EPAD'e ubuntu kurulabilirmi ??

Başlatan Quemoy, 31 Ağustos 2010 - 21:22:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Quemoy

Selam arkadaşlar, sahibinden.com da gezinirken çakma IPAD'e rastladım. Nam-ı diğer EPAD :D Acaba bu alete ubuntu yuklenebılırmı.. En azından seyahatta iş için alabilirim diye düşündüm de..

Yüklermiyiz buna Ubuntu :D

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-notebook-dizustu-bilgisayarlar-epad-7-0-inch-touch-screen-camera-tablet-pc-mid-white-28506645/detay

btermeli

O kadar para verip, lisanlı ürünü silip ubuntu kurmak bana göre çok mantıksız.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

Quemoy

Hımmm IPAD değilki bu EPAD neyin lisansı :D Android işletim sistemi var..

btermeli

Pardon ben o satırı atlamışım okurken :)

aybars

Android üzerinden sanal olarak ubuntu çalıştırılabiliyordu.Bu şekilde kullanabilirsin.Tamamen kaldırıp ubuntu yüklemeden önce ise iyice araştır derim.Çünkü dokunmatik ekranı ve diğer donanımları sorunsuz bir biçimde tanıması gerekiyor.

canosayan

yanlış hatırlamıyorsam android yerine tam bir ubuntu kurulmamıştı. ubuntu sanal gibi kurulup vnc ile bağlanılıyordu.
Chmod bizim işimiz.

aybars

Evet,aynen öyleydi.Hatta telefonda nexus one'dı sanırım.

plymouth

Bende benzer bir proje yurutuyorum. Via vt8500 300Mhz işlemcisi olan 128 Mb DDR2 Ram 7" ekranlı bir geliştirme board'u üzerine Debian-Arm kurmaya çalışıyorum. Aynı şekilde onda da android 1.7.2 var.
Sanırım zor değil ama henuz bir arpa boyu yol alabildim.
Tamama erdirebilirsem buraya sonucu aktaracağım.
This life is not the real thing.
It is not even in Beta.
If it was, then OpenBSD would already have a man page for it

btermeli

Full Circle Magazine 39. sayısını okurken, aPad incelemesi takıldı gözüme. Almayı düşünen arkadaşlar olduğu için tercüme ettim.

İncelemek isteyen olursa, Full Circle Magazine Issue 39 – Review iRobot aPad – Written by Knightwise

http://www.termeli.com/?p=817

btermeli