[Çözüldü] Backtrack a libreoffice kurulur mu ?

Başlatan PythonBT5, 06 Ağustos 2013 - 22:28:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

PythonBT5

Herkese Merhaba

Backtrack5 işletim sisteminde ihtiyacım olan sistemleri ve ayarlamaları yapmaya calısıyorum.vlc yerine alternatif buldum ama şu soruları sormak istiyorum.

İnternette yabancı sitelerde anlatılan belli başlı yöntemleri denedim.Ama olmadı yapamadım.
Acıba Ubuntu tabanlı backtrack işletim sistemine nasıl libreoffice kurabilirim geçiçi olarak openoffice kurdum.Libreoffice nasıl kurabilirim ?

Ayrıca ayrı bir soru sormak istiyorum.elimde bir metin editörü var çok güzel bir program linux için .tar.bz  uzantılı bir versiyon veriyorda ben bunu nasıl kurabilirim.

Teşekürler
İLGİ ALANLARI :
Python | İşletim Sistemleri ve Anatomisi|

Avatarımdaki X-Men Linux hoşuma gidiyor :)

heartsmagic

Backtrack5 hangi Ubuntu sürümüne dayanıyordu? Depolarda OoO var ama Libre yok mu? Eğer depolarda yoksa şansını Ubuntu için oluşturulan paketleri indirip kurmayla deneyebilirsin. Fakat istediği bağımlılıklar önem arz eder, geride bir şey varsa zaten kuramazsın.

Diğer sorun içinse, bahsi geçen metin düzenleyicinin ismi nedir? Depoda yok mu, PPA bulamıyor musun? Eğer paket yoksa elle "derleyeceksin".
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=179.0

Yanlış anlama ancak tar.bz2 olarak gelen bir şeyin ne yapılacağını bilmeyen arkadaşların Backtrack ile haşir neşir olmaları pek mantıklı gelmiyor bana. Konumuzun yerini de değiştiriyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

PythonBT5

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Ağustos 2013 - 23:43:42
Backtrack5 hangi Ubuntu sürümüne dayanıyordu? Depolarda OoO var ama Libre yok mu? Eğer depolarda yoksa şansını Ubuntu için oluşturulan paketleri indirip kurmayla deneyebilirsin. Fakat istediği bağımlılıklar önem arz eder, geride bir şey varsa zaten kuramazsın.

Diğer sorun içinse, bahsi geçen metin düzenleyicinin ismi nedir? Depoda yok mu, PPA bulamıyor musun? Eğer paket yoksa elle "derleyeceksin".
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=179.0

Yanlış anlama ancak tar.bz2 olarak gelen bir şeyin ne yapılacağını bilmeyen arkadaşların Backtrack ile haşir neşir olmaları pek mantıklı gelmiyor bana. Konumuzun yerini de değiştiriyorum.

Öncelikle konuyu yanlış yere açtığım için üzgünüm taşıdığınız için teşekürler.Yavaş yavaş foruma alışacağız.Birdahakine daha dikkatli olmaya çalışacağım.
Son sorunuzdan cevap verelim.Haklısınız backtrack gibi bir işletim sistemini kullanmaya çalışıp sıkıştırma biçimlerini bilmemek çok saçma bir durum olarak görünebilir ama şöyle bir açıklamam var linux'un en sevmediğim yani farklı paket kurulumları.Yani.tar.bz olabiliyor. dosyaadı.tar.gz2 olabiliyor.Araştırdım her uzantı için farklı bir komut ile çalıştırılıyor dpkg komutundan sonra uzantıya göre farklı harfler geliyor vs.Ben bunu düzenli şekilde öğrenmek adına sordum.Tek bildiğim .dep paketleri için dpkg -i paketadı.dep ile dep paketlerinin kurulduğu ben daha kurmaya çalışıyorum.Öğrenmeye çalışıyorum ayrıca elimde 3 farklı bt eğitim seti var bakıcaz öğrenicez kurcalıyıcaz sorucaz fırça yiyicez böyle yargılar olacak pes etmeyecek öğrenecez :)

