[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 37 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seron

Alıntı yapılan: kartal - 14 Ocak 2016 - 21:27:18
Seron, seni biraz daha güldürmek için paylaşayım :)

@kartal o masaüstünde panel de dahil hiç birşey olmamasına güldüm. sadece arkaplanı değiştirerek "yeniden piyasaya sürmen" daha komik oldu. ;D

eronis

@ahmet_matematikçi evet, ikisi de manjaro. Sadece ben biraz kişiselleştirmeyi abarttım diyelim :) Atanın ekran görüntüsünde manjaro'nun varsayılan masaüstü xfce'yi kişiselleştirmiş, ben ise xfce'yi silip yerine gnome shell yükledim, yoksa iki ekran görüntüsündeki de manjaro'dur. Bu arada ata1 arkadaşımız sayesinde arch linux'a olan bazı ön yargılarımdan kurtuldum. Her ne kadar manjaro kullanmaya devam etsem de artık arch tarafına geçtiğim için profilimi arch diye değişiyorum. Gecenin bir saatinde benim uğraştığı için de ona bir kez de buradan teşekkür etmek istiyorum :D
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

kartal

Seron,
Biri arch diğeri debian (conky den görebilirsin)
Sen hiç arch ın KISS felsefesini duydun mu? :)

meda

"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

eronis

@meda

Keep İt Simple Stupid
(KISS)

Her şeyi en basit halinde bırakıp bütün kişiselleştirmeyi, ayarlamaları, seçimleri, işletim sistemi ile ilgili her şeyi kullanıcıya bırakıyorlar. Bu da işletim sistemi üzerinde inanılmaz bir kontrole sahip olman demek oluyor. Her şeyi kullanıcının tercihlerine bırakıyorlar. Ayrıca AUR şu zamana kadar gördüğüm en büyük yazılım deposu. Linux ile ilgili bir yazılım çıktıysa bu mutlaka AUR'da oluyor ki bu da seçim yelpazeni çok fazla artırıyor.  Aslında bu soruyu senin gibi koyu bir archer'ın sormasına şaşırdım. İngilizcen pek iyi değil sanırım ? Yada işletim sistemini felsefesi değil, beğendiğin şeyleri için kullanan birisisin. (veya dalga geçiyorsun ki diğerleri toplamda %20 ihtimal ise bu %80 ihtimal) :P

Aslında şahsen ben richard stallman'ın yoluna en yakın olan modern dağıtım olarak arch linux'u görüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz ?
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

ahmet_matematikci

Arc kullananalr archi deniyor KISS felsefesi var  :o
Arkadaş bu manjarocular resmen teşkilat ;D ;D
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

ata1

görünümle oynamak yerine daha derin konularla ilgilenmek bilgi ve beceri arttırır  istersek bizde o kadar fazla özelleştirebiliriz sistemi ama yapılan
her işlem bir eksi hız düşer kasmalar biz bunun yerine daha basit ara yüzle gidip daha hızlı bilgi ulaşımını tercih ediyoruz .görsel dediğiniz için sorma gereği
duyuyorum günde kaç dakika arka plan yada kendi masa üzerinizi görüyorsunuz yada kim görüyor masa üzerinizi  ;D

ahmet_matematikci

Evlilik dışında görselliği hiç dikkat etmedim. Ben pragmatik hayat felsefesinde sahibim. Benim için önemli olan islevsellik :)
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

ahmet_matematikci

Night Glam Flow

Alıntı yapılan: ata1 - 15 Ocak 2016 - 18:44:55
görünümle oynamak yerine daha derin konularla ilgilenmek bilgi ve beceri arttırır  istersek bizde o kadar fazla özelleştirebiliriz sistemi ama yapılan
her işlem bir eksi hız düşer kasmalar biz bunun yerine daha basit ara yüzle gidip daha hızlı bilgi ulaşımını tercih ediyoruz .görsel dediğiniz için sorma gereği
duyuyorum günde kaç dakika arka plan yada kendi masa üzerinizi görüyorsunuz yada kim görüyor masa üzerinizi  ;D

Yapılan her işlemde bir eksi hız mı düşüyor hocam ?

