[Çözüldü] Dizüstü Bilgisayar Önerisi

Başlatan Sh4oTT, 04 Ekim 2015 - 17:45:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ata1

ssd kadar hızlı uygun fiyatlı hddler var araştırın bence
edit: tam o kadar hızlı olmasa da çok yakın
SSD'lerin 10 bin yazdırma işleminden sonra yıprandığını belirtmemiz gerekiyor.

Sh4oTT

plazma

10 bin yazma değil o tam olarak ssd marka modele göre değişiyor mesela bendeki 5 yıl garanti demiş ama arabalar gibi 75 TBW (TB Yazma miktarı) Sınırlı Garanti devamıda şu ana kadar kullanım 0.91 TB durum

samsungun kendi yazılımı var magician diye onunla gözlemlenebilryor yada ayarları onun üzerinden yaptırabiliyor windows sistemleri için.

http://www.samsung.com/tr/consumer/memory-storage/ssd/850-evo/MZ-M5E250BW

ata1

@plazma genel olarak konuştum tabi ne kadar  para o kadar iyisi.ben de  WD Black öneririm

plazma

Hitachi var o konfigürasyonda WD altında oda, wd maşallah onuda satın almış :) bende hdd kısmında WD öneririm black pc lere, naslara red on numara oluyor

ata1

ben de kısa süre önce sdd aldım ama pişman oldum desem yeridir .arkadaşım WD Black ile benden iyi bir sisteme sahip  ;D sebepleri sen de iyi biliyorsun  ;D

neynefes

WD black 750 gb diske sahibim gerçekten normal hdd'lere göre farkı var. Keyif veriyor kullanırken :)

ata1

evet ben de 1tb bir tane düşünüyorum .keyif verdiği kesin  ;D

neynefes

Yanlış hatırlamıyorsam black serisinin notebook için 1 tb yoktu. Şu anda tamamen sallıyorda olabilirim bozmayın beni :)

ata1

ben de emin değilim ama 750 de işimi görür . kullanışlı olması keyif veriyor  ;D
şuna sahibim ama inanki açılışı yapınca sanki eksik birşey varmış hissine kapılıyorum 1.788 sn çok yavan geliyor  ;D
Samsung 500GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB)

neynefes

Alıntı yapılan: eral - 26 Ekim 2015 - 01:08:49

şuna sahibim ama inanki açılışı yapınca sanki eksik * bir şey varmış hissine kapılıyorum 1.788 sn çok yavan geliyor  ;D
Samsung 500GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB)

Yorumsuz  :D

Sh4oTT

Yahu kafam karisti simdi 750 GB WD mi alayim 1 TB lik Hitachi(32 MB) alayim arada 20 Tl fark oynuyor :)

ata1

şahsen bir arkadaşım bendeki sdd yi istiyor fiyatta anlaşırsak satıp wd black alacağım  ;D beni tatmin etmedi sdd çok hızlı buda kafa karıştırıyor bence

Sh4oTT

Yarin siparis verecem :( Henuz karar verenedim ama

plazma

Sh4oTT

kartal

[/quote]

Linux uyum sorunu çıkarır mı çıkarmaz mı bilmiyorum ama Monster bilgisayar kullanan arkadaşlarım var ve memnunlar. Teknik destekleri vs. de güzel.
[/quote]

Bilgisayarın markasını ve modelini girerek linux uyumluluğu için sorgulama yapabileceğimiz bir site olsa çok iyi olacak.

Sh4oTT

@kartal evet benımde kullanan arkadaslarım var memnunlar. Fıyat performans acısından da cok ıyı henuz alamadım ama alırsam monsted almayı dusunuyorum :)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sh4oTT

heartsmagic

Tamamdır, ben de diğer başlıkta akıbetini sormuştum bu başlığın :)
Kapatalım o halde.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.