Anket

Ubuntu'ya donanım bilgilerimizi göndermeli miyiz?

Evet
151 (91.5%)
Hayır
14 (8.5%)

Toplam Oy Verenler: 163

Gönderen Konu: Ubuntu'ya donanım bilgilerimizi göndermeli miyiz?  (Okunma sayısı 6813 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »

Bildiğiniz gibi "Donanım Sürücüleri" ile donanımı tanıttıktan sonra donanım bilgilerinin gönderilmesi isteniyor. Bunun sebebi merkezi referans veritabanında bilgilerin toplanacak olması ve sorunlu olan donanımların tespiti.

Yoruma açıktır, kolay gelsin.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

« Yanıtla #1 : »
Daha çok donanıma destek anlamında ben gönderilmesinden yanayım, oyum da bu yönde.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

« Yanıtla #2 : »
Gelecek Ubuntu  sürümleriyle daha az sorun yaşamak için şimdiye kadar hep gönderdim. 

« Yanıtla #3 : »
Ubuntu geliştiricileri için fuzuli bilgi olmadığından hatta oldukça önemli bir katkı olduğunu düşündüğümden,
göndermekteyim:D

« Yanıtla #4 : »
Bu soruya hayır diyen kimse var mı acaba?Bence göndermek kesin göndermek lazım.

« Yanıtla #5 : »
bunun açık mı kapalı mı olduğunu nerden öğreniyoruz?

« Yanıtla #6 : »
Bence gerekirse degil donanim bilgisini bilgisayarin kendisini bile gondermeliyiz :) Oyun "evet"

« Yanıtla #7 : »
  Sistem yönetim yazılım kaynakları istatistikler bölümü ; ) yazdığına göre sadece donanımsaldeğil yazılımsal haftalık bilgilendirme  :D

« Yanıtla #8 : »
  Sistem yönetim yazılım kaynakları istatistikler bölümü ; ) yazdığına göre sadece donanımsaldeğil yazılımsal haftalık bilgilendirme  :D

Ankette sorulan , Sistem >> Yönetim >> Sistem Sınama  (System Testing)  kullanımı olsa gerek. 

« Yanıtla #9 : »
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=403.240   ben yanlış anlamış olabilirim  :D

« Yanıtla #10 : »
Bence gerekirse degil donanim bilgisini bilgisayarin kendisini bile gondermeliyiz :) Oyun "evet"

:D
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

« Yanıtla #11 : »
Göndermek gerekiyor tabi ki ama 0 olan hayır oylarını görünce belki herkes yanılıyordur diye hayır dedim. Ama tabi siz gönderin :)
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

« Yanıtla #12 : »
en çok satan marka olduğundan MSI VR601-049 bilgilerini gönderdim...

« Yanıtla #13 : »
Daha çok donanıma destek anlamında ben gönderilmesinden yanayım, oyum da bu yönde.

Kesinlikle katılıyorum.
Ubuntu - SuSe

« Yanıtla #14 : »
göndermeliyiz ama ben göndermiyorum o.O

(nerden gönderildiğini bilmediğimden :) muhtemelen ilk kurulumda sormuştur fakat ben yok gönderme seçeneğini seçmişimdir)

« Yanıtla #15 : »
Elbette.

« Yanıtla #16 : »

Bildiğiniz gibi "Donanım Sürücüleri" ile donanımı tanıttıktan sonra donanım bilgilerinin gönderilmesi isteniyor. Bunun sebebi merkezi referans veritabanında bilgilerin toplanacak olması ve sorunlu olan donanımların tespiti.

kolay gelsin.
sizin gibi düşünüyorum

« Yanıtla #17 : »
Kesinlikle gönderilmeli, bu bilgilere göre geliştiriciler hangi donanımların sorun çıkardığını veya hangi donanımla hangi uygulamaların nasıl çalıştığını daha kolay deneyebilir.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

« Yanıtla #18 : »
+1
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

« Yanıtla #19 : »
hmmm.
Acaba bu bilgilere Harici donanımlar dahil oluyormudur,
yoksa
bir yazıcıyı takılı vaziyette iken'mi donanım bilgilerini göndermeliyim.  :D  :P

Oyum daima 'Evet'

« Yanıtla #20 : »
Bunlar geliştirmeden kullanılacaksa gönderilmesi derim ama bilemiyeceğim başka amaçlar için kullanılacaksa soru işaretleri oluşur kafamda.

« Yanıtla #21 : »
Ben gönderiyorum ancak ankete yanıt vermedim çünkü göndermeli miyiz sorusuna cevap verecek kadar bilgi sahibi değilim.

« Yanıtla #22 : »
Tabii ki de göndermeliyiz. Daha iyi bir Ubuntu için (Daha iyi bir dünya için gibi oldu, olsun. Yanılmış olmam herhalde).

« Yanıtla #23 : »
Tabii ki de evet. Göndermeyen de şikayet edip dursun "Benim donanımımın driverı yok Ubuntu'da!" diye :D.

« Yanıtla #24 : »
Gönderilmesi taraftarıyım.