ubuntu 12.04

Başlatan NightBlue, 26 Kasım 2011 - 12:43:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yakusha

unity ile gelecek gibi görünüyor... sonuçta unity, ubuntu'nun kendi geliştirdiği bir proje, lakin gnome-shell kurmak da zor değil... tek komut ile kurulabiliyor.
Artık bu forumu kullanmıyor.

amon-ra

Artık yazılım merkezinden kurulan bir program kendiliğinden başlatıcıya ekleniyor. 11.10'un alfasına göre hatalar, çökmeler daha az.

decent

Alıntı yapılan: amon-ra - 24 Aralık 2011 - 16:35:35
Artık yazılım merkezinden kurulan bir program kendiliğinden başlatıcıya ekleniyor. 11.10'un alfasına göre hatalar, çökmeler daha az.

Şu anda 24 Aralık tarihli günlük derlemeyi yüklüyorum.
Bakalım ne kadar mesafe alınmış...

amon-ra

Alıntı yapılan: decent - 24 Aralık 2011 - 16:40:11
Alıntı yapılan: amon-ra - 24 Aralık 2011 - 16:35:35

Şu anda 24 Aralık tarihli günlük derlemeyi yüklüyorum.
Bakalım ne kadar mesafe alınmış...

Gelişmeler iyi yönde :)

lnx

Unity daha güzel ve kullanışlı  :)

decent

Alıntı yapılan: amon-ra - 24 Aralık 2011 - 16:49:01
Gelişmeler iyi yönde :)

Resimdeki seçili kurulum acaba neyin nesi?

Alıntı yapılan: lnx - 24 Aralık 2011 - 23:23:59
Unity daha güzel ve kullanışlı  :)

Bana göre de bu gerçek değişmiyor.

heartsmagic

Wayland hazırlıklarıdır muhtemelen :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

amon-ra

@decent wayland kütüphaneleri hazırlıkları başlamış  demek ki :)

lnx

tefoski

Alıntı yapılan: yakusha - 06 Aralık 2011 - 12:40:17
unity ile gelecek gibi görünüyor... sonuçta unity, ubuntu'nun kendi geliştirdiği bir proje, lakin gnome-shell kurmak da zor değil... tek komut ile kurulabiliyor.

Gnome tek komutla,nasıl kuruluyor... ?
BirDost

if

@tefoski, sudo apt-get install gnome-shell

decent

@lnx,
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=23397.0

@tefoski,
Şimdilik sadece Unity kullanmanı öneririm, Gnome-shell paketlerinde eksiklik var.

decent

Sürüm çıkmadan kapak hazırlayanlar bile var :)

Coverart for Ubuntu 12.04 Precise

agritux

şık olmuş :) LTS olacak değil mi 12.04 :) heyecan verici.

syagdiran

Mükemmel bir görüntü

The Punisher

Çıksa da kullansak keşke. Şimdi nisana kadar kim bekleyecek.

syagdiran

Yukarıdaki CD kapağını yazıcımdan çıkartmak istiyorum. CD için özel yapışkanlı kağıt var mıdır piyasada acaba?

zeusmaster

12.04 ü indirdim sisteme kurdum.Sistem infodan baktığımda sistemi 11.10 görmekteyim.Hata varmı biryerde?
Up and Running...

amon-ra

Alıntı yapılan: bahdem - 15 Ocak 2012 - 13:26:43
12.04 ü indirdim sisteme kurdum.Sistem infodan baktığımda sistemi 11.10 görmekteyim.Hata varmı biryerde?
Hata yok öyle gözükmesi normal.Kurulum yaparken falan da 11.10 çıkıyor. Daha alfa sonuçta.

decent

@bahdem, sadece orada değil diğer bazı kısımlarda da (örnek: lightdm ekranındaki logo) 11.10 görünüyor.

Beta veya RC sürüme kadar bu şekilde gider diye tahmin ediyorum.

amon-ra

Unity 5 güncellemesinden sonra artık üstteki panelin şeffaflığını değiştirdiğimizde aynı oranda pencere başlıkları ve uçbirim penceresi de şeffaf olmaya başladı.

Sistem ayarlarına da User Interface-Kullanıcı Arayüzü sekmesi eklenmiş. Görünüm kısmı isim değiştirmiş diyebiliriz şimdilik. İleride o kısıma global menu ve unity ile ilgili başka ayarlar da eklenecek sanırım.

travego0403

@amon-ra
Unity 5 le gelen ayarlar güzel. Fakat panel şeffaflığı ile pencere başlıklarının şeffaflığının aynı yere bağlı olması hoşuma gitmedi. Bu durum böyle devam edecek mi? Yoksa her ikisi içinde farklı ayarlama koyacaklar mı?
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

gelturi

Alıntı yapılan: decent - 15 Ocak 2012 - 18:57:43
@bahdem, sadece orada değil diğer bazı kısımlarda da (örnek: lightdm ekranındaki logo) 11.10 görünüyor.

Beta veya RC sürüme kadar bu şekilde gider diye tahmin ediyorum.
dünki güncellemeden sonra kernel 3.2.10 lightdm açılış 12.04 olarak değişdi... :)

amon-ra

Alıntı yapılan: travego0403 - 21 Ocak 2012 - 12:44:55
@amon-ra
Unity 5 le gelen ayarlar güzel. Fakat panel şeffaflığı ile pencere başlıklarının şeffaflığının aynı yere bağlı olması hoşuma gitmedi. Bu durum böyle devam edecek mi? Yoksa her ikisi içinde farklı ayarlama koyacaklar mı?

Aslında fikir güzel de şimdilik bir eksiklik var o da pencere başlıklarında bulanıklaştırma efektinin uygulanmıyor oluşu. Bence geliştiriciler de bunun farkındadır. Beta ya kadar herşey netleşir.

Fidel

Merhaba,

10.04 yüklü bir bilgisayarı update manager ile 11.10'a yükseltmeye çalışıyorum ama malesef 12.04 çıkıyor update manager'da. Burada yazılanlar yüzünden 12.04'e yükseltmekten de çekindim. Ne dersiniz, yüklemeli miyim 12.04'e yoksa 11.10'a yükseltmenin yollarını mı aramalıyım? Cevaplarınız için teşekkür ederim.