Ubuntu Mate 14.04 Global Menü

Başlatan Quapukulu, 13 Haziran 2015 - 11:51:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Quapukulu

Merhaba arkadaşlar ,

Dizüstü bilgisayarımda Ubuntu Mate 14.04 kullanıyorum.Ancak aynı anda hem topbar hem de pencere barı olması ekranın küçülmesine yol açıyor.Bununla ilgili Global Menü uygulaması var ancak o uygulama sadece pencerelerdeki menüyü topbara taşımaya yardımcı oluyor.Benim yapmak istediğim ise Ubuntu Unity'deki gibi pencereyi tam ekran yaptığımda pencere barının topbarla birleşmesi.Bunu yapmanın bir yolu var mı ? Teşekkürler..

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

http://www.webupd8.org/2014/12/get-global-menu-in-mate-18-with-topmenu.html

Yalnız, senin istediğin şeyi yapabiliyor mu emin değilim. Ekran görüntülerinde tam ekran boyutunda pencere hiç yok ne yazık ki. Google görsellerinde de yok gibi. Ayrıca, kendisinin kararlı olmayabileceği de söyleniyor, aklında bulunsun.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

if

@Quapukulu, bir geri dönüş yapın lütfen.

Quapukulu

Kusura bakmayın , kişisel sorunlardan ötürü foruma giremedim ve cevap gecikti.Tekrardan özür diliyorum.

heartsmagic , ne yazıkki o uygulamacık sadece pencere menüsünü üst bara taşımaya yarıyor.Evet kesinlikle yardımı oluyor.Ancak benim aradığım böyle birşey değil.Şu anda kararlı çalışmıyor.Ayarlar açılmıyor.Şeffaf üst barda sorun çıkarıyor vs.

Sanırım Mate masaüstü ortamı için henüz böyle birşey mümkün değil.Ubuntu Mate forumundan okuduğum kadarıyla sadece Unity bu işi başarıyla gerçekleştirmiş.

heartsmagic

Evet, senin istediğin şeyi yapmıyor o zaman. Ben de başka örnek görememiştim etrafta ne yazık ki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

if

Alıntı yapılan: Quapukulu - 21 Haziran 2015 - 21:09:53
Kusura bakmayın , kişisel sorunlardan ötürü foruma giremedim ve cevap gecikti.Tekrardan özür diliyorum.

Özür dilemeniye gerek yok @Quapukulu. Konunun çözüme kavuşup kavuşmadığını teyit etmek için ger dönüş yapılmayan her konuya benzer bir ileti gerçeye çalışırım.

ankyra

Mate de bulunan altta ve üstteki paneli tek panel yapıp alta taşırsak ekranda yerden tasarruf etmiş oluruz. Ben öyle yaptım. Tavsiye ederim. Buyrun ekran görüntüm:

İki panelden birisini sildim. Tek panelde hepsini topladım. Çok da güzel oldu.