SPSS 16 for Linux

Başlatan Aybek, 29 Mart 2010 - 19:22:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

Compiz kullanıyorsanız compizi kapatıp deneyin bir de.

guopx

Malesef 16 saatlerce uğraşmama rağmen çalışmadı. Ama internette bir SPSS 20 kurulum dosyası buldum şans eseri ve @if'in verdiği bağlantıdaki gibi kolayca kuruldu sonunda :)

Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

if

Beni de kurtardın @guopx:)

burakerkus

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba ben de IBM SPSS v23 ü kurdum. Kurulumda herhangi bir sorun çıkmadı. Ancak programı açtıktan sonra şöyle bir hata alıyorum açılıyor ama dosya da yaptığım değişiklikleri kaydedemiyorum.

cevaplaınız için şimdiden teşşekkürler.

Hata: >Error # 9233.  Command name: _DATASET NAME
>The procedure could not be executed because a required external module was
>either not readable or corrupt.
>Execution of this command stops.
/opt/IBM/SPSS/Statistics/23/bin/../lib/libspsswdst.so: undefined symbol: dsactIv8_
YAŞASIN VATAN YAŞASIN TÜRK MİLLETİ

heartsmagic

Her türlü dosyada bu hata oluşuyor mu? Ele avuca gelir bir şeyler göremedim, IBM tarafına sorulabilir belki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

seron

Merhaba,
Bu yazılımı kardeşim üniversitedeyken kullanıyordu ve şu an onun kullandığı bilgisayarı kullanıyorum. Windows tarafında halen yüklü.
Sizin için bazı araştırmalar yaptım ama IBM tarafından yayınlanmış nasıl kurulur belgesinden başka pek birşey yok.
İsterseniz onun benzeri PSPP var. Kardeşime gösterdiğimde biraz kurcaladı, "ağabey bu olmaz; bazı/birçok fonksiyonu eksik" demişti.
İsterseniz bir deneyin, belki işinize yarayan fonksiyonları içeriyor olabilir. Zira kardeşim ziraat mühendisi idi, her alanda ihtiyaç duyulacak fonksiyon farklı da olabilir.
bir de yukarıda 20 nolu sürümünün sorunsuz çalıştığı bildirilmiş.

s3rkan

Merhaba. Elimdeki çalışma için acilen ihtiyacım var SPSS'e. Acaba elinde çalışan bir sürümün kurulum dosyaları olan var mı? Nette aradım ama torrent vs hiçbir yerde bulamadım.

heartsmagic

Üzgünüz ancak forum genelinden böyle bir paylaşıma izin vermemiz mümkün değil.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mustifanci

Alıntı yapılan: seron - 10 Mart 2016 - 17:52:33
Merhaba,
Bu yazılımı kardeşim üniversitedeyken kullanıyordu ve şu an onun kullandığı bilgisayarı kullanıyorum. Windows tarafında halen yüklü.
Sizin için bazı araştırmalar yaptım ama IBM tarafından yayınlanmış nasıl kurulur belgesinden başka pek * bir şey yok.
İsterseniz onun benzeri PSPP var. Kardeşime gösterdiğimde biraz kurcaladı, "ağabey bu olmaz; bazı/birçok fonksiyonu eksik" demişti.
İsterseniz bir deneyin, belki işinize yarayan fonksiyonları içeriyor olabilir. Zira kardeşim ziraat mühendisi idi, her alanda ihtiyaç duyulacak fonksiyon farklı da olabilir.
bir de yukarıda 20 nolu sürümünün sorunsuz çalıştığı bildirilmiş.

Bu hata ile çok uğraştım bende farklı farklı sürümler denedim ama hep aynı hatayla karşılaştım. Çözümü basit dili değiştirip ingilizce yapınca sorun çözülüyor.
sudo dpkg-reconfigure locales ile "en_US.UTF-8" eklerseniz sorun çözülüyor.

webcanavari

hata çıktıları neler