Hızlı bilgi ulaşımı için basit arayüze gerek yok. Sistem özelleştirmeleri ile performans arttırımı arasında oluşan fonksiyon doğrusal değildir, büyük ihtimal paraboliktik ve azalan fonksiyondur. Bu yüzden bir noktadan sonra sistemi yoracak diye kaldırdığın görselin performansa katkısı senin ölçemeyeceğin kadar küçük olur.

Ben belirli durumlar hariç arch'ın felsefesini çok saçma buluyorum. Bu belirli durumlar ise sisteminde kullandığın donanım ile alakalı. Performans canavarı bir makinen varsa senin özelleştirmelerin o makineyi senin hissedebileceğin kadar yorması imkansız. Tabi bunlar benim görüşlerim :)

neynefes

Muhabbete hiç sözüm yok ama şöyle kısaca toparlayıp mevzuyu  bağlarsanız güzel olur. Başlıkta kaymamış olur. :)

ata1

sana şöyle söyleyeyim o canavardan kaç kişide var  :))  bende 3 gb ram ile amd/ati kart var . herkes seninkadar zengin olmaya bilir . bende kde ile xfce arasında uçurumlar var.
ayrıca sadece arayüzlerde görebildiğim bir görsellik ya google açık yada bir program sonuçda masa üzerini görmeden saatlerce işlem yapıyorum . haaa bu görsellere de yana yanıt olsun  bende kendimce çözümler üretiyorum kısacası kendimizce kendi pc mizce işler

https://www.youtube.com/watch?v=sKVb0VD8eVc

karboran

Alıntı yapılan: ahmet_matematikci - 15 Ocak 2016 - 19:04:40
Evlilik dışında görselliği hiç dikkat etmedim. Ben pragmatik hayat felsefesinde sahibim. Benim için önemli olan islevsellik :)
;D ;D ;D
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

eronis

Alıntı yapılan: ata1 - 15 Ocak 2016 - 20:17:20
sana şöyle söyleyeyim o canavardan kaç kişide var  :))  bende 3 gb ram ile amd/ati kart var . herkes seninkadar zengin olmaya bilir . bende kde ile xfce arasında uçurumlar var.
ayrıca sadece arayüzlerde görebildiğim bir görsellik ya google açık yada bir program sonuçda masa üzerini görmeden saatlerce işlem yapıyorum . haaa bu görsellere de yana yanıt olsun  bende kendimce çözümler üretiyorum kısacası kendimizce kendi pc mizce işler

https://www.youtube.com/watch?v=sKVb0VD8eVc

Aslında hocam ben şu anki sistemimi satsam 900TL veren çıkmaz.

i3-2100
4GB DDR3 1333Mhz
ATİ HD 5670

Ama bu sistemde hiçbir masaüstünde sorunum yok, aksine sanki SSD takmışım gibi hızlı (Özellikle Xfce'de) ;D Bilgisayarım çok hızlı açılıyor, bir klasöre tıkladığımda tık diye açılıyor. Linux'dan bahsediyoruz burada. Ne kadar kasabilir ki hocam :P Ama dediğiniz gibi makineler de var. Onlarda direk wm kullanmak daha mantıklı geliyor. i3 wm yada dwm örnek olabilir. Şahsen kullanım ve kişiselleştirmesindeki kolaylık yüzünden ben i3 seçerdim bu makinelerde.

Uzun lafın kısası bugün çok fazla para vermeden o canavarı alabilirsiniz çünkü bugün piyasadaki işlemcilerin alayı yeterince hızlı zaten. Eğer oyun oynamayacaksanız 2. elden yada oem'den alacağınız bir ürün size yeter de artar bile. Pentium yada Celeron'ların son geldiği noktayı saymıyorum bile. Kısaca bugün bilgisayarınızda son nesil işlemcilerden en düşüğü bile olsa herhangi bir masaüstünde kasma yapmayacaktır.

http://www.notebookcheck.net/Intel-Pentium-N3700-SoC.146638.0.html

http://www.notebookcheck.net/Intel-HD-Graphics-Braswell.146746.0.html

dikkatli bakarsanız bu işlemci tek başına dead space 3'ü low'da kassa da kabul edilebilir bir fps'de oynatabiliyor. Son nesil i3'ler daha iyi. Misal

http://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i3-5005U-Notebook-Processor.127836.0.html

http://www.notebookcheck.net/Intel-HD-Graphics-5500.125586.0.html

http://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i3-6100U-Notebook-Processor.149441.0.html

http://www.notebookcheck.net/Intel-HD-Graphics-520.149940.0.html

Bu performanslara bakarak herhangi birine kötü diyemeyiz sanırım hocam ? 2. el yada oem'den alınırsa tadından yenmez :)

ata1

;D yani sadece işlemci ile olay tamam o zaman pcme işlemci takayım başı sonu macun yapmayın arkadaşlar .o dedikleriniz o fiyata ama bir yerden çalıp diğer yeri gösteriyorlar
işlemcı 3i olup leptop hocam reklamındaki hem tablet hem notebookdan bir tane alın sonrada gelip burada yazın bakalım ne diyeceksiniz adam gibi bir şey
kullanacaksan 2000 üzerinde gözden çıkaracaksın .neyse konu dağoldı alakasız yere gitti sayın @neynefesin dediği gibi bu başlık farklı konu için
daha cevap vermek istemiyorum bakış açısı diyeyim son olarak

plazma

Zaten ara ara gereksiz mesajları ayıklıyoruz bu başlıktan, temizlik şart değil mi :)

ata1

hemde derin temizlik şart oldu sayın @plazma  ;D benimkiler başta olmak üzere

plazma

Sayfa sayısını azaltmaya çalışıyoruz 300 küsürlerde malum konu :)

ata1

bende anlıyorum sizleri malum manjaroda aynı işlerle bizlerde uğraşıyoruz. orada sorunu olanlar burada yazdı kendilerine yardımcı olduk formun sağlığını bozduğunu anlıyorum .
asla sorun değil benden yana her yorumum siline bilir. ellerinize sağlık  ;D

meda

Alıntı yapılan: eronis - 15 Ocak 2016 - 12:56:35
Aslında bu soruyu senin gibi koyu bir archer'ın sormasına şaşırdım. İngilizcen pek iyi değil sanırım ? Yada işletim sistemini felsefesi değil, beğendiğin şeyleri için kullanan birisisin. (veya dalga geçiyorsun ki diğerleri toplamda %20 ihtimal ise bu %80 ihtimal) :P

Aslında şahsen ben richard stallman'ın yoluna en yakın olan modern dağıtım olarak arch linux'u görüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz ?
Evet %80 ihtimalle tahmin ettiğin doğru ama koyu bir Archer'da değilim. Linux kullanan kişi en baştan vazgeçebilmeyi öğrenmiş olan kişidir. Yoksa ne işi var zilyon tane farklılıkların, çeşitliliklerin, ayrılıkların,kardeşliklerin ... olduğu bir dünyada.  Arch kullanmamın sebebi KDE'den dolayı biliyorsunuz ki Plasma 5 ile çağ atladılar ve de hata düzeltmeleri sıklıkla oluyor bu sebeple kullanıyorum. Mint-Cinnamon ikilisi masaüstü bilgisayarımda olmasaydı dizüstü bilgisayarımda kullanır keyfime bakardım. Her dağıtımı kullanmak ve kullanmamak için kendimce sebep bulabilirim. :) Unity 8 ve Mir ile Ubuntu 16.10 gelsede kullansak .
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

heartsmagic

Alıntı yapılan: eronis

Konu çok dağılıyor ama dayanamıyorum. Yok öyle bir dünya :)
http://www.gnu.org/distros/free-distros.html

Ha, "Ana akım dağıtımlardan konuşuyorum, Archlinux için Stallman kriterleri düşünüldüğünde çok temiz olmasa da yakın diyebilirim" diyorsan, neden Gentoo veya Slackware değil örneğin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cokomoko

''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

sayz

fsutil

Alıntı yapılan: sayz - 17 Ocak 2016 - 17:27:55
Ben de naçizane sadecik Masaüstümü paylaşalım o halde  :P

Çok güzel olmuş. Conky' nin adı nedir ?

Bu arada imgur Türkiyede engelli, DNS değiştirmeden görüntüyü* göremedim

seron