*** Caught unhandled unknown exception; terminating

Başlatan ykemals, 20 Ekim 2015 - 19:27:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ykemals

ubuntu@ubuntu-pc:~$ lsb_release -a
No LSB modules are available.
Distributor ID: Ubuntu
Description: Ubuntu 12.04.5 LTS
Release: 12.04
Codename: precise
ubuntu@ubuntu-pc:~$  uname -a
Linux ubuntu-pc 3.13.0-66-generic #108~precise1-Ubuntu SMP Thu Oct 8 10:08:09 UTC 2015 i686 i686 i386 GNU/Linux
ubuntu@ubuntu-pc:~$ wine --version
wine-1.4
ubuntu@ubuntu-pc:~$ winetricks -V
20120308

Problem: Resimde gördüğünüz hatayı veriyor. Başka bilgi lazım ise bilgilendiriseniz sevinirim.

heartsmagic

Bu kadar hatadan ne yazık ki sonuç çıkartamayız. Kaldı ki çalıştırmak istediğin uygulama genele hitap etmediği için pek sonuç çıkmayabilir de. Yine de, daha fazla irdelemek adına şunu yap:

wine /home/falanca/felnca/nerede/bu/uygulama.exe

Uygulamanın yolunu değiştirirsin, sonra kapanınca uçbirimdeki hatayı buraya aktarırsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ykemals

Merhaba. EBA üzerinden fatih projesi kapsamında kullandığımız materyalleri derslerde windows7 üzerinden kullanabiliyorum fakat ev bilgisayarımda wine üzerinden çalıştıramadım. Farklı  yayınların aynı türden .exe uzantılı dosyalarını ise sorunsuzca çalıştırabildim.

ubuntu@ubuntu-pc:~$ wine /home/ubuntu/Belgeler/1.FASİKÜL.exe
fixme:system:SetProcessDPIAware stub!
fixme:win:EnumDisplayDevicesW ((null),0,0x32f500,0x00000000), stub!
err:ole:CoGetClassObject class {0e59f1d5-1fbe-11d0-8ff2-00a0d10038bc} not registered
err:ole:CoGetClassObject class {0e59f1d5-1fbe-11d0-8ff2-00a0d10038bc} not registered
err:ole:create_server class {0e59f1d5-1fbe-11d0-8ff2-00a0d10038bc} not registered
fixme:ole:CoGetClassObject CLSCTX_REMOTE_SERVER not supported
err:ole:CoGetClassObject no class object {0e59f1d5-1fbe-11d0-8ff2-00a0d10038bc} could be created for context 0x17
fixme:console:AttachConsole stub ffffffff
fixme:console:GetConsoleCommandHistoryLengthW : (L"cmd.exe") stub!
ubuntu@ubuntu-pc:~$

heartsmagic

Ele gelir tek kaynak olarak şunu buldum:
https://forum.winehq.org/viewtopic.php?t=2115

Bir öneri var ama çözebilmiş görünmüyor. Windows ortamından msscript.ocx isimli kütüphane dosyasını bulup bunu ~/.wine/drive_c/windows/system32/  dizinine taşımak ardından kayıt etmek:

regsvr32 msscript.ocx

Sanmıyorum ama işe yarayacağını, en temiz çözüm sanala bir Windows kurup oradan yapmak ne yapılacaksa.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ykemals

Her şey için teşekkürler. İyi çalışmalar.

plazma

büyük ihtimal flash exe si bu dosyalar

birini rar layıp yükleme sitelerinden biri üzerinden bize paylaşabilirmisiniz

ykemals

Ek kaldırıldı.

ykemals

Merhaba.
   Bu tür kitaplara Z-Kitap (zenginleştirilmiş kitap) deniliyor.
    http://www.z-kitap.com

plazma

Bu z kitaplar ücretli ve lisanslı ürünlermiş, şöylede bir ibare var eğer başka biri tarafından kopyalandı ise demo olarak çalışıyor :

Alıntı YapÖğretmenlere veya bayilere demo z-Kitap dağıtımı için kullanım sınırı getirebilmekteyiz

Yani bir bilgisayarda örneğin 5 ten fazla çalıştırılamayabilir. Bu sayede internet üzerinden de içeriğiniz çalınmadan demo dağıtabilirsiniz.
Belirli bir tarihe kadar kullanım sınırı getirebilirsiniz

Sezon veya eğitim dönemi bitiminde kullanılamayacak hale gelecek z-Kitaplar üretebilmekteyiz. Örneğin 2 Temmuz 2014 yılında veya belirlediğiniz bir tarihte dağıttığınız kitapların kullanılamaz hale gelmesini sağlayabilirsiniz.
Lisans anahtarı ile kullanım ve kullanıcı denetimi sağlamanıza imkan veriyoruz

z-Kitaplarınız size vereceğimiz anahtar üreticiler ile rahatlıkla üreteceğiniz lisans anahtarları ile çalışmasını sağlayabiliyoruz. Yanı sıra **** Connect lisanslama sistemi ile ilişkilendirerek lisans anahtarlarını paylaşan öğretmen veya öğrencileri tespit ederek lisanslarını otomatik iptal edebilirsiniz.
z-Kitaplarınızla bağlantınızı kopartmıyoruz!

**** Connect ismini verdiğimiz güvenlik platformumuz ile z-kitaplarınızın kullanım oranlarını görebilir, haksız kopyalama ve çoğaltımına karşın lisans faaliyetlerini kontrol edip sınırlayabilirsiniz. Bu sayede kitaplarınızın sınıf içerisinde uygulanma oranlarını ve durumlarını takip edebilirsiniz.

Bu yüzden konuyu kilitliyorum.

[Önemli] Forum Kurallarımız Yenilendi
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=32631.0