Hangi "Anında Mesajlaşma" programını kullanıyorsunuz?

Başlatan heartsmagic, 06 Haziran 2008 - 00:19:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi "Anında Mesajlaşma" programını kullanıyorsunuz?

Pidgin
Amsn
Kopete
Mercury
Licq
Kmess
Diğer
Bitlbee
Empathy
Galaxium Messenger
Psi
Ekiga
Sip-Communicator

aliorhan

oyum emeseneden yana. 1.5 sürümüde gayet başarılı bence.Tavsiye ederim.

ScaryMan

Bende Emesene 1.0.x sürümü var. Terminalden yüklemeye kalktığımda mevcut en son sürümde zaten diyor. Hangi depoyu eklemem gerekiyor yeni sürüm için?

Bir de yeni sürümü yüklemeden önce eski sürümü Synaptic'ten kaldırmalı mıyım yoksa üstüne yazar mı?

ironic

Emesene 1.5

32 bit : https://edge.launchpad.net/~bjfs/+archive/ppa/+files/emesene_1.5+r1473~ppa1_i386.deb
64 bit : https://edge.launchpad.net/~bjfs/+archive/ppa/+files/emesene_1.5+r1473~ppa1_amd64.deb

temiz kurulum yapman daha iyi olur. Zaten kullanıcı dizininde(home/kullanıcı_adı/...) herhangi bir silme işlemi yapmazsan (kaldırma işleminde bu dizin silinmez) yeni kurulumdan sonra eski hesaplar vs. olduğu gibi yeni sürümle başlar.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: aynshtein - 26 Ağustos 2009 - 10:06:41
Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Ağustos 2009 - 04:14:43
Listeye Emptahy eklendi.

Emphaty henüz diğerleri kadar cazip gelmiyor bana. Deneyen oldu mu?

Hafif geldiğinden alışmaya çalışıyorum.  :)

coni

Ben skype ta kullanıyorum ama sadece amsn yi işaretliye bildim

komoL

Bende Emesene kullanıyorum sizce nasıl arkadaşlar? yoksa Amsn kullansam

coni

Ben kendim emesen yi de denedim ama beyenmedim şahsen amsn msn ye en yakın program ondan amsn yi tercih ediyorum

komoL

yorumlara baktım tecrübeli arkadaşların büyük bir kısmı Amsn yazmışlar bende emeseni kaldırıp amsn kuruyorum teşekkürler

by_linux

Bence en güzeli ve kullanışlısı amsn çünkü arayüzü windows messengere çok benziyo.....

XRumer

Pidgin'den şaşman arkadaş.
Ubuntu'nun yeni sürümünde Empathy koymuşlar, Pidgin'i kaldırmışlar. Fakat Empathy hiç hoşuma gitmedi. Ben de Empathy'i kaldırıp Pidgin'i kurdum. :)

badhero

amsn,pidgin,empati kullandım. İlk kez emesene'yi deneyim dedim çok hoşuma gitti. Bugün itibariyle O'nu kullanıyorum bakalım ne kadar sürdürebilecem bu ilişkiyi.

MyUbuntu

Alıntı yapılan: by_linux - 11 Kasım 2009 - 10:30:46
Bence en güzeli ve kullanışlısı amsn çünkü arayüzü windows messengere çok benziyo.....

Katılıyorum....Windows Live Messenger'den sonra hiç yabancılık çekmedim(Gerçi hiçbir şeyle yabancılık çekmedim ama)

foma

Pidgin aslında alışınca çok güzel. Amsn bende internet bağlantısı gittiğinde kafayı yiyor. Gerçi yeni sürümü çıkmış heralde uzun aradan sonra. Bimiyorum nasıl oldu.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

XRumer

Onoktake

Amsn kulalnıyordum, Emphaty sade ve düzenli bu yüzden amsn'yi bıraktım. (kamerayla falan pek işim olmuyor)
Bu maskenin altında bir yüz var... Ancak benim değil.
Ne  altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz...
Ne de altındaki kemiklerden. Bu maskenin altında
etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez!..

GAREZ

çoklu seçenek gerektiren bir konuda neden tek seçenek işaretleniyor?ben kopete, amsn, pidgin, empathy kullanıyorum...

ırmak

RoyaL

Birlikte gelen Empathy hoşuma gitmedi bir arkadaşım Pidgin önerdi yükledim çok memnun kaldım, Empathy yide sildim sistemden, başka arayış içinede girmedim bana fazlasıyla yetiyor Pidgin.
Oyumu pidgin den yana kullandım.

yusuftrb

amsn-empatyh-emesene kullandım memnun kalmadım açıkcası hep bir yerlerde sorun çıkıyordu ve isteklerimi karşlamamıştı,
Galaxium yeni buldum 3 gündür kullanıyorum bence bu en güzeli.:)

189 kişi pidgin kullanıyormuş hemen denemem lazım  ???
(Galaxium abi  ;D )
Ben , Kendim ve Ubuntum :o

:.İnsan, susturuluncaya kadar konuşmaktan ziyade adam gibi bir şey konuşuncaya kadar susmasını bilmelidir.:

s7e7v7e7n

Amsn den yanayım bende.. oyumu ona kullandım diğerlerini kullanmadım ne kadar kullanışlı oldukları hakkında pek bir bilgim yok.
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

Skywalker87

The Bird Of Hermes Is My Name.Eating My Wings To Make Me Tame

Only the strongest will survive
Lead me to heaven when we die  I have a shadow on the wall  I'll be the one to save us all

barış

Web Cam sorunu disinda bence en iyisi emesene. Hem live messenger ile benzerlikleri de cok, alismak zor degil. SIkIntI yaratmiyor o acidan. Karsimdaki web cam acacagi zaman da amsn'e geciyorum sorun cozuluyor :D ama surekli olarak kullandigim emesene.

vercetti

Pidgin kullanıcı hesaplarını şifrelemiyor diye duymuştum. amsn kullanıyorum.