Sitenin Azerbaycanlıları ile Tanış Olak

Başlatan Merendoglu, 22 Kasım 2008 - 13:09:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

@Carpe Modo, aslında bu başlıkta sorunları konuşmak çok uygun değil ancak evet BIOS'a bir şekilde girmen lazım zira sistemi CD'den açman gerekiyor kurulum için. İlk açılış aygıtı olarak CD veya DVD ayarı çekmen gerekiyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Nano68

Merhaba hoşgeldiniz
Hayatımda en istediğim birkaç şey vardı bunlardan biri de yaşıtım azeri bir arkadaşım olmasıydı :)
Atvdeki  yahşi cazibe ile bizde az çok öğrendik saolsunlar
:)

Kamran

Salamun aleykum. Məndə Azərbaycanlıyam. Bakıda yaşayıram. 26 yaşım var. Sığorta şirkətində işləyirəm. Ubuntu ilə maraqlanıram inşallah bu yaxınlarda qurmaq fikrim var. Bu arada hərkəsə salamlardeyirəm, sizləri burada görməktən və isti münasibətinizdən dolayı şad oldum.

if

Aleykümselam @Kamran. Hoşgeldiniz forumumuza.

decent

Aleyküm selam @Kamran, hoşgeldin.

Ubuntu kurulumu için resimli anlatımı görmüş müydün?

Ubuntu 11.10 Resimli Kurulum Rehberi

beyhano

Selam Bende iran Tebrizde Yasayan bir Turkiyeliyim Herkeze selam Ederim

heartsmagic

az1986

if

Merhaba @az1986. Hoş geldiniz forumumuza.

TRubuntu

Gerçekten çok güzel olmuş, Azerbaycanlı kardeşlerimizin de siteden yararlanması çok güzel.

Not: Ayrıca, Azeriler , başka bir milletir. Azeri yerine Azerbaycanlı, ya da Azerbaycan Türk'ü demek daha doğru olacaktır. Bu yüzden başlığın,

'Sitenin Azerbaycanlıları ile Tanış Olak' şeklinde değiştirilmesini öneriyorum..
"Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde yaşayan, Türk dili ile konuşan Türk kültürü ile yetişen, Türk ülküsünü benimseyen her vatandaş, hangi din ve mezhepten olursa olsun Türk'tür, Türk Milliyetçisidir."

"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk halkına Türk Milleti denir." (1930)

Uluönder Mustafa Kemal ATATÜRK

heartsmagic

Başlığı yazanın biz olmadığımız düşünüldüğünde konuşulması gereken bir mevzu sanırım bu :) Zaten başlığı takip ettiysen ucundan konuşulmuş. Devam ettirirsek ucu bucağı gelmeyecek bir konu olabilir. @TRubuntu, kendi adıma yaptığın öneri makul, bir iki arkadaş bekleyelim yorum almak için bence. Her ne kadar bu yaşıma kadar hep "Azeri" demişsem de düşünüp makul olanı kabul etmem zor olmaz. Kaldı ki eğer yanlış bilmiyorsam bizim haricimizde Azerbaycanlı kardeşlerimize Azeri diyen başkaları da yok? İngilizce Vikipedi, "Azeri" maddesini "Azerbaijani people" maddesine yönlendiriyor.

TRubuntu

İlber Ortaylı: Azeri lafı yanlıştır. Azerbaycanlı demek gerekir. Azeri çünkü çok küçük bir etnik grubun adıdır. Biz yanlış olarak kullanıyoruz. İlk önce kızıyorlardı artık alıştılar. (Azerbaycanlılar)
"Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde yaşayan, Türk dili ile konuşan Türk kültürü ile yetişen, Türk ülküsünü benimseyen her vatandaş, hangi din ve mezhepten olursa olsun Türk'tür, Türk Milliyetçisidir."

"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk halkına Türk Milleti denir." (1930)

Uluönder Mustafa Kemal ATATÜRK

macktry

Ben Azerbaycanlı değilim ama Azerbaycanlı Türk kardeşlerimi burada görmekten mutluluk duydum.