ubuntu lol açılmıyor

Başlatan thedarkfire, 30 Nisan 2017 - 17:26:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

thedarkfire

Sabit konudaki anlatımı denedim çeşitli anlatımları da denedim ama bir sonuç alamadım lol e tıklıyorum masaüstüne launcherin simgesi gelip gidiyor ve açılmıyor acaba neden bir türlü çözemedim dünden beri buna uğraşıyorum.

ata1

Terminalden komut ile çalıştırıp çıktıyı aktarırsanız hata nedenini görebiliriz.

thedarkfire

Sistemi karıştırdım ben ubuntuyu tekrar yükleyeceğim :)

Acaba sorunsuz lol kurulumu ile ilgili bi konu var mı? Sabitteki konu olmuyor çünkü.

Bu arada mesela ben ubuntuyu yükledim hiç driver v.s kurmadım nvidia driverim felan kurulu geldi ancak onu güncellemek felan gerekiyor mu?
Hazırcı da olmak istemiyorum ama cidden bulamadım nereden baksak 6-7 video izlemişimdir ve hiçbiri işe yaramadı.

Bu arada 17.04 yüklemiştim ama 16.04 e geçmeyi düşünüyorum sizce mantıklı mı? 16.04 ile ilgili daha fazla döküman var gibi.

lrnyrd

[mention=624380]@thedarkfire[/mention]
Lol hakkında bir bilgim yok ancak diğer sorularına cevap verebilirim. Linux dağıtımını kurduktan sonra ekran kartı sürücüsünün açık kaynak olanı yüklü gelir siz bunu ayarlardan ek sürücüler bölmesinden isterseniz kapalı sürücüyü seçip aktif hale getirebilirsiniz ancak çok oyun oynamadığınız sürece açık sürücü daha mantıklı.

Diğer sorunuza gelicek olursak 16.04 lts sürümü yani uzun süreli destek sürümüdür 5 yıl güncelleme alır. Lts sürümlerinin haricindeki sürümler daha güncel olur ancak destek süresi daha kısadır hangini seçmek isterseniz özgürsünüz. Daha fazla bilgi isterseniz forum içerisinde arayarak bulabilirsiniz.

Ek olarak oyunlarda emülator üzerindeki çoğu oyunda linux tarafında problem yaşanmakta. Emülatör çalıştırsa bile oyun performansı sıkıntı çıkarmakta. Daha çok linux tarafında steam üzerinden oyun oynanmakta.
Sometimes even good memories can kill you!

thedarkfire

Alıntı yapılan: lrnyrd - 01 Mayıs 2017 - 01:50:43
[mention=624380]@thedarkfire[/mention]
Lol hakkında bir bilgim yok ancak diğer sorularına cevap verebilirim. Linux dağıtımını kurduktan sonra ekran kartı sürücüsünün açık kaynak olanı yüklü gelir siz bunu ayarlardan ek sürücüler bölmesinden isterseniz kapalı sürücüyü seçip aktif hale getirebilirsiniz ancak çok oyun oynamadığınız sürece açık sürücü daha mantıklı.

Diğer sorunuza gelicek olursak 16.04 lts sürümü yani uzun süreli destek sürümüdür 5 yıl güncelleme alır. Lts sürümlerinin haricindeki sürümler daha güncel olur ancak destek süresi daha kısadır hangini seçmek isterseniz özgürsünüz. Daha fazla bilgi isterseniz forum içerisinde arayarak bulabilirsiniz.

Ek olarak oyunlarda emülator üzerindeki çoğu oyunda linux tarafında problem yaşanmakta. Emülatör çalıştırsa bile oyun performansı sıkıntı çıkarmakta. Daha çok linux tarafında steam üzerinden oyun oynanmakta.

Teşekkür ederim yorumunuz için.
Steam üzerinden oynadığım oyunların birçoğu linux için varmış. Zaten genellikle CS GO ve ETS2 oynuyordum bu oyunlarında linux desteği varmış :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Mayıs 2017 - 02:35:46

Bu arada evrensel menü dediğimiz kısma simgeleri nasıl ekleyebilirim? Bazı videolardaki arkadaşlar oraya simgelerini felan eklemiş nasıl yapabilirim?
Üstteki çubuktan bahsediyorum.

Bu arada bildiğiniz kolay kullanımı olan vpn varsa ismini veya konusunu verebilir misiniz?

lrnyrd

[mention=624420]@thedarkfire[/mention]
Diğer sorularınız için forumda arama yapın eğer sonuç yoksa yeni bir konu acın. Bir başlıkta bir problemi çözmek daha mantıklı.

Ayrıca konunuz çözüme ulaştı ise https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31789.0
Sometimes even good memories can kill you!

thedarkfire

Ereb

lolun sitesinden exe yi indirp playonlinuxda ole kurun + adobeair yükleyin winetricksden birde constantia fontunu yukleyin ve terminalde ls yazın yeşil olup olmadına bakın degilse chmod +x League Of Legends dosyanın adı neyse kısacası

winetricks arama cubundan acılır

chmod +x terminaldan yapılır
Herkes Hata Yapabilir Önemli Olan Bana Yapmaması.