Firefox 4.0 Final Yayınlandı

Başlatan reis33, 10 Mart 2011 - 10:23:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gombrich

Ben de başlat çubuğunda 3 ve 4 yan yana hangisini açarsam o çalışıyor (kısa yola firefox4 adı verdim).

reis33

@Gombrich,
Firefox 4 sürümü  kurulum kaynağı ve çalışma klasörü nedir?

Yiğit Ateş

@reis33, RC2 çıkmış. Konu başlığını düzenlersen güzel olur aslında, bir daha yeni konu açılmasın boş yere :)

Gombrich

Alıntı yapılan: reis33 - 19 Mart 2011 - 14:58:02
@Gombrich,
Firefox 4 sürümü  kurulum kaynağı ve çalışma klasörü nedir?

Çalışma klasörü başlangıç dizini...
http://www.mozilla.com/tr/download/?product=firefox-4.0rc2&os=linux&lang=tr

heartsmagic

Herkeste farklı farklı çalışması bir garip. /usr/local/lib altından denemişliğim yok. Gerçi  @Gombrich başlangıç dizininden de çalıştırmış.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

reis33

@Yiğit Ateş, ilk iletiye gerekenler yapıldı.

@Gombrich, başlangıç klasöründen nasıl çalıştırdınız ?
Çünkü bende RC1 her yerden çalıştığı halde RC2 çalışmadı,
RC2 önceki iletilerimde belirttiğim klasörden çalıştı, kısayol ile de çalışmadı fakat sorun değil gider oradan başlatırım :)

Gombrich

Alıntı yapılan: reis33 - 19 Mart 2011 - 15:19:05
@Yiğit Ateş, ilk iletiye gerekenler yapıldı.

@Gombrich, başlangıç klasöründen çalıştırdığınız RC2 midir?
Çünkü bende RC1 her yerden çalıştığı halde RC2 çalışmadı,
RC2 önceki iletilerimde belirttiğim klasörden çalıştı, kısayol ile de çalışmadı fakat sorun değil gider oradan başlatırım :)

Evet RC2.

Firefox4 rc2 yi başlangıç klasörüne açıp fotğrafta işaretli firefox simgesine "4" ekleyip  başlat çubuğuna sürükleyip bıraktım. Hepsi bu. :)

reis33

ekopc

Minefield 4.0 PPA ile kurulum:
(İngilizcedir, tr.xpi dosyası ile ve ayarlardan general.useragent.local değerini tr-TR ile değiştirerek Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

https://launchpad.net/~mozillateam/+archive/firefox-next
tr-TR .xpi dosyası nerede " general.useragent.local"  bunu bulamadım

ekopc

Alıntı yapılan: reis33 - 19 Mart 2011 - 16:16:32
http://mozilla.ftp.halifax.rwth-aachen.de/mozilla/firefox/releases/4.0rc2/linux-i686/xpi/tr.xpi
http://mozilla.ftp.halifax.rwth-aachen.de/mozilla/firefox/releases/4.0rc2/linux-x86_64/xpi/tr.xpi

@ekopc,
Adres cubuğuna about:config yazarak

Tamam buldum degiştirdim  tr.xpi dosyasını koyaçak yeri bulamadım
Bir Açıklama getiriyim uçbirimden söyledigin gibi kurdum ing.  general.useragent.local tamam onuda söyledigin gibi tamam
tr.xpi dosyasını  işre bu dosyayı nereye taşıyaçagım......

Yiğit Ateş

.xpi dosyasını Firefox penceresine sürükleyip bırakırsanız kendi kurar.

reis33

Alıntı yapılan: ekopc - 19 Mart 2011 - 16:38:07
Bir Açıklama getiriyim uçbirimden söyledigin gibi kurdum ing.  general.useragent.local tamam onuda söyledigin gibi tamam
Taşımaya başka şeyler yapmaya gerek yok.
yukarıdaki tr.xpi adreslerini Minefield ile açarsak kurulum yapıp yapmayacağımızı sorar :)

about:config ile açtığımız ayarlar kısmından tr-TR değişikliğini de yaptıysak Minefield Türkçe

ekopc

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 19 Mart 2011 - 16:40:38
.xpi dosyasını Firefox penceresine sürükleyip bırakırsanız kendi kurar.
Tamam söyledigini yaptım  aynen index sıraladı degişmedi..........

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Mart 2011 - 16:48:20

Alıntı yapılan: reis33 - 19 Mart 2011 - 16:45:41
Alıntı yapılan: ekopc - 19 Mart 2011 - 16:38:07
Taşımaya başka şeyler yapmaya gerek yok.
yukarıdaki tr.xpi adreslerini Minefield ile açarsak kurulum yapıp yapmayacağımızı sorar :)

about:config ile açtığımız ayarlar kısmından tr-TR değişikliğini de yaptıysak Minefield Türkçe

tamam tşk. ederim  ben indirmedim tüm firefox dosyasını gösteriyordum .
şimdi halaoldu çok tşk.ederim...........

eleaf

Belki önceki msj larda bu konu konuşulmuştur ama yine de sormak istiyorum, gözle görülür performans farkı varmı  4 de.

ekopc

Alıntı yapılan: eleaf - 19 Mart 2011 - 17:04:44
Belki önceki msj larda bu konu konuşulmuştur ama yine de sormak istiyorum, gözle görülür performans farkı varmı  4 de.

harika bende çok güzel  bayagı hızlı 

reflection

rc2 gerçekten güzel duruyor fakat bir sorum olucak bu rc2 yi indirdiğim klasöre çıkartıp masaüstüne orası için bir kısayol atıp çalıştırdım fakat bu klasörü başka bir yere kopyalayıp kısayol a orayı hedef göstersem sorun olur mu? yani setup klasörünü başka bir yere taşıyabilirmiyim başka bir şey değiştirmeden.

ironic

Alıntı yapılan: reflection - 19 Mayıs 2011 - 17:08:44
rc2 gerçekten güzel duruyor fakat bir sorum * olacak bu rc2 yi indirdiğim klasöre çıkartıp masaüstüne orası için bir kısayol atıp çalıştırdım fakat bu klasörü başka bir yere kopyalayıp kısayol a orayı hedef göstersem sorun olur mu? yani setup klasörünü başka bir yere taşıyabilirmiyim başka bir şey değiştirmeden.

sorun olmaz. Sadece başlatıcıdan firefox betiğinin konumunu , yeni konumu olarak değiştirmen yeterli.

reflection

hallettim teşekkürler.
bir de daha önce bir arkadaş ta sormuştu sanırım. firefox4 te windows taki gibi başlık çubuğundan kurtulabiliyormuyuz? pencere büyütme küçültme kapama tuşları menu bar a entegre olcak windowstaki gibi

reis33

Gelirse en fazla RC3 gelir, şu andaki hali ile final sürüm olarak yayınlarsalar sürpriz olmaz.

ekopc

krwlng

Daha tam çıkmamış sanırım :)
Alıntı YapWe aren't quite finished qualifying Firefox 4 yet. You should check out the latest Release Candidate.

When we're all done with Firefox 4 it will show up on Firefox.com.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Yiğit Ateş

Resmi sürümdür merak etmeyin, sayfalar henüz güncellenmemiş.