Şimdi backtrakc ubuntunun 10.04 sürümünde kullanılıyordu hatırladığım kadarıyla ubuntu software center kurdum içinde openoffice var ama libre office yok kurabilmeyi becerirsem açayip mutlu olacağım :)

Bahsi geçen metin düzenleyicisinin adı Sublime Text 2 harika bir araç hastasıyım :) Kurmayı becerirsem çok mutlu olacam kim bilir belki sayenizde kurcam  :)

İlginiz ve yanıtınız için teşekür ederim.
İLGİ ALANLARI :

UykusuzBizon

Beni doyurmuyor ne para ne sistemin masalı.

nikbinliknet

Alıntı yapılan: PythonBT5 - 06 Ağustos 2013 - 22:28:39
Herkese Merhaba

Backtrack5 işletim sisteminde ihtiyacım olan sistemleri ve ayarlamaları yapmaya calısıyorum.vlc yerine alternatif buldum ama şu soruları sormak istiyorum.

İnternette yabancı sitelerde anlatılan belli başlı yöntemleri denedim.Ama olmadı yapamadım.
Acıba Ubuntu tabanlı backtrack işletim sistemine nasıl libreoffice kurabilirim geçiçi olarak openoffice kurdum.Libreoffice nasıl kurabilirim ?

Ayrıca ayrı bir soru sormak istiyorum.elimde bir metin editörü var çok güzel bir program linux için .tar.bz  uzantılı bir versiyon veriyorda ben bunu nasıl kurabilirim.

Teşekürler

Ubuntu 10.04'e bağımlılıklar nedeniyle LinreOffice kurulumu bir türlü yapamamıştım. Backtrack5 yanılmıyorsam Ubuntu 10.04 tabanından hareketle evrilmiş bir sürüm.
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2

decent

Sublime Text 2:
sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/sublime-text-2 -y
sudo apt-get update
sudo apt-get install sublime-text

Ubuntu 10.04 sürümü için LibreOffice:
https://launchpad.net/~libreoffice/+archive/libreoffice-4-0?field.series_filter=lucid
Bu PPA kaynağını ne zaman ekledimse sistemi yeniden yüklemek zorunda kaldığımı hatırlıyorum.

PythonBT5

İlgili cevaplarınız için hepinize ayrı ayrı çok teşekür ediyorum.

Hemen verilen cevapları uygulamaya çalışıyorum.

Cevaplayan tüm arkadaşlara teşekür ederim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Ağustos 2013 - 01:42:39

decent Hocam : verdiğiniz ilk komutu komut satırına girdim add-apt reporsty error: no such optiyon -y dedi  kurmadığını farkettim yinede 2.komutu girdim güncellendi sonra 3.komutu girdim

sudo apt-get install sublime-text girdim   E:sublime-tex paketi bulunamadı dedi beni benden aldı :)

Son olarak verilen https://launchpad.net/~libreoffice/+archive/libreoffice-4-0?field.series_filter=lucid sitesinin inceledim fakat ne yapmam gerektiğini anlayamadım olmadı yani ...

Malesef olmadı :(

nikbinliknet Hocam : Evet bt 10.04 tabanı üzerine kurulu bende bt ye birtürlü libreoffice kuramadım

StewieGriffin Hocam : Teşekürler inceliyorum sayfayı EDİT //

$ tar cvjf sublime-text-2.bz2    Desktop   komutunu girdim olmadı    dosya Desktop A olduğundan dizin kısmına orayı girdim.Olması sonra

cd Desktop dedim ls dedim sıraladım sonra $ tar cvjf sublime-text-2.bz2 girdim yine olmadı :(

Offf offf ....
İLGİ ALANLARI :

if

Çıktıları kod etiketi içinde verin @PythonBTS.

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/sublime-text-2 olarak verin komutu sonra diğer adımları tekrarlayın.

heartsmagic

Alıntı yapılan: PythonBT5 - 07 Ağustos 2013 - 00:22:40
Öğrenmeye çalışıyorum ayrıca elimde 3 farklı bt eğitim seti var bakıcaz öğrenicez kurcalıyıcaz sorucaz fırça yiyicez böyle yargılar olacak pes etmeyecek öğrenecez :)

Konuyu kendi adıma buradan devam ettireyim. Kimseyi normal şartlar altında yargılamak istemem, fırçalamaya da çalışmam. Senin durumun farklı, ancak söylediklerim fırça değil. Yargıya girer mi? Evet girebilir. Açıklamaya çalışayım.

