Anket

Ubuntu'ya donanım bilgilerimizi göndermeli miyiz?

Evet
151 (91.5%)
Hayır
14 (8.5%)

Toplam Oy Verenler: 163

Gönderen Konu: Ubuntu'ya donanım bilgilerimizi göndermeli miyiz?  (Okunma sayısı 7125 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« Yanıtla #1 : »
Ubuntu'ya donanım bilgilerimizi göndermeli miyiz?

Bildiğiniz gibi "Donanım Sürücüleri" ile donanımı tanıttıktan sonra donanım bilgilerinin gönderilmesi isteniyor. Bunun sebebi merkezi referans veritabanında bilgilerin toplanacak olması ve sorunlu olan donanımların tespiti.

Yoruma açıktır, kolay gelsin.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

« Yanıtla #25 : »
Hep windows mu bizden kopyalayacak bizde windows dan bir şeyi kopyalıyalım donanım bilgilerini yollayarak ubuntuyu geliştirmeye katkıda bulunalım.Kendi isteğimizle olduğu için dava açamayız windows kesin değilde müşterileri kobay gibi kullanıyordu hazırım kobaylığa..

« Yanıtla #26 : »
Evet göndermeliyiz :)

« Yanıtla #27 : »
@Eribol arkadasimizin bugün baslatigi kampanyaya bende varim diyorum :D

Anketlere verilen cevaplar hakkında
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2011 - 22:42:19 Gönderen: BayboraKaan »

« Yanıtla #28 : »
Alıntı
Microsoft, Windows 8'de yer alacak yeni Windows Gezgini arayüzündeki yenilikleri bir blog gönderisinde detaylı bir şekilde anlattı.

Blog'da, binlerce isimsiz Windows kullanıcısından toