Sitenin Azerbaycanlıları ile Tanış Olak

Başlatan Merendoglu, 22 Kasım 2008 - 13:09:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

localhost

Bu baslikta irk ve dil tartisilmamis. Neden böyle bir bölüm acildigi aciklanmis. Gelenlere merhaba denilmis.
Linux LPIC1 - MCSA

obuntu

Alıntı yapılan: OKAN - 22 Kasım 2008 - 14:03:45
Memnun oldum. Ben KKTC de endüstri müh. okuyorum. Burada İran dan bir kaç hocamız var.
Bir gün derste hocaya sordular: "Hocam, azerice biliyor musunuz?"
Hoca cevap verdi: "Azerice diye bir dil yok. Azerice dediğiniz, Türkçe nin bir şivesidir."
Ki hoca gayet iyi Türkçe biliyor. :D

Alıntı yapılan: Merendoglu - 06 Aralık 2008 - 12:52:54
Yeni cevap yazan dostlardan da teşekkür ediyorum ve bu forumda iyi çalışa bilmediğim üçünde üzgünüm.
Şimdi bilgisayarımda sadece Pardus var ve onun hakkında olan sorunları da Pardusun forumlarında soruyorum!

Alıntı yapılan: matafleur - 02 Aralık 2008 - 12:47:33
Merhaba kardeşim.Hoşgeldin aramıza (:

Yazdığın şey aslında Türkiye Türklerin'den kaynaklı bir sorun.Bir çok Azeri arkadaşım oldu.Hepsi de kendilerine ilk geldiklerinde Türk sonradan Azeri demeye başladılar.Ne yazıkki kardeş olduğumuzu unutturdular bizlere.

Öyle ki bu gün Irak ta ölenler için yaygara kopartılırken(haklı olarak) daha Hocalı katliamından bile haberimiz yok.

Biz Azeri diyoruz onlara,onlar değil (:

Neyse burası pek bunları tartışmanın yeri değil.

Hoşgeldin aramıza.Kardeşimsin buradaki herkesin kardeşim olduğu gibi...

Evet. Biz İran Türkleri farslar hükumeti altında olduğumuza rağmen, Türk adını unutmadık ve her kes bize 'azeri' söyleyen zaman, kendimiz kendimize 'Türk' den başka bir ad demedik.
Humanity to others

localhost

Konu tartisilmamis ki yasadiklari durumu anlatmislar ve kisisel cevaplar verilmis.
Linux LPIC1 - MCSA

obuntu

Peki madem herkes memnunsa benim için de sorun yok :)
Humanity to others

Osman Üngür

Askerliğim boyunca çok Azeriyle sohbetim oldu. Bizi fazlasıyla sevdiklerini iyi biliyorum.
Dün akşam Eurovision'da bile Azerbaycan'ın 12 puan'ı bize verirken Azeri kızın Türkçe Türkiye demesi bile tüylerimi diken diken etti

Şakir

Merhaba arkadaşlar ben de Azeriyim. 5 yıldır Türkiye'de yaşıyorum. 18 yaşındayım. Azerbaycan/Gence doğumluyum. 13 yaşımda Türkiye'ye taşındık. Şu anda Türkçe o kadar dilime girdi ki kendi dilimi unutmaya başladım. E pratik de yapacak birisi olmayınca insanoğlu unutuyor her şeyi. Bölümü açmanız sevindirdi beni. Siteye bugün üye oldum. İnşallah her konuda iyi bir arkadaşlık kurar, güzel paylaşım ve yardımlaşma içerisinde oluruz. Bugün Ubuntu'yu kurdum, daha yeniyim. Ben de size katılıyorum bu günden sonra. Güzel paylaşımlar yapmamız dileğiyle herkese hayırlı günler.
Web Developer (PHP + (HTML + CSS + JQUERY))

http://www.sakirmehmetoglu.com.tr/hakkimda

bytan

Aramıza hoş geldin @Şakir.