Bu forumda Ubuntu ile iş görmeye çalışıp, öğrenme gayreti gösteren hiç kimseye sana sorduğum soruları sormaz, söylediklerimi söylemezdim. Zira amaç Linux'u öğrenmekse kendisi en güncel Ubuntu sürümünü kurar, öyle BT'de yaşadığı gibi "gündelik meseleler" sorunları yaşamazdı. Gündelik meseleler bellidir, eğer amaç normal bir Linux dağıtımı kurup kullanmaksa Ubuntu herkese yeter.

BT ise dağıtımlar arasında özel bir yerde duruyor. Genelde iki amaç için kullanılır:

1. Hem Linux hem de ağ konusunda deneyimli kullanıcılar için bir "penetrasyon" platformu olarak. Kısacası kendisini kurup bu konuda ilerlemek mümkün.
2. "Hacker" olma sevdasına düşüp kısa yoldan bir şeyler yapmaya çalışanlar.

Seni iki kategoriye de sokmak istemiyorum, zira üslubun yapıcı. Fakat ilk kategoride olmadığın aşikâr :) Foruma gelip Libre sorusu sormandan da aslında dağıtımı günlük işlerin için kullanmak istediğin belli. Diğer meseleleri ne kadar kotarabilirsin bilmiyorum ancak umarım ikinci kategoride değilsindir.

Sorularından temel meselelerde eksiğin olduğu belli. Linux'un en sevmediğin yanı aslında en güçlü yanlarından biridir. Tamam farklı dağıtımlar için farklı kurulumlar mevcut olabilir. DEB tabanlılar, RPM tabanlılar farklılık gösterir. Hatta bu iki tabana ayrılan dağıtımlar bile kendi arasında farklılık gösterir. Diğer dağıtımları saymıyorum bile.

Ancak, tar.gz, tar.bz2 dediğin şeyler zaten kurulum paketleri değil. Bunlar bildiğimiz sıkıştırılmış dosyalar, dizinlerden ibaret. Yapılacak şey tüm Linux dağıtımlarında aynıdır: derlemek.
Onu da ilk iletimdeki bağlantıda bulabilirsin.

Ben önerimi koyayım ortaya. Niyetin Linux'u öğrenmek ve günlük olarak kullanmaksa kurarsın Ubuntu'nun güncel veya LTS sürümünü kullanırsın. Temel meseleleri öğrenir, hangi yöne ağırlık vereceksen o tarafa doğru biraz tecrübe edinebilirsin. Yok ben BT kullanacağım illa diyorsan da günlük meseleler için bu kadar esneklik beklemeyeceksin. Zira BT'nin amacı o değil.

BT içinse, kendisi aslında sonlandı. Madem güncel bir şey arıyorsun Debian tabanlı Kali Linux'a bakabilirsin. Kendisi BT'nin devamı konumundadır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

PythonBT5

Sublime Text 2 editörü kurdum çok güzel oldu ya :) Vakit ayırıp yanıtlayan herkese çok ama çok teşekür ederim.(Parantez içinde küçük bir soru daha sorayım bu kodlar ubuntu ve debian tabanlı kali de de iş görürmü ? Yani ordada bu komutlar ile sublime text kurabilirmiyim ?)

@heartsmagic Hocam

İlk şunu belirteyim
Fırça çıktısını sizin şahsınız için kullanmadım yani bugun siz olursunuz yarın başka  bir adam olur anlatır anlamayız tekrar tekrar sorarız sinirlenip söylemlerde bulunabilir.
Backtrack konusuna gelince gerçekten çok güzel ifade etmişsiniz bende onların bilincindeyim.Ayrıca dediğiniz gibi o 2 amaç için kullanılıyor ben ilk grupta değilim ama 2.gruptada hiç DEĞİLİM.Heykırcılık oynamaya ayıracak vaktim yok.

