Linux dağıtımlarında en çok görmek istediğiniz program hangisi?

Başlatan Eren, 24 Ekim 2008 - 14:59:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linux dağıtımlarında en çok görmek istediğiniz program hangisi?

MSN Live Messenger
174 (42.1%)
PhotoShop
207 (50.1%)
FlashGet
44 (10.7%)
Microsoft Office
87 (21.1%)
Corel Draw
64 (15.5%)
3D Max
63 (15.3%)
Utorrent
87 (21.1%)
GOM Player
120 (29.1%)
Emule
19 (4.6%)
Winrar
77 (18.6%)
Google Talk
41 (9.9%)
Winamp
88 (21.3%)
Ares
25 (6.1%)
Yahoo Messenger
22 (5.3%)
MonStar
12 (2.9%)
BS Player
51 (12.3%)
Windows Media Player
20 (4.8%)
Safari
39 (9.4%)
Free Download Manager
50 (12.1%)
AutoCad
133 (32.2%)
iTunes
79 (19.1%)
Internet Explorer
32 (7.7%)
Diğer
99 (24%)
Xnview
18 (4.4%)
Macromedia Flash
34 (8.2%)
Hiçbiri
30 (7.3%)

Toplam Oy Verenler: 413

Contempt

Herşeye Rağmen...

andydufy

Etrafımdaki arkadaşlarıma ubuntu show yapıp, onlarında bilgsayarlarına yükleyebileceğimi anlatıyorum. Fakat bir çoğu Windows Live Messenger olmadığını duyunca vazgeçiyorlar. Alternatifinin olduğunu anlatıyorum yine de kar etmiyor :)
Ne zaman yalnızlık sonsuza giderken hayatın limitini alsam hep sensizlik çıkıyor :(

Yusuff

Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

Göktürk

İnternet Downlad Manager kesinlikle olması lazım diğer download indirme programları o kadar ii deil  ;)
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

Contempt

Alıntı yapılan: by_reis - 29 Temmuz 2009 - 14:31:36
İnternet Downlad Manager kesinlikle olması lazım diğer download indirme programları o kadar ii deil  ;)
Haklısınız ama FDM açık kaynak kod olduğu için hep bir adım önde bizim için :D
Herşeye Rağmen...

Göktürk

anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

utdmr

Microsoft Office. OpenOffice hantal gemiştir bana hep, Java'dan mı nedir. Bir de Medieval Total War olsa yeter:).
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

maxxblade

Alıntı yapılan: utdemir - 29 Temmuz 2009 - 19:11:47
Microsoft Office. OpenOffice hantal gemiştir bana hep, Java'dan mı nedir. Bir de Medieval Total War olsa yeter:).
hantal mı :D
banada hep MOffice Hantal Gelmiştir :D

utdmr

Alıntı yapılan: maxxblade - 29 Temmuz 2009 - 20:15:51
Gerçekten de hantal:). Aynı bilgisayarda XP üzerindeki bir Office çok daha hızlı tepki veriyor işlemlere, açılması da daha hızlı.
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

maxxblade

Alıntı yapılan: utdemir - 29 Temmuz 2009 - 20:18:36
Alıntı yapılan: maxxblade - 29 Temmuz 2009 - 20:15:51
Gerçekten de hantal:). Aynı bilgisayarda XP üzerindeki bir Office çok daha hızlı tepki veriyor işlemlere, açılması da daha hızlı.
kesinlikle katılmıyorum :D
MOffice benim bilgisayarımda açılması 10 sn'yi buluyor ama OOo ise 3-4 sn'de açılıyor işlemlerse tıkır tıkır + donma yok :D

esrama

MS Office 2007 5-6 saniyede açılıyor, Openoffice 3.1 ise 15 saniyede açılıyor. Openofficenin geç açılmasından internette herkes şikayetçi. Üstelik ms office odt formatlarını maşallahı var openoffice 3.1 den abartısız 2-3 kat daha hızlı açıyor. nedir bu anlayamadım ?! Openofficede aşağıda yeşil durum çubuğu dolarken ms office de böyle bir durum yok. Üstelik ms officenin harcağıdı bellek miktarı windowsta openofficeye göre çok çok daha düşük.
Bunarı 4 farklı donanımda denedim. Malesef böyle performans sıkıntıları var openofficenin. Ama performans dışında canavar gibi :)

Yusuff

Alıntı yapılan: esrama - 29 Temmuz 2009 - 23:13:00
MS Office 2007 5-6 saniyede açılıyor, Openoffice 3.1 ise 15 saniyede açılıyor. Openofficenin geç açılmasından internette herkes şikayetçi. Üstelik ms office odt formatlarını maşallahı var openoffice 3.1 den abartısız 2-3 kat daha hızlı açıyor. nedir bu anlayamadım ?! Openofficede aşağıda yeşil durum çubuğu dolarken ms office de böyle bir durum yok. Üstelik ms officenin harcağıdı bellek miktarı windowsta openofficeye göre çok çok daha düşük.
Bunarı 4 farklı donanımda denedim. Malesef böyle performans sıkıntıları var openofficenin. Ama performans dışında canavar gibi :)

Konu nasıl Office 2007 oldu bilmiyorum ama bence de çok güzel! Bir çok pratik yanı var...

Ne olursa olsun, açık kaynak varken o, orda duracak ;)
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

canosayan

office sürümünde 2003 derim. 2007 makyajlı 2003 gibi geliyor bana
Chmod bizim işimiz.

SertacKoprulu

Alıntı yapılan: erginemr - 24 Ekim 2008 - 15:58:04
Anketin konusuna gelirsek; her ne kadar MSN Live Messenger'ı görmek istesem de MS'in programlarını Linux'a taşıması düşüncesi hayal olur. Nero'nun Linux versiyonu vardı diye biliyorum. GOM Player ve FDM'nin Linux versiyonu olsa güzel olurdu (@ironic'e selam, he he;)).

Bazı yönlerden @atomkarinca'ya katılsam da, ben Linux'un ev kullanıcısı masaüstü olarak görülmesinden ve (sunucular haricinde) iş ortamında yeterince kullanılmamasından çok rahatsızım. Bu açıdan, paralı bile olsa, Adobe ürünlerinin, başta Flash ve Photoshop'un, CorelDraw'un, 3DMax ve AutoCAD'in ve piyasadaki sektörel programların Linux versiyonlarının olmasını çok isterdim. OpenOffice'i ise genel ofis yazılımı olarak gayet yeterli buluyorum. Eğer bu gerçekleşirse, inanıyorum ki, Linux ofislerde masaüstü bilgisayarlarda daha da yaygın olarak kullanılmaya başlayacaktır.

Burada konuşulanlardan gördüğüm kadarıyla, hep önce Windows yapıyor, ardından Linux'a uyarlanmaya çalışıyor. Bu şekilde Linux hiçbir zaman tercih sebebi olamaz ki?
Önce Linux öyle birşeyler yapacak ki, Windows bunu kendine uyarlamaya çalışacak, durum bu hale gelince çok daha fazla öne çıkacaktır bence Linux.

Ben sürekli "Next" tuşuna basarak birşeyler kurmaktan sıkıldığım için, ne yazarsam ne olduğunu görmek, uğraşıp birşeyler kurmak için bu işletim sistemini tercih ettim.
Ama çoğunluk uğraşmaktan hoşlanmıyor, yada forumları okuyup, komut bulmaktan, çözüm aramaktan.

tony_almeida

AbkHaZiaN

Direk Kurulu gelen counter strike 1.5 ve sonrası bütün sürümler :D ama ankette yoktu WLM ile idare ediyim artık :)

Dixie

ironic

tony_almeida

miles

Counter strike oynamak isteyenler, geçenlerde tactical ops oyununun cross platform olduğunu okudum. Resmi olmayan Linux ve mac versiyonları da varmış. Counterden pek farklı değil. İnternette oynayan sayısı da yeterli, kapalı kaynak olsa da yükleyebiliriz. Ama ben indirme linkini bulamadım. Araştırmanızı tavsiye ederim. Opengl  destekli ve sistemi yormayan bir oyun.

ironic

Alıntı yapılan: tony_almeida - 29 Ağustos 2009 - 19:21:30
aimp yeni sürümü biraz garip çalışıyor :(

Ben iki ay kadar önce sanırım 2.6 beta sürümüyle denemiştim. Baktığım tüm özellikler çalışıyordu.

agritux

Neden wine+aimp? onun yerine amarok kurarım. İnsanlar amarok için pardus kullanıyor :D

tony_almeida

şimdi arkadaşlar gerçekçi olalım
keşke amorok daha iyi olsaydı ama amorok itunes gibi birşey
kalas amorok nere
aimp nere

utdmr

Alıntı yapılan: tony_almeida - 29 Ağustos 2009 - 22:52:34
şimdi arkadaşlar gerçekçi olalım
keşke amorok daha iyi olsaydı ama amorok itunes gibi * bir şey
kalas amorok nere
aimp nere
Windows altında Amarok benzeri bir yazılım arayışımın sonuçsuz kalmasının Linux'a geçmemdeki etkenlerden biri olması ilginç gelecektir o zaman size :).
--