[Çözüldü]Linux Mint 10 syslinux 4.03 sorunu

Başlatan aurora, 20 Mayıs 2011 - 13:38:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aurora

Merhaba Arkadaşlar,

Taşınabilir belleğime Unetbootin ile Ubuntu üzerinden LinuxMint 10 kurdum, fakat açılışta ''SYSLİNUX 4.03 2010-10-22 EDD Copyright (C) 1994-2010 H. Peter Anvin et al'' yazısından başka * bir şey görünmüyor, http://www.programlar.com/egitim/could-not-find-kernel-image-linux-hatasini-duzeltme-yontemi.2b.o.1.html adresindeki çözümü denedim fakat işe yaramadı. Bu arada yukarıdaki yazı haricinde ''Kernel İmage bulunamadı'' gibi bir yazı da yok. Sadece yukarıdaki yazı var. Ne yapmam gerekiyor acaba?

Not: Ubuntu üzerinde VirtualBox 4.0 ile böyle bir sorun yaşamadım. Boot ve kurulum sorunsuz olmuştu, fakat Ubuntu'yu silip Mint kurmayı istedim ve açılışta böyle bir sorunla karşılaştım.

if

@aurora, o yazının altında Boot: yazan bölüme live yazıp başlatmayı dener misin? Hatta tab tuşuna iki kere basınca kullanılabilir komutları gösterecektir size.

aurora

Alıntı yapılan: if - 20 Mayıs 2011 - 13:50:01
@aurora, o yazının altında Boot: yazan bölüme live yazıp başlatmayı dener misin? Hatta tab tuşuna iki kere basınca kullanılabilir komutları gösterecektir size.

Yazının altında boot yazmıyor, sadece SYSLİNUX ile başlayan yazı var ve hiçbir şey yazamıyorum.

if

@aurora, Ubuntu'da bulunan Başlangıç diski oluştur uygulaması ile tekrar yükleyip dener misiniz? Orada anlatılan yöntem eksik aslında. Daha başka şeyleri de değiştirmek gerek ve işe yarayacağı da şüpheli. Denemişliğim var. Başlangıç diski oluştur uygulaması aracılığıyla taşınabilir belleğinizi silip tekrar oluşturun ve ardından .isoyu yükleyin.

aurora

Alıntı yapılan: if - 20 Mayıs 2011 - 14:01:45
@aurora, Ubuntu'da bulunan Başlangıç diski oluştur uygulaması ile tekrar yükleyip dener misiniz? Orada anlatılan yöntem eksik aslında. Daha başka şeyleri de değiştirmek gerek ve işe yarayacağı da şüpheli. Denemişliğim var. Başlangıç diski oluştur uygulaması aracılığıyla taşınabilir belleğinizi silip tekrar oluşturun ve ardından .isoyu yükleyin.

Soylediginiz sekilde oldu cok tesekkur ederim yazimdan da anlasilacagi uzere su anda mint 10 dan yaziyorum birazdan da kuruluma gececegim  ;D

if

Rica ederim @aurora. KOnuya [Çözüldü] etiketi ekleyebilirsiniz. Unetbootin bazen böyle hatalar verebiliyor.

aurora

Alıntı yapılan: if - 20 Mayıs 2011 - 14:24:03
Rica ederim @aurora. KOnuya [Çözüldü] etiketi ekleyebilirsiniz. Unetbootin bazen böyle hatalar verebiliyor.

Bu arada şu anda kurulumdayım, daha önce Ubuntu 10.10 ve Win 7 yüklüydü, Ubuntu'yu sildim ve şu anda Mint'ı kuruyorum, boot sorunu olur mu?

Ek; Çözüldü etiketini ben mi veriyorum? Ben veriyorsam nereden veriyorum?

Tekrar teşekkürler. Sayenizde bir şey daha öğrendim. (Başlatıcı diski oluşturma)

if

@aurora, bir sorun olmaz. Mint grubu kendi kuracaktır ve Windows 7yi tanıyıp ekleyecektir. Çözüldü etiketi için ilk mesajınızda düeğiştire basınınız, konu başlığı kısmına [Çözüldü] yazınız. Ubuntu türevlerinde Başlangıç diski oluştur uygulamasını kullanabilirsiniz.

Rica ederim:)

heartsmagic

Etiket yönlendirmesi için @if'e, etiket için de @aurora'ya teşekkür ederek başlığımızı kapatalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.