[Çözüldü] Adobe Flash Player Kurulumu

Başlatan sknrk, 17 Nisan 2016 - 16:14:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sknrk

Öncelikle herkese merhaba. Bugün ubuntuda tarayıcı üzerinden oynana Town Of Salem isimli bir oyunu oynayacaktım fakat Windows'da oynamam rağmen ubuntuda flash player hatası alıyorum. "To play Town Of Salem please install Adobe Flash Player version 11.4.0 or greater." yazıyor ekranda. Flash Player yükledim fakat versiyon uymuyor anlaşılan. Yüksek versiyon için allta bıraktığı linke tıklıyorum ve tar.gz uzantılı bir dosya indiriyor. Tar dosyasını nasıl kuracağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

neynefes

Hangi tarayıcı üzerinden açmaya çalışıyorsunuz?

sknrk

Firefox üzerinden açmaya çalışıyorum. Chrome yüklü fakat açmaya çalıştığımda açılmıyor.

neynefes

Şimdi chrome indirip deneme yaptım. Biraz bekletti ama açtı oyunu. En acısız olan yol chrome olacaktır bu durumda diye düşünmekteyim.

sknrk

Chrome'u yükledim fakat arama kısmından chrome arayıp açmaya çalıştığımda chrome açılmıyor.

Mr_YAMYAM

Ubuntu yazılım merkezinden adobe flash eklentisini yükleyiniz. (Bakınız resim)
Daha sonra güncelleme yöneticisini açarak Adobe flash ile ilgili güncellemeleri yükleyiniz.

sknrk

Evet yükledim zaten kendisi açılmıyor sitede.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: sknrk - 17 Nisan 2016 - 17:54:34
Evet yükledim zaten kendisi açılmıyor sitede.
Açılabilmesi içn onaylanması gereklidir.
Veya firefox üzerinden aktif edilmelidir.

sknrk

Sanırım burda yok.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Mr_YAMYAM

Herhangi bir flash eklentisi yüklememişsin.
Eklenti edin bölümünden de yükleyebilirsin.
İlla Adobe flash şart değildir. Yüklemiş olduğum resimdeki eklenti adlarına göre arayıp firefox üzerinden yükleyebilirsin.
Daha sonra firefox tercihlerinden resimdeki yönergeleri uygula.

sknrk

Dediğim gibi yüklediğim pluginler firefox tarafından görülmüyor. Eklenti edin kısmından ise flash plugin bulamadım işe yarar çoğu çalışmıyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Nisan 2016 - 18:37:33

Şu işe bakın ki ubuntunun browserinde çok iyi çalışıyor :D

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Mr_YAMYAM

Ubuntunun browser'i dediğin firefox'tur.
Chrome çoğu eklentileri desteklemez veya farklı bir uygulama gerektirir.

sknrk

Ubuntu Web Browser var isterseniz Super tuşuna bastıktan sonra aratabilirsiniz.(Direk Browser yazsanızda çıkıyor zaten)

Mr_YAMYAM

Benim sistem veritabanında yok.
UBUNTU STUDIO 12:04 sürümü kullanıyorum. Belki yeni ubuntu sürümlerinde veritabanına konulmuştur.
Ancak firefox bana yetiyor. Belki de alıştığım için :D

sknrk

Zaten tarayıcı firefox yada chrome varken kullanılmayacak türden bence. Sadece sorun olduğu zaman için falan herhalde.

heartsmagic

En az 11.4 istiyorsa Firefox ile olmaz o iş, söylendiği gibi en sancısız yol Chrome olacaktır. Depolardaki Flash sürümü:
Alıntı Yap11.2.202.616ubuntu1

16.04 üzerinde olduğumu söyleyeyim. Adobe artık Linux tarafına doğrudan destek vermiyor, defalarca konuşuldu bu konu forumda. Pepper Flash yöntemi falan da geride kaldı, taklalar atmak gerekiyor güncel Adobe isteniyorsa sanırım.

Chrome açılmıyor demişsin.

dpkg -l | grep chrome

ne diyor? Kurulum nereden ve nasıl yapıldı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sknrk

sknrk@sknrk:~$ dpkg -l | grep chrome
ii  google-chrome-stable                                  50.0.2661.75-1                                      amd64        The web browser from Google
ii  xserver-xorg-video-openchrome-lts-vivid               1:0.3.3-1ubuntu1~trusty1                            amd64        X.Org X server -- VIA display driver

Kurulumu iki kere yaptim ilkinde kendi sitesinden indirdim. Ikincisinde ise terminalden indirdim.

heartsmagic

google-chrome-stable
dediğinde uçbirimden, ne oluyor?

sknrk

[4979:5013:0419/220703:ERROR:cache_util.cc(134)] Unable to move cache folder /home/sknrk/.config/google-chrome/ShaderCache/GPUCache to /home/sknrk/.config/google-chrome/ShaderCache/old_GPUCache_000
[4979:5013:0419/220703:ERROR:cache_creator.cc(129)] Unable to create cache
[4979:5013:0419/220703:ERROR:shader_disk_cache.cc(589)] Shader Cache Creation failed: -2
[4979:4979:0419/220703:ERROR:process_singleton_posix.cc(410)] readlink failed: Permission denied
[4979:4979:0419/220703:ERROR:process_singleton_posix.cc(246)] readlink(/home/sknrk/.config/google-chrome/SingletonLock) failed: Permission denied
[4979:4979:0419/220703:ERROR:process_singleton_posix.cc(246)] readlink(/home/sknrk/.config/google-chrome/SingletonLock) failed: Permission denied
[4979:4979:0419/220703:ERROR:process_singleton_posix.cc(270)] Failed to create /home/sknrk/.config/google-chrome/SingletonLock: Permission denied
[4979:4979:0419/220703:ERROR:process_singleton_posix.cc(410)] readlink failed: Permission denied
[4979:4979:0419/220703:ERROR:chrome_browser_main.cc(1379)] Failed to create a ProcessSingleton for your profile directory. This means that running multiple instances would start multiple browser processes rather than opening a new window in the existing process. Aborting now to avoid profile corruption.

heartsmagic

ls -ld /home/sknrk/.config/google-chrome
ne diyor?

sknrk

drwx------ 2 root root 4096 Nis 17 12:40 /home/sknrk/.config/google-chrome

mendirec

sudo chown sknrk:sknrk -R /home/sknrk/.config/google-chrome

Komutu uyguladıktan sonra Chrome'u açmayı dener misin?

sknrk

Komutu girdikten sonra şifre istedi sonra ise hiç bir şey olmadı.

mendirec

Şifreni girdikten sonra bir çıktı vermez.

Alıntı yapılan: heartsmagic - 19 Nisan 2016 - 02:10:06
google-chrome-stable
dediğinde uçbirimden, ne oluyor?

sknrk

Çok pardon çok yanlış anlamışım akşam çıktısını atarım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Nisan 2016 - 11:03:09

Yazdıktan sonra chrome açıldı ve chromu default browser yapma seçeneği çıktı karşıma. Bende onayladım ve chromu sabitledim sol tarafa (Malesef türkçesini bilmiyorum). Aynı zamanda aşağıdaki hataları verdi.

touch: cannot touch '/home/sknrk/.local/share/applications/mimeapps.list': Permission denied
[5489:5524:0422/110111:ERROR:socket_stream.cc(101)] Socket was disconnected, closing input stream
[5489:5524:0422/110111:ERROR:socket_stream.cc(210)] Closing stream with result -100