Peki o zaman neyin peşindeyim ?
Amaç sadece şu Backtrack5 çok yetenekli bir işletim sistemi sızma ve WGA hakkında kendimizi geliştirmek adına öğrenmeye çalışacağız.Yani heykırcılık oynamaktan ziyade web güvenliğinden anlamaya çalışacağız.Kali'yide kurdum hangisinden devam ediyim diye çok düşümdüm bt ye karar verdim ( ayrıca kalide apt-get install software-center dediğimde ubuntu yazılım merkezi kurulmadı ona sinir olmuştum :)  Debian tabanlı olduğundan mı oldu anlamadım ).Sonuçta o penetrasyon uzmanları veya linux bilen insanlar doğar doğmaz o verilerle doğmadılar onlarda eminim ilk benim gibilerdi onlarda komut satırını linux kodlarını bt araçlarını zamanla öğrendiler.Ben bunun için uğraşıyorum öğreniyorum.Ordan hareketle linux u çözmeye çalışıyorum.İşletim sistemlerine ayrıca ilgim var.Kali,bt5,ubuntu,elementary os,slax son zamanlarda kurduğum hatta 2 gün önce kurup sildiğim dağıtımlar.Velhasıl kelam kurcalıyacaz soracaz soruşturacaz öğrenmeye çalışacaz bilmemek ayıp değil ya öğrenmemek ayıp :)

evet ilk grupta olmadığım aşikar ama zamanla nereye geleceğimizi göreceğiz.Bt5 günlük ihtiyaçlara cevap vermez bununda farkındayım birçok ses kartını desteklemez mesela muzik dinlemek için uygun değildir.Çünkü amacı farklıdır.ÖRNEK olsun diye şöyle diyim  mesela python kodu yazarken bir-iki şarkı dinlemek için  ses kartını tanımasını isterim media player ararım.Ofis ihtiyacı şundan: elimde çeşitli veriler var arama motorları hakkında bilgi güvenliği hakkında bazen kendim yazarım verilerimi düzenlerim.Benim aklımdaki şuydu: Linux işletim sistemimde bt araçları olsun,şarkılarımı dinleyeceğim media player olsun,belge düzenlemleri için libre office olsun,resimlerim ve iş videolarım var ama aile veya eğlence için değil işletim sistemi arayüz resimlerinden tutun savunma sanayiye kadar çeşitli resimler görseller ve videolar var bunları sorunsuzca izlemem bakman ve burdan edindiğim verileri ofis programları ile kayıt etmem düzenlemem lazım,pdf dökümanlar için belge görüntüleyici var zaten.Python kodu yazmak için Sublime Text kurulsun aklımda  YANİ GENEL OLARAK BUNLARI YAPMAK İSTİYOM TAM AYARLADIĞIMDA BÖYLE BİR İŞLETİM SİSTEMİNİ TAŞINABİLİR BİLGİSAYARA KURACAM.

Son olarak derleme meselesi her nekadar linuz un istikrarırını hızını güvenliğini açık kaynağını savunsakta sonuç ortada windows u hiç bir zaman geçemedi.Ms yi sevmem ama böyle giderse malesef geçemeyecek.Kimse uygulamalarından vazgeçemiyor.Tek tıkla .exe paketi kurmanın istediği her programı çalıştımanın rahatlığından kimse windowstan ayrılamıyor.Derleme meselesi yeni  gelen adam için işkenceden başka bir şey değil.Hem o kadar fazla linux dağıtımı varki insan içine girince boğuluyo gibi şahsi düşüncelerim ama o derleme dezavantaj

Kali'ye baktım dediğim gibi orda birşey kuramıyom ya firefox denemiştim mesela dep pakaeti başarılı olamamıştım

Uzun bir yanıt oldu ama ancak cevaplayabildim.Teşekürler
İLGİ ALANLARI :

PythonBT5

Merhabalar

bt5 te apt-get install software-center komutunuy verdiğimizde ubuntu software center'in  2.0.7  sürümü yükleniyor.

launchpad.net/software-center adresinden software-center 13.08.tar.gz dosyasını Desktop a indirdim.

cd Desktop diyip masaüstünün olduğu dizine geldim tar.xvf.software-center.13.08.tar.gz diyip dosyayı masaüstüne çıkardım masaüstüne software-center.13.08  dosyası geldi cd komutuysa dosyanın içine girdim

./configure dediğimde hata veriyor

tekrar aynı işlemleri yapıp make komutu verdim yine olmadı acıba nasıl kurabilirim ?

