Ubuntu'da Sürücü Güncellemek

Başlatan AgentForce, 20 Şubat 2012 - 12:42:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AgentForce

Arkadaşlar ben PlayOnLinux ile Counter Strike Source oyununu oynamaya çalıştım. Oyun çok hızlı bir şekilde açıldı. Ama oynamak istediğimde sürekli donmalar yaşadım. Çöznürlüğü falan da düşürdüm olmadı. Acayip donmalar meydana geliyor, oyunun oynayamıyorum.

Ubuntu'da driver güncellemeyi nasıl yapacağız? Hızlı menüden ''Ek Sürücüleri'' açıyorum ama, hiçbir şey bulmuyor! :(

bytan

Makinanla ilgili bilgi vermelisin. Oyunu oynayamıyor olman doğrudan sürücü sorununa işaret etmez. Ek sürücüler kısmında sisteminle ilgili bir öneri bulunmuyor olabilir.

lspci
grep drivers /var/log/Xorg.0.log
glxinfo | grep render
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

AgentForce

Fakat ben bu oyunu Windows'da oynayabiliyordum. Üstelik 30-35 bot atıp, en yüksek çözünürlük ile. Bu yüzden direk sürücülere yöneldim. :( Makinadan kaynaklandığını sanmıyorum.

bytan

Windows ile ubuntu arasında, özellikle oyun konularında yapılan karşılaştırmalar seni sağlıklı sonuçlara ulaştırmaz. Bunu kenara koyalım.

Eğer makinanla ilgili bilgi alamazsak, çıktıyı aktarmazsan neler olduğunu nasıl anlayabiliriz?

Konuyu da oyun bölümüne taşıyalım.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

AgentForce

O zaman ben bir resimle bilgisayarın özelliklerini göstereyim:

http://d1202.hizliresim.com/u/n/2wb1n.png

ebubekirs

@AgentForce, lütfen @bytan'ın iletisindeki komutların çıktılarını buraya aktarın.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

heartsmagic

Kaldı ki oyun Wine üzerinden oynanıyor. Windows'ta rahat oynaman normal zira oyun Windows için yazılmış. Bizim tarafta sadece öykünücü ile oynamaktasın. Wine'ın kendi sitesinden ipuçlarına, iyileştirmelere göz gezdirebilirsin belki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.