[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 40 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

md_92

Alıntı yapılan: seron - 06 Şubat 2016 - 20:17:20
Şu ikinc, resimdeki arama yapmanı sağlayan şey/eklenti ne?
Android veya başka bir modern sistem gibi göstermiş. Olaki Manjaro deneyecek olursam ben de kuracağım.
Simge temanı, şunu bunu detaylı yazabilir misin? Bu arada göz zevkin gerçekten güzelmiş, bu konuda ata1 ile anlaşamıyoruz :)
Ekranın sol köşesine geldiğinde öyle bir ekran geliyor.Her zaman favori ikon ve temamdır.

Dosya yöneticisini bile çok güzel gösteriyor.
Sakın boş sözler konuşma. Boş sözler içindeki ayıpları açığa çıkarır ve yatan düşmanını uyandırır. Hz. Ali

betseg

seron

:o ???
Az önce Gnome'u kötüledim. :)
Ben uygun olunca şu Mancaaaro'yu bir kurayım da başlık açarım.

md_92

Alıntı yapılan: seron - 06 Şubat 2016 - 20:27:56
:o ???
Az önce Gnome'u kötüledim. :)
Ben uygun olunca şu Mancaaaro'yu bir kurayım da başlık açarım.
Gnome nedendir bilmem ama en modern masaüstü gibi geliyor bana.
Sakın boş sözler konuşma. Boş sözler içindeki ayıpları açığa çıkarır ve yatan düşmanını uyandırır. Hz. Ali

eronis

@md_92 zaten her yerde bunu söylüyorlar. Hatta GNOME'un sponsor sayısına bakarsan başka hiç bir masaüstü bu kadar destek almıyor, rağbet görmüyor. Sponsor sayısına bakar mısın lütfen ?

https://www.gnome.org/foundation/

Linux Vakfı bile (Ve linus torvalds'ın kendisi ile belki kernel geliştiricilerinin %90'ı) gnome kullanıyor. Ayrıca Ubuntu'nun Unity'si, Mint'in Cinnamon'u gibi pek çok çatallamasını yaptılar ki bu da gnome'un popüleritesini = desteğini gösterir.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

md_92

Alıntı yapılan: eronis - 06 Şubat 2016 - 21:42:35
@md_92 zaten her yerde bunu söylüyorlar. Hatta GNOME'un sponsor sayısına bakarsan başka hiç bir masaüstü bu kadar destek almıyor, rağbet görmüyor. Sponsor sayısına bakar mısın lütfen ?

https://www.gnome.org/foundation/

Linux Vakfı bile (Ve linus torvalds'ın kendisi ile belki kernel geliştiricilerinin %90'ı) gnome kullanıyor. Ayrıca Ubuntu'nun Unity'si, Mint'in Cinnamon'u gibi pek çok çatallamasını yaptılar ki bu da gnome'un popüleritesini = desteğini gösterir.
Haklısınız @eronis.Birçok masaüstü gnome çatallaması olarak üretiliyor.Saydıklarınıza ek olarak Budgie ve Deepin Masaüstleri.

ata1

üzerine para verseler vaz geçmem xfce'den kişisel tercik bence de ergen işi yada windows'a fazla bağımlı kalan işi ayrıca konu fazlaca sohbete dönüyor yönetici arkadaşlarımız fazla mesai çıkıyor .

eronis

The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

lnxdev

@eronis, bu görselini gösterdiğin masaüstü ortamı gnome mu yoksa pantheon mu ?

ata1

md_92

eronis

kartal

Alıntı yapılan: ata1 - 06 Şubat 2016 - 22:11:00
üzerine para verseler vaz geçmem xfce'den kişisel tercik bence de ergen işi yada windows'a fazla bağımlı kalan işi ayrıca konu fazlaca sohbete dönüyor yönetici arkadaşlarımız fazla mesai çıkıyor .

https://www.youtube.com/watch?v=TSmUv5vPzF4

saitp

Alıntı yapılan: kartal - 07 Şubat 2016 - 18:34:32
Alıntı yapılan: ata1 - 06 Şubat 2016 - 22:11:00

https://www.youtube.com/watch?v=TSmUv5vPzF4
0:15'teki RAM kullanımı normal karşılanmalı mı? Ben de (Virtual Box üzerinde) XFCE kullanıyorum, 1.2 GB kullanıyor. Firefox'ta birkaç sekme ve Chrome'da video falan izliyordum. O kadar da fark edeceğini sanmıyorum. Bu arada KDE ve XFCE vazgeçilmezdir :) Gnome'u çok yükledim, alışamıyorum bir türlü. Edit: Boştayken 490 MB'mış, Firefox açınca 860 MB oluyormuş onu farkettim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Şubat 2016 - 20:27:15

Uğramışken masaüstümü de atayım:
Alp Er Tunga öldi mü?
Isız ajun kaldı mu?
Ödlek öçin aldı mu?
Emdi yürek yırtılur.

seron

@ata1 konu sohbete dönmüyor aslında; çünkü burada masaüstü paylaşımı yaparken "en ideal olanı" da tartışıyoruz, tabi bu kişiye göre değişebilir.

Sistem kaynak kulanımından bahsetmişsiniz. Sistem gözlemcisini durağan şekilde değil de daimi olarak takip etmelisiniz, dediğiniz rakamda sabit değildir. masaüstünde boşta sabit gibi dururken firefox açılınca agresif şekilde dalgalanmalar görebilirsiniz. sabit değildir yani...

Ben sık sık sistemimi bozuyorum. Değilse ben de değişik değişik tema ve masaüstlerimi paylaşmak isterdim. Acemilik işte, ayda bir format atmak zorunda kalabiliyorum :)

Şu manjaro'ja eklenen gnome'umsu hoş tema(ikinci resim hakkında görüş belirttiğim) kafama takıldı ve de kıskandım. Gnome temasının modernmiş gibi gözüktüğü doğrudur. Gerçekten de kullanıcının herşeye hızlı ulaşması planlanarak tasarlanmış hissi yaratıyor. Daha Android piyasaya çıkmazdan evvel ortaya çıkmış bu arayüz, hala yaygınlığını koruyor ki bu takdire değer. ;)

Daha önce "en iyi özelleştirme yarışması" hakkında teklifte bulunmuştum. Bence yeniden gözden geçirmelisiniz. Ben bu siteden güel işler çıkacağına inanıyorum.

eronis

@seron klavye kısayollarını adam akıllı bilirsen emacs + gnome 3 kullanan birisinin fare ile neredeyse hiç işi olmuyor. Tamemen senin kullanımını kolaylaştırmak için yapılmış. Şöyle güzel bir ekranı olan + klavyesi, touchpad'i rahat olan bir laptop alacak, içine linux kuracan, gnome'u yükleyecen, al sana harika bir iş makinesi. Multi tasking'de oldukça kullanışlı.

seron

Klavye kısayollarını iyi bilmediğim için bu konuda zorlanacağım kesin. Ama buna rağmen Gnome'u beğeniyorum. Dizüstüm Gnome'da zorlanabileceğinden tercih edemiyorum. Xfce de bana göre değil, ben de ikisinin arasında cinnamon'u tercih ettim ama Linux'u detaylı kullanamadığımdan sistem ayarları'ndan yapabiliyorum ne yapacaksam.

Denemek isteyen arkadaşlar olursa Sistem ayarları kısmında yeni tema ekleme özellikleri vardır. Burada kullanıcıya tek tıkla tema kurma-kaldırma kolaylığı bulunmakta. Mutlaka denesinler; linux mint'in bu özelliği ile tema merkezine bağlanıp çok sayıda temayı kolayca kurabiliyorsunuz.

eronis

@seron aslında GNOME oldukça hafif bir masaüstüdür. Cinnamon ondan fazla kaynak yorar, hatta gnome'da efektleri/animasyonları kapatarak bir xfce hızı ile yarışır hale getirebilirsin. Sanki ters yöne kürek çekiyorsun gibi geldi bana ;D

seron

Konuyu daha fazla uzatmayalım ama, hayır. Değil. Çünkü aynı bilgisayarda Gnome'u da kullandım. İki gün sürmedi kaldırmak :) Cinnamon ona göre kuş gibi. Tabi benim kurmayı unuttuğum eklentiler de olabilir ya da bilmediğim bazı sorunlar çıkmış da olabilirdi. Benim bunları denetleyecek halim yoktu ve acele edip kaldırmıştım. Unity arayüzünü sevmemin en önemli nedeni Gnome'dur.

cokomoko

''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

md_92

eronis

Felâsife

FreeBSD 10.2 - Mate 1.10.2
Denetim: Enlightenment 23oz gtk2
Pen. kenarı:  mint-x-mont
Sistem ikon: Shiny buttons - 480 mb
Duvar kağıdı: Fast FreeBSD 1920x1200

Neredeyse bir senedir masaüstünü değiştirmiyordum, resmen paslanmışım, ikon setinin boyutu 480 MB mış indirirken pek farketmedim ama ./icons a kopyalanması bile yarım saatten fazla sürünce n'oluyoruz dedim, ;D
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

seron

Reverser

XFCE ROCKS !