Hangi "Anında Mesajlaşma" programını kullanıyorsunuz?

Başlatan heartsmagic, 06 Haziran 2008 - 00:19:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi "Anında Mesajlaşma" programını kullanıyorsunuz?

Pidgin
Amsn
Kopete
Mercury
Licq
Kmess
Diğer
Bitlbee
Empathy
Galaxium Messenger
Psi
Ekiga
Sip-Communicator

microanaliz

MicroAnaliz

if

Hemen hemen hepsini kruup denedim. Sonunda Mcabber ve Finchte karar kıldım. Bu ikisi dışında İnstantbirdü beğendim. Firefox gibi eklenti kurulum ve yönetimi, yazışmaların baloncuk içine alınması, GTalk hesabıma şıppadanak girmesi ve daha bir çok kişiselleştirme seçenekleriyle beni cezbetti fakat; 20 MB kadar kaynak tüketmesi bütün bu büyüyü bozdu:)

Kutadgu

Eskiden Amsn kullanıyordum wlm ye benziyor diye. Şimdi empathy kullanıyorum ve gayet memnunum.

ersinkandemir

Pidgin. Tek sevmediğim yanı dosya transferi yapamıyor olmam. Port açma falan bir şeyler okudum ama Pidgin'de bu ayarların nerede olduğunu bulabilmiş değilim.
Where there's a shell, there's a way.

barış

Pidgin kullanıyordum, Kmess'e geçtim. Hiç biri Pidgin'in tadını vermiyor fakat Pidgin'deki özel smileyların gözükmemesi ve dosya aktarım sorunu Kmess'e geçmeme sebep oldu...

sem

Pidgin'deki dosya aktarım sorunu devam ediyor mu hala... Ben de Pidgin kullanıyorum gerektiği zamanlarda fakat dosya aktarma gibi bir işim olmuyor... Dosya aktarma sorunu ile kasıt ettiğimiz yavaşlık bu arada değil mi? En azıdnan benim öyle =)

Dosya aktarım için Bumerag önerelim  UGT reklamı olsun =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

if

Gtalk için mcabber dışında hiçbirini kullanmıyorum artık çünkü ihtiyaç duymuyorum. 'Anında mesajlaşma' hoşuma gitmiyor zaten. Önceden bilgisayarımı kullanmak durumunda kalanlara lazım olur diye tutuyordum bir tane. Artık 'Onlar da kullanmasın!' diyorum.

ferat_tes

Alıntı yapılan: Ersin Kandemir - 02 Eylül 2011 - 09:09:28
Pidgin. Tek sevmediğim yanı dosya transferi yapamıyor olmam. Port açma falan bir şeyler okudum ama Pidgin'de bu ayarların nerede olduğunu bulabilmiş değilim.

Ben hem Ubuntuda hem windowsta pidginden msn protokolü aracılığı ile sorunsuz dosya alıp gönderiyorum. Ne işletim sistemine nede pidgine bir ayar yapmadım. Çok nadiren sorunlar olmuyor değil ama MSN protokolü olmasına veriyorum bunu.

Empathy'ye eklenti altyapısı geldiği zaman Pidginin önüne geçmiş olacak.

ersinkandemir

Alıntı yapılan: ferat_tes - 14 Eylül 2011 - 22:49:19
Alıntı yapılan: Ersin Kandemir - 02 Eylül 2011 - 09:09:28

Ben hem Ubuntuda hem windowsta pidginden msn protokolü aracılığı ile sorunsuz dosya alıp gönderiyorum. Ne işletim sistemine nede pidgine bir ayar yapmadım. Çok nadiren sorunlar olmuyor değil ama MSN protokolü olmasına veriyorum bunu.

Empathy'ye eklenti altyapısı geldiği zaman Pidginin önüne geçmiş olacak.

Ben de hiç dosya transferi yapamadım Pidgin üzerinden. :(

Quaoar

Ubuntu sever

Lütfen imzama bak!

Aaron

Alıntı yapılan: Ubuntu sever - 16 Kasım 2012 - 20:10:09
Kopete kullanıyorum. ama şıklarda yok!
Seçeneklerde olmayan program için "Diğer"i tercih edebilirsiniz.

eribol

Seçeneklerde var, kopete en meşhur olanlarından zaten. Eklenmemiş olsaydı çok önceden farkedilirdi.

heartsmagic

İnsan anketler sayesinde ileti "kasarsa" olacağı budur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Aaron

Alıntı yapılan: eribol - 17 Kasım 2012 - 02:03:54
Seçeneklerde var, kopete en meşhur olanlarından zaten. Eklenmemiş olsaydı çok önceden farkedilirdi.

Ben de adeta tongaya gelmişim :)

emreseckin

ersinkandemir

Skype'den WLM hesabımı kullanıyorum. Yeni WLM arkadaşı ekleyemiyoruz sanırım Skype üzerinden.

empax

Artik MSN hesabimi kullanmadigimdan dolayi Emesene'ye verdigim oyumu Skype olarak degistirdim. :)
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

7hr33l3t73r

dc -e '[q]sa[ln0=aln256%Pln256/snlbx]sb207356256404211981204295703670388snlbxq'
https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html