
Onların bir çoğu tarihin adsız kahramanları ve şanlı delileriydi.