Ubuntu 12.10 (Quantal Quetzal) Özellikleri Hakkında Bilgisi olan var mı?

Başlatan syagdiran, 23 Haziran 2012 - 18:39:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

syagdiran

Merhaba. 12.10'un 12.04 LTS'den ne gibi farkları olacak? Ne tür özellikleri olacak? Alpha 1 yayınlandı ama hala kapalı bir kutu. Bu konuda bilgi sahibi olan var mı?

if

decent

Çeşitli kaynaklarda sürekli haber geçerken nasıl kapalı kutu olabilir ki ?
http://iloveubuntu.net/tags/quantal-quetzal

ATI ekran kartı olanların şimdilik yüklemelerini önermiyorum.
Çekirdek sürümü 3.5.? olduktan sonra uyumsuzluk başladı.

En azından Beta 1 beklenebilir.

syagdiran

Belirttiğiniz tüm kaynaklar İngilizce. Benim İngilizce'm yok. Türkçe bilgi bağlamında kapalı kutu demek istedim. Örneğin burada detaylı bir bilgiye ulaşamadım.

furkankalkan

@decent in verdiği linkten nautilusla ve isimlerle ilgili birkaç değişikliğin olacağını anladım.Şuan indiriyorum. İnceledikten sonra söylerim.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

libre-x

Unity

Başlangıç diski oluştur'a girince, ubuntu kubuntu vb dağıtımın iso sunu gösterip usb belleğe iso yu yükledikten sonra "Diski Sına" butonu çıkıyor. Tıklayınca usb bellek içindeki sistemi sanalda açmaya başlıyor. benim çok işime yarayan bir özellik bu
Intel i7 2700K 3.50 Ghz x8 | 8 GB 1600 Mhz Bellek | Corsair SSD 120 GB Sata3 | WD 1 TB Caviar Black S3 | Nvidia GTX 560 Ti | 47" LG LEDTV | Logitech Z906 THX

furkankalkan

@unity sanal makina derken Virtualbox mu yoksa Qemu gibi birşey mi çıkıyor. Bu arada flash disklerimi evde unutunca qemu ile denedim ben de. Fakat çok bir deçişiklik çarpmadı gözüme. Bu arada Almanca dil desteğinle başlatırken dondu hep.
Lover

Unity

Intel i7 2700K 3.50 Ghz x8 | 8 GB 1600 Mhz Bellek | Corsair SSD 120 GB Sata3 | WD 1 TB Caviar Black S3 | Nvidia GTX 560 Ti | 47" LG LEDTV | Logitech Z906 THX

furkankalkan

Lover

n2mikedi7

12.04 Lts sürümünden 12.10 sürümüne yükseltme yaptım gayet mükemmel bi işletim sistemi kurun derim ben

amon-ra

Alıntı yapılan: decent - 23 Haziran 2012 - 19:13:02

Betada da ati sorunu var. Kurulmuyor bir türlü. Sanırım RC beklense daha iyi olacak :)

syagdiran

n2mikedi7

Kardeşim güncelleştirme sayesinde yazılım kaynaklarından yalnız bende sorun çıkıyor. Bazen fare imleci donup kalıyor, ne yapacağımı bilemiyorum. Tavsiyem şimdilik geçmeyin 12.10 sürümüne. Dediğim gibi ekran donup kalıyor, laptopu dizüstünü yeniden başlatmak durumunda kalıyorum.

Düzenleme Notu:Lütfen imlâ kurallarına uyunuz. Uymadığınız takdirde sözlü uyarı, tekrarında uyarı/ceza alabilirsiniz.

Unity

Ubuntuya  en çok istediğim bir özellik eklenmiş. Şu özelliği ekleyenin altından öpeyim :)

Örneğin ortada ufak bir pencereyi yukarı doğru uzatacaksınız. Üst panele kadar uzatırsanız, pencerenin alt kısmı da otomatik aşağıya kadar uzuyor. Bu özelliği GNOME 3.5.91'de denedim çalışmıyor. Sadece Unity masaüstünde çalışıyor. Bu da demektir ki Made in Ubuntu :))
Benim için çok süper bir özellik bu
12.10 süper süper

n2mikedi7

hitokiri

Arkadaşım herhalde kötü bir gün geçiriyorsun çünkü biraz anlamsız bir tepki olmuş,
Niye anlamsız:
*İmlâ kuralları hepimizin ortak algılama ve konuşma dili olan Türkçe'nin düzgün anlaşılabilmesi için.
*Eğer Türkçe konuşuyorsak, onu korumak görevimiz.
*Eğer onu koruma gerekliliği düşüncesinde değilsek Türkçe bir bette bulunmanın anlamı nedir?
Ve daha bir çok nedenden bunlar yalnızca bir kaçı, hepimizin biribirinden başka davrandığımız günlerimiz olabilir,
lütfen düşünceni ve isyanını biraz daha tartarak değerlendir :)
Türkçe imla kurallarına uymanın kişisel olarak birine ne getirisi olabilir,bu bir ülküdür saygı göstermek hepimizin yararına..

Just4KiLL

Alıntı yapılan: hitokiri - 10 Eylül 2012 - 21:45:34
Arkadaşım herhalde kötü bir gün geçiriyorsun çünkü biraz anlamsız bir tepki olmuş,
Niye anlamsız:
*İmlâ kuralları hepimizin ortak algılama ve konuşma dili olan Türkçe'nin düzgün anlaşılabilmesi için.
*Eğer Türkçe konuşuyorsak, onu korumak görevimiz.
*Eğer onu koruma gerekliliği düşüncesinde değilsek Türkçe bir bette bulunmanın anlamı nedir?
Ve daha bir çok nedenden bunlar yalnızca bir kaçı, hepimizin biribirinden başka davrandığımız günlerimiz olabilir,
lütfen düşünceni ve isyanını biraz daha tartarak değerlendir :)
Türkçe imla kurallarına uymanın kişisel olarak birine ne getirisi olabilir,bu bir ülküdür saygı göstermek hepimizin yararına..

İmla kurallarına uyulursa, google translate ile sayfa çevirisi yapıldığın da yabancıların bahsi geçen mevzuları daha net bir şekilde anlayabileceklerini düşünüyorum. İmla kuralları çok önem arz etmektedir.

özgürubuntu

Alıntı yapılan: if *bağlantı=topic=34386.msg1#msg1 date=1347303361
Alıntı yapılan: n2mikedi7 *bağlantı=topic=34386.msg429648#msg429648 date=1347302193
imla kurallarına uymuyorum lan

Üyeyi deftettim.

En güzeli

decent

Alıntı yapılan: decent - 23 Haziran 2012 - 19:13:02
Çeşitli kaynaklarda sürekli haber geçerken nasıl kapalı kutu olabilir ki ?
http://iloveubuntu.net/tags/quantal-quetzal

ATI ekran kartı olanların şimdilik yüklemelerini önermiyorum.
Çekirdek sürümü 3.5.? olduktan sonra uyumsuzluk başladı.

ATI geliştiricileri sesimi duymuşlar:
http://support.amd.com/us/gpudownload/embedded/Pages/embedded_linux.aspx
http://www.upubuntu.com/2012/09/how-to-install-amd-catalyst-129-driver.html