[ÇÖZÜLDÜ] Amilo Pro V3205 ses sorunu

Başlatan grayloop, 18 Kasım 2011 - 22:26:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

dmesg | grep hda bir şey döndürmedi mi?

sudo modprobe snd-hda-codec-conexant komutunu girdikten sonra ses var mı?

https://bugs.launchpad.net/linux/+bug/779983
https://code.launchpad.net/~ubuntu-audio-dev/+archive/alsa-daily/+packages

grayloop

İlginiz ve yardımlarınız için çoook teşekkür ederim.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

if

grayloop

USB bağlantılı hoparlörle çözüldü. Arkadaş daha önce kullandığı sistemde de aynısını yapıyormuş. Ses kartının bir sorunundan dolayı öyle olduğunu söyledi. Yani BIOS tan ses kartının kapatılmasının nedeni buymuş. Böylece -kendi adıma- yeni birşey öğrenmiş oldum. Önce ses kartının BIOS tan açık olup olmadığına bakılmalıymış (daha önce hiç karşılaşmadığım bir durumdu). Biz sürücülerini tam yüleyip güncelleştirmelerini de yaptıktan sonra sistemi çalışır halde teslim etmiş olacağız. İnşallah bir Ubuntu kullanıcısı daha kazanmış oluruz.
                                 H. Yavuz

if

İlginç. Usb hoparlör bağlı iken aplay -l
lsmod | grep snd*
cat /proc/asound/modules
lspci -vnn
ne döndürüyor?

grayloop

Bilgisayarı teslim ettiğim için şu anda birşey söyleyemeyeceğim. Bilgisayara tekrar bakma imkanım olduğunda çıktı alıp yazarım.
                                 H. Yavuz

grayloop

@if
Arkadaşım sorunu daha önce çözdüğü yoldan çözmüş. Çözüm ise şuymuş: ben usb hoparlör demiştim ama (ki öyle anlamışım), usb ses kartı kullanarak çözüyormuş.

Bu arada, bilgisayarını teslim ettikten 1-2 gün sonra Windows yükleme şansımız olup olmadığını sormuştu. Dün ise alıştığını, Windows yüklemeye artık ihtiyaç duymadığını söyledi. Bir kullanıcı daha kazandık, uğraşlarınız, çabalarınız boşa gitmedi İnşallah. Şimdi sıra balık tutmayı öğretmekte.
                                 H. Yavuz

if

@gridongu, tebrikler birinin daha kanına girdiğiniz için. KOnuyu kilitleyeyim artık.