Dillerimiz aslında pek farklı değil. Ben hiç Azerbaycan'a gitmedim ama Azeri dili ile yazılmış olan internet sitelerini okurken hiç zorlanmıyorum. Azeri Türkçesi ile Türkiye Türkçesi arasında çok büyük farklar yok. Ama yine de haklısın, insan ilk öğrendiği gibi konuşup yazışmak istiyor.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

CodErode

Hoşgeldin @Şakir. Bakü'yü hep görmek istemişimdir. :)

heartsmagic

Hoş geldin @Şakir. Kendi dilini (aslında fark yok aynı dil neticede) unutman bence pek mümkün değil. Yanına bir Azeri geldiği anda hafızan tazelenecektir, emin ol.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canosayan

valla ben yavaştan öğrendim televizyondan. peder ise sular seller gibi.
Chmod bizim işimiz.

Şakir

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Haziran 2009 - 22:48:01
Hoş geldin @Şakir. Kendi dilini (aslında fark yok aynı dil neticede) unutman bence pek mümkün değil. Yanına bir Azeri geldiği anda hafızan tazelenecektir, emin ol.

İnşallah bulurum benim gibi bir arkadaşı da bol bol pratik yaprım :D

Alıntı yapılan: canosayan - 10 Haziran 2009 - 22:50:42

:D zaten türkçeyi bilen bir kişi Azerbaycanda yaşamasa bile dilini rahatlıkla öğrenebilir. Aradaki fark sadece lehçe ve birkaç ek kelime

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Haziran 2009 - 21:09:37

Alıntı yapılan: Şakir - 10 Haziran 2009 - 23:06:58
Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Haziran 2009 - 22:48:01

İnşallah bulurum benim gibi bir arkadaşı da bol bol pratik yaprım :D

Alıntı yapılan: canosayan - 10 Haziran 2009 - 22:50:42

:D zaten türkçeyi bilen bir kişi Azerbaycanda yaşamasa bile dilini rahatlıkla öğrenebilir. Aradaki fark sadece lehçe ve birkaç ek kelime :D Ben de Türkiyeye gelmeden önce orda türkçe kitaplar okuyarak, televizyon izleyerek alıştırmalar yapıyordum. (Sağolsun TRT1 heryerde çekiyor) Soyum Ahıska Türklerinden pek zorluk çekmememin başlıca nedeni de o zaten.

Ya arkadaşlar düzelt diyeceğime alıntı dedim fazladan bir mesaj daha oluştu :( yukardaki mesajı silemezmiyiz

By_Mihni

Şakir

Alıntı yapılan: By_Mihni - 10 Haziran 2009 - 23:17:22
Hoş geldin aramıza @Şakir :)

Hoşbulduk

Ben sizi çok sevdim herkes selam veriyor, herkes hoşgeldin diyor çok hoşgörülü bir ailesiniz. Çok mutlu oldum bugün sayenizde.

heartsmagic

Alıntı yapılan: Şakir - 10 Haziran 2009 - 23:19:44
Ben sizi çok sevdim herkes selam veriyo herkes hoşgeldin diyo çok hoşgörülü bir ailesiniz. Çok mutlu oldum bu gün sayenizde.

Doğru tespite ne denir :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Emix

selamlar

ben de Azeriyim ve Gence doğumluyum 7 senedir Antalya'da ikamet ediyorum.

herkesi selamlıyorum :)

mustafa.tr

By_Mihni

mbt28

Alıntı yapılan: Emix - 19 Haziran 2009 - 00:38:09
selamlar

bende azeriyim ve Gence Doğumluyum 7 senedir antalyada ikamet ediyorum.

herkesi selamlıyorum :)
Selamlar, tekrardan hoşgeldin.

celalornek

Azerice çok hoş bir dil ya

Yusuff

Ben de tanıştığımıza memnun oldum.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

altintasi

Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

Carpe Modo

Öncelikle merhaba. Bende Bir Azerbaycanlıyım ve bu forumda böyle bir bölümün açılması çok hoşuma gitti :) yakın bir zamanda Ubuntu-ya geçmeyi planlıyorum, ve bana yardım ediceğinizi de umuyorum :)

if

Merhaba @Carpe Modo, elbette yardım ederiz:)

Carpe Modo

Ubuntuya geçmeden önce hakkında bilgi edindim, videolar felan izledim.. hep hayalimde olan bir düzenleme ve dizayn, çok hoşuma gitti. internetden ubuntu-11.10 indirdim.. yalnız yüklemeye geçmek için biosa geçmemiz lazım mı?