toshiba chromebook ubuntu kurulumu

Başlatan gelturi, 17 Eylül 2014 - 19:27:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gelturi

merhaba bilgisi olan varsa ubuntu yu toshiba chromebook a kurma hakkinda bilgilerini aktarmasini rica edecektim;soyleki chromebook cok kisitli bir eklentiye sahip windows yada linux platformundaki surumlerinde calisan eklenti ve uygulamalar ne hikmetse kendi OS larinda calismiyor yuklenmiyor yada desteklenmiyor senelerdir ubunutu kullanan birisi olarak bu kadar dar bir dunya bana gore degil ,bu bilgisayara ne yapmaliyim eklenti yukleyebilmek kullanabilmek icin yada ubuntu kurabilirmiyim ?denemeden bilginizi almak istedim kurulursa efi mi bios modundami kurulur ?ilginize tesekkurler...

if

gelturi

videoyu defalarca izledim crouton u indirdim acmaya calistim ubuntu gibi yukleme yapmaya calistim ama olmadi beceremedim ingilizce bilmeyince olmuyor eksik yaptigim bir seyler var belki bir gun turkce ayrintili yukleme yapmayi terif eden bir kaynak bulunur...Ama sunu soylemeliyimki linux asigi biri olarak linux tabanli bir OS un bu kadar dar bir cerceve sunmasi vede bunu googl un yapmasi en son dusunebilecegim seydi,aldigima defalarca pisman oldum eger yanina ubuntu yukleyebilirsem masa ustu bilgisayarimda windows nasil pas tuttu ise chrome os da aynisi olacak

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Eylül 2014 - 00:00:50

az once baska  videolar ve ceviri kullanarak ubuntu unity yi chromebook a yukledim ubuntu yazilim merkezi yok yuklenmiyor ismini hic duymadigim bir tarayici var sistem guncellemesi dil destegi diger web tarayicilar yuklenmiyor terminal bile duzgun calismiyor sanki cakma ubuntu gibi ama hiz cok iyi ,yani chromebook uzerine croutun la ubuntu dogru bir tercih degil acaba tamamen silip yada normal chrome un yanina kuramazmiyiz?

heartsmagic

Şöyle de bir proje ve yöntem varmış:
https://github.com/eyecreate/ubuntu-chromebook-installer

İngilizce sorun olursa kabaca adımları anlatmaya çalışırız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gelturi

tekrar merhaba bu chromebook u tamamen silip ubuntu kurulabilirmi?zira gina geldi ftp kullanamiyorum sftp adinda tek bir ftp editor u var oda sinirli kullanimli baska hic bir alternatifi yok tarayicidan enigma2 yuklu cihazlara erisim nerdeyse sifir aga bile mudahale edemiyorum ... tamam oldukca hizli isinma hic yok denecek kadar daha fan sesini duymadim ama chrome da kullanabildigim eklentileri bunda ne hikmetse kullanamiyorum,eger bir yolu varsa tamamen silmek istiyorum grup la yanina yuklesemde olur ,fikri olan varsa dinlemekten zevkduyarim...

heartsmagic

Bir önceki cevabım hâlâ geçerli :) Hoş, sağlam bir yedek almalısın öncesinde. Bu sözden nefret ederim, ancak sorumluluk almak istemiyorum haliyle.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gelturi

Merhaba arkadaslar uzun bir sure sonra tekrar bu konuda mumkunse yardiminizi istiyorum,seabios ile sd kart uzerine ubuntu yukleyip chromebook da developper modda kullanabiliyormusuz bu konuda bilgisi olan arkadaslarimiz varsa bilgilerini bizimle paylasirsa cok sevinirim .Zira chromebook da ubuntu yada diger linux turevlerinden birini calistirabilirsem cok iyi olacak ,courton uzerinden calisiyor ama sistem cok kotu bir gorunumde oluyor dogru duzgun calismiyor.Simdiden tesekkurler...

if

if