[Çözüldü]Ubuntu 'dan Linux Mint ' e Geçme

Başlatan KAKASHI, 18 Kasım 2011 - 18:09:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KAKASHI

Ubuntu 11.04 yükledim fakat memnun değilim 512 Mb Ram, 128 Ekran kartı var o yüzden donmalar oluyor ister istemez :) Linux Mint 11 'Katya' kurmak istiyorum ya da Ubuntu 10.10 . Acaba Ubuntu 10.10 ' a geri dönebilir miyim ? Elimde bulunan CD ' ler şu an çalışmamakta yarıda kalıyor format atarken eski sürüme dönme gibi bir şey söz konusu olabilir mi ? Cevaplarınız için şimdiden Teşekkürler :)

if

@KAKASHI, sürüm düşürmek zor iş. Eğer CD ile uğraşmak istemiyorsan canlı usb de yapabilirsin. Daha hafif dağıtımları deneyebilirsin XFCE, LXDE gibi.

KAKASHI

CD ile de yapabilirim genelde sorun çıkarıyor tek derdim o :) Backtrack 5 kurmak istiyordum USB ile oda olmadı. Daha düşük sürümlerde Netbeans vb. programların çalışmasında sorun olmaz değil mi ? Bir de hangi işletim sistemini önerirsiniz ?

if

@KAKASHI, dağıtım önerilerimiz için bir başlığımız var. Orada bir sürü öneri var.

Netbeans nasıl çalışır bilemiyorum. Hiç kullanmadığım bir şey. USB için Ubuntu tabanlı dağıtımları Başlangıç Diski Oluşturucu kullanarak yapabilirsin.

KAKASHI

Bugün 256 Ram aldım taktım artık 768 ram oldu bilgisayar biraz daha iyi gibi şu an eğer olmazsa yeni bir kasa alıcam ya da 256 ram daha alıp 1 GB ' a tamamlıyıcam. Cevaplarınız İçin Teşekkürler :)

if

Alıntı yapılan: KAKASHI - 19 Kasım 2011 - 23:40:32
Bugün 256 Ram aldım taktım artık 768 ram oldu bilgisayar biraz daha iyi gibi şu an eğer olmazsa yeni bir kasa alıcam ya da 256 ram daha alıp 1 GB ' a tamamlıyıcam. Cevaplarınız İçin Teşekkürler :)

Rica ederim @KAKASHI. Üstüne düşülürse 512 MB ram de yeter Ubuntu için. Arkaplanda çalışan kimi şeyleri yok etmek, kimi araçları kaldırmak vs. gerek.

yakusha

eskisini satalım, sana yeni bir laptop alalım...

mesela ben asus i3 işlemcili bir laptopu 800 tl fiyata buldum... makul fiyat geldi, tabii ben çıkıp 8 gb ram, 750 gb hdd takınca 1100 oldu fiyatı ama, memnunum...
Artık bu forumu kullanmıyor.

KAKASHI

@Linux Haber ;

Hocam öğrenci olduğum için kendi kazandığımla bir şeyler yapmak zorundayım :) O yüzden yeni bir makine ancak 2. el toplama kasa olabilir :) 

@İf ;

Daha yeni olduğum için o yöntemlere girmedim. GNOME 3 ' ten XFCE ' ye geçmeyi düşünüyorum. O zaman sistem rahatlar biraz sanırım ?

alquirel

Alıntı yapılan: KAKASHI - 20 Kasım 2011 - 00:29:09
Daha yeni olduğum için o yöntemlere girmedim. GNOME 3 ' ten XFCE ' ye geçmeyi düşünüyorum. O zaman sistem rahatlar biraz sanırım ?

Uçbirimden şu komutu yürüterek XFCE'yi sistemine kurabilirsin.

sudo apt-get install xubuntu-desktop

KAKASHI

@alquirel ;

Yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Şu an kuruluyor XFCE  daha önce de ubuntu kullanmıştım 2 ay kadar sonra windows ' a geri dönmüştüm inşAllah bu sefer geri dönmem kalıcı gibi gözüküyorum :)

alquirel

Alıntı yapılan: KAKASHI - 20 Kasım 2011 - 00:43:01
@alquirel ;

Yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Şu an kuruluyor XFCE  daha önce de ubuntu kullanmıştım 2 ay kadar sonra windows ' a geri dönmüştüm inşAllah bu sefer geri dönmem kalıcı gibi gözüküyorum :)

Genelde bir Linux dağıtımı kurulur, bir iki gün alışılmaya çalışılır, işler yolunda gitmezse birkaç gün daha diş sıkılır, en sonunda en geç bir haftada vazgeçilip Windows'a dönülür :D
Ama siz 2 aydan sonra dönmüşsünüz. Demek ki sebebi farklı, umarım aynı sebep tekrarlanmaz ;)

Tekrardan hoşgeldiniz diyelim o zaman...

if

Deneye deneye size uygun dağıtımı/masaüstünü bulursunuz. Konu daha fazla dağılmadan kilitleyeyim.