Teşekürler
İLGİ ALANLARI :

daligo5

Klasörün içinde readme adında bir dosya olmalı. O dosyanın içinde kuruluma dair bilgi vardır muhtemelen. Kontrol ettiniz mi?
http://piyonsatranc.blogspot.com/

satranç modern bir beyin işkencesidir.

PythonBT5

= User notes =

The software-center application aims to make the software handling on
the computer easy and consistent.

= Developer notes =

All non UI code must come with tests in the test/ subdirectoy.

To setup your development environment, you'll need to ensure the following
extra packages are installed:

sudo apt-get install xvfb python-coverage python-mock python-aptdaemon.test \
     python-qt4 python-unittest2 python-lxml pep8
sudo apt-get build-dep software-center

You can then run tests with:

cd test;make

You can run a developer instance with:

python setup.py build
./software-center

The initial launch of this will take a bit as it will build a private
search database but this is only needed once.

== query parser ==

The query parser understands :
"pkg:2vcard", "mime:text/html", "section:web", "origin:main"
prefixes.

== aptdaemon ==
* the dbus limits for the system bus are rather low, this means that
   adding  <limit name="max_match_rules_per_connection">512</limit>
   and using something bigger than 512 is a good idea

== environment ==

The following environment variables are supported: 

Böyle diyorda tam olarak ne yapmam gerektiğini anlamadım adım adım ne yapmalıyım ?
İLGİ ALANLARI :

daligo5

gönderdiğin içeriği göre önce bağımlılıkları sağlamalısın

daha sonra yazılımı test etmek için
cd test;make
çalıştırmak için ise
./software-center

Ancak anladığım kadarı ile bu sürün test sürümü. yani kararlı olarak çalışmayabilir daha doğrusu ben senin işini göreceğini sanmıyorum.  Depodaki sürümü neden kullanmak istemediğini istersen belki daha farklı çözüm yolları bulabiliriz.

PythonBT5

Öncelikle ilgi ve zahmetiniz için teşekür ederim.Ben şu gerekçeden dolayı ubuntu software centeri güncellemek istedim.

Ben backtrack ta merkezin 2.0.7 sürümünü kullanıyorum ve mesela içinde libreofice yok ama elementary os indirip wmbox a kuruyorum oradaki ubuntu software center a girdiğimde libreoffice var ben şey düşündüm yazılım merkezini güncellersem yeni ve güncel yazılımlara ulaşırım mantığıyla kurmayı düşünüyorum.

Ayrıca bu sürüm test sürümü ise bundan bir önceki sürümü indirmemi önerirmisiniz.Tabi yukarıda yazdığım işlemleri yani güncel programları içerecekse güncelleyecem.Verdiğiniz komutları girmek ve işlemi gerçekleştirmek için mesajını bekleyceğim.

Teşekür ederim

Alıntı yapılan: daligo5 - 08 Ağustos 2013 - 23:34:45
gönderdiğin içeriği göre önce bağımlılıkları sağlamalısın

daha sonra yazılımı test etmek için
cd test;make
çalıştırmak için ise
./software-center

Ancak anladığım kadarı ile bu sürün test sürümü. yani kararlı olarak çalışmayabilir daha doğrusu ben senin işini göreceğini sanmıyorum.  Depodaki sürümü neden kullanmak istemediğini istersen belki daha farklı çözüm yolları bulabiliriz.
İLGİ ALANLARI :

guopx

Alıntı YapBen backtrack ta merkezin 2.0.7 sürümünü kullanıyorum ve mesela içinde libreofice yok ama elementary os indirip wmbox a kuruyorum oradaki ubuntu software center a girdiğimde libreoffice var ben şey düşündüm yazılım merkezini güncellersem yeni ve güncel yazılımlara ulaşırım mantığıyla kurmayı düşünüyorum.
@PythonBT5 Yazılım kaynaklarında olmayan bir uygulamayı yazılım merkezini güncelleyerek getiremezsiniz. Yani yazılım merkezinin hangi sürümünü kurarsanız kurun libreffice yazılım kaynakarında yoksa yine görünmez.
Libreoffice için ppa ekleyip kurmalısınız.
sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install libreoffice
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

daligo5

libre
Alıntı yapılan: PythonBT5 - 09 Ağustos 2013 - 01:14:20
Öncelikle ilgi ve zahmetiniz için teşekür ederim.Ben şu gerekçeden dolayı ubuntu software centeri güncellemek istedim.

Ben backtrack ta merkezin 2.0.7 sürümünü kullanıyorum ve mesela içinde libreofice yok ama elementary os indirip wmbox a kuruyorum oradaki ubuntu software center a girdiğimde libreoffice

bunun sebebi her dağıtımın kendine ait farklı depoları kullanıyor olmasıdır.
Yani daha güncel yazılımları kurabilmeniz için yazılım merkezini değiştirmenize gerek yoktur. Sadece kullanacağınız depoları eklemeniz yeterlidir.
Libre office kurmak için yukarıdaki komutları kullanman yeterlidir.

Eğer depoda olmayan farklı yazılımları kurmak istiyorsan ya deb paketlerini yada uyumlu ppa adreslerini bulmalısın

Bu arada daha eski bir sürüm kurmanı veya kullanmanı önermem. Bunun sana hiç bir faydası olmayacaktır. Sistemindeki en güncel paketi kullanman yeterli.

PythonBT5

İlginiz için teşekür ederim kurmaktan vazgeçtim hiç uğraşmayacağım.Yanıtlayan herkese çok teşekürler.

Libreoffice'yi kurmak için verdiğiniz komutları denedim ilk iki komutta sıkıntı yoktu üçinçü komutu verdiğimde
şu mesajı verdi :

root@bt:~# sudo apt-get install libreoffice
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
E: libreoffice paketi bulunamadı

İlginiz için teşekürler
İLGİ ALANLARI :

daligo5

guopx

Demin baktım da o depoda 10.04 paketleri yok. Kaldırılmış muhtemelen ama şu depoyu kullanabilirsin:
sudo apt-add-repository ppa:libreoffice/libreoffice-4-0
sudo apt-get update
sudo apt-get install libreoffice

PythonBT5

daligo5 : Hocam 2.kodda sıkıntı yoktu şimdi guopx hocanın verdiği yeni komutları girdim oldu tabi ilginiz için çok teşekür ederim.Çok saolun vakit ayırdınız.Çok mutlu oldum şuan kurabildiğime :)

guopx :Hocam çok ama çok teşekür ederim verdiğiniz son kodlar işe yaradı üstelik libreofficenin 4.0 sürümü
ne zamandır bt ye libre office yüklemeye çalışıyordum umudu kesmiştim.Abiword ile devam edicektim.Şükür
gerek kalmadı.Çok teşekür ederim çok saolun.Tabi aynı şekilde daligo5 hoca'yada teşekür ederim.

(Çok küçük bir şey sorucam önemli değil ama belki basit bir komutla hallalonur diye soruyorum türkçe yapmak için bir komut varmı veya yapabileceğim bir şey tools>options>language settings> buraya baktım user interface:Default Englis default english dısındada dil yok  altaki Locale Settings:Default Turkish diyor menüler filan ingilizce ama) belki basit bir yöntemi vardı diye sormadan geçemedim.

Olmuyorsa hiç önemli değil ingilizcede kullanırım.

Hepinize çok teşekür ederim.Allah razı olsun saolun.
İLGİ ALANLARI :

guopx

sudo apt-get install libreoffice-l10n-tr libreoffice-help-tr Dil paketlerini kurup deneyin.

PythonBT5

Teşekürler verdiğiniz son komutu verdim ve artık türkçe çok teşekür ederim iyi çalışmalar.

Aklıma takılan 2 konu daha kaldı onlarıda çözersem aklımda işletim sistemini tam anlamıyla
kurmuş olacağım.

Tekrardan teşekürler
İLGİ ALANLARI :

daligo5

Rica ederim
Asıl forumdaki uslübunuz  için ben size teşekkür ederim  :)

BayboraKaan

Konu cözüldü mü? Eger cözüldüyse basligi etiketler misiniz?