Netbookuma Usb İle Ubuntu Kuramamak.

Başlatan CihanUnlu, 03 Haziran 2013 - 17:34:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CihanUnlu

Arkadaşlar netbookuma usb ile ubuntu kurmak istiyorum ubuntunun önerdiği Universal USB Installer ile ubuntu iso dosyasını usb ye yazdırdım netbooku usb hdd boot olarak ayarlıyorum ama usb yi grmüyor normal windows açılıyor anlamadım çok istiyorum ubuntu kurmak ama usb den *önyükleme yapamıyorum usb 16 gb daha yeni aldım kingston marka usb.

agritux

Yanılmıyorsam hddboot değil de, flash diskin markası gibi bir şey ya da usb olarak seçmeniz gerekiyor.

CihanUnlu

Evet usb HDD : Kingston örneğin böyle olması lazım ama olmuyor işte en üstte usb hdd var normalde usb hdd doğru zaten ama görmüyor usb de sorunsuz

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Haziran 2013 - 18:15:12

Ve netbook için ubuntunun netbooka özel sürümlerimi var? örneğin ubuntu 9.10 netbook remix?

grayloop

Anakart menüsünde Unix/Linux ile ilgili bir engelleme sözkonusu olabilir. Anakart menüsüne bakın.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

CihanUnlu

Ona nereden bakıyoruz? ubuntu versiyonum ubuntu 10_04 netbook remix bunu indirdim sorunsuz usb ye yazıyorum. tek sorunum usb den boot etmiyor usb görünmüyor bile. kasaya taktım masaustu pc'mde görünüyor disk. netbookda görünmüyor? anakart menusu nerede

grayloop

Netbook açılırken Boot menüsüne giriş yapın. Şimdi tam hatırlamıyorum, (daha önce bir arkadaşa kurarken başıma gelmişti) Boot ayarlarındaki seçeneklere bakmanız lazım.
                                 H. Yavuz

CihanUnlu

evet boot menusune giriş yaptım ama hdd ve network gibi birşeyden boot yapma var usb yok. birine daha böyle omuş private boot mudur nedir onu disable yapın usb görünür demiş benim biosda onların hiç biri yok çok basit bi bios menusu benim ki. herhalde ubuntu kuramayacağım arkadaşlar.

grayloop

Alıntı yapılan: CihanUnlu - 04 Haziran 2013 - 10:29:48
evet boot menusune giriş yaptım ama hdd ve network gibi birşeyden boot yapma var usb yok. birine daha böyle omuş private boot mudur nedir onu disable yapın usb görünür demiş benim biosda onların hiç biri yok çok basit bi bios menusu benim ki. herhalde ubuntu kuramayacağım arkadaşlar.

Boot menüsünün fotoğraflarını koyabilir misin? Belki bir şeyler buluruz.
                                 H. Yavuz

CihanUnlu

Dostum şuan evde değilim başka bir yerde kalıyorum 1 haftalığına resim çekemiyorum maalesef aparatlar elimde değil. ama bios markası insydeh20 rev 3.5.. netten bu biosu unlocked edenler var ama nasıl bilmiyorum. adam unlocked etmiş benim marka netbooka buda videosu http://www.youtube.com/watch?v=rBpSq8AKdWg unlocked edince bir ton şey açılmış bende bu kadar ayrıntılı değil

if

Mesele parmak belleği (usb) tanıtmaksa Plop kullanılabilir. Forumda bulabilirsiniz ilgili konuları.