Webmin Kurulumu Detaylı Anlatım

Başlatan plusnettr, 16 Ocak 2010 - 04:59:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kirikhanli

halen email gondermeyi basaramadim yardimlarinizi bekliyorum

if

@kirikhanli, bir e-posta sunucusu kurdunuz mu?

kirikhanli

Alıntı yapılan: if - 19 Kasım 2012 - 00:39:33
@kirikhanli, bir e-posta sunucusu kurdunuz mu?

evet send mail bolumu var

if

@kirikhanli, webmin'in öyle bir bölümü var ama o özelliği kullanabilmek için bir e-posta sunucusu olmalı. E-posta göndermek derken tam olarak ne yapmak istiyorsunuz?

kirikhanli

e-posta sunucunu nasil kurabilirim ?

bu paneldeki ekledigim kisilere gunleri geldigi zaman otomatik email gondermesini istiyorum

[eklenti yönetici tarafından silindi]

kirikhanli

kirikhanli

merhaba

bu mail server ayarlarini yapamadim yardim edebilirmisiniz

simdiden tesekkur ederim

if

@kirikhanli, Ubuntu'nun postfix belgesini mi takip ettiniz? Nerede takıldınız?

kirikhanli

evet postfix belgesini takip ettim , yine nafile mail gondermiyor. Yardimlarinizi bekliyorum , teamviwer ilede olabilir

cagriemer

@kirikhanli MX kayitlari dogru mu? Postfix ile yerelinizde haberlesebiliyor musunuz? Bu konu Webmin'den yavas yavas uzaklasiyor. Takip ettiginiz/uyguladiginiz adimlari ve aldiginiz hatalari acikladiginiz ayri bir baslik acmanizi tavsiye edecegim.

kirikhanli

yardimlariniz icin tesekkur ettim.
webmin panel kurmakdan vazgectim

askala

merhaba arkadaşlar
ben ubuntu 13.10 server kurdum ve webmin panelini kurdum içine local ve statip ip üzerinden rahat bir şekilde erişebiliryorum. fakat local ipi ve dns yi static yapmam için ne yapmam lazım. ve ayrıca şunu sormak istiyorum. yeni bir web sitesi için hesap açıcam bunu nasıl yapabilirim bana yardımcı olurmusunuz.?

heartsmagic

Sabit ip için /etc/network/interfaces dosyasını düzenleyeceksin. Şöyle bir şey olacak:

Alıntı Yapauto lo eth0
iface lo inet loopback
iface eth0 inet static
        address 192.168.1.5
        netmask 255.255.255.0
        gateway 192.168.1.1

Tabi bu dosyayı kendi ağ yapına göre düzenleyeceksin sen. DNS'yi sabit yapmaktan kastın nedir? DNS sunucusu zaten sabittir (iss üzerinden alırsın sonuçları yani hiçbir şey yapmazsan), kendine özel bir başka DNS sunucusu mu işlemek istediğini söylemek istiyorsun?

Site için hesap açmak ne demektir, yani yereldeki sunucu üzerinde açmaktan mı bahsediyorsun? Bunu da Webmin üzerinden yapmak istiyorsun sanırım. Bu durumda Webmin'in belgelendirmelerine yönelmen daha güzel olacaktır.

http://tutorials.securesignup.net/vps-hosting/creating-new-sites-and-sub-domains-with-webmin.html

Yukarıdaki bir örnek. Takıldığın yer olursa sorabilirsin fakat elimizin altında olmadan net cevap vermemiz zor olabilir, bu nedenle mümkün mertebe ayrıntı aktar lütfen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bk-bk

selamlar,
ubuntu server 20.04 LTS sürümü üzerine webmin kurulumu gerçekleştirdim.service webmin status: active running olduğu halde yerel ip ile 10000 portundan bağlantı sağlayamıyorum. sorun nedir?
webmin konusunda yeniyim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Nisan 2022 - 08:44:18

uzun araştırmalarım sonucunda webmin'in yüzünü görebildim.hata! serverda 10000 portuna izin vermek gerekiyormuş.
sonuç: https://ip.numaram:10000 yazınca arayüz açıldı.
herkes layık olduğu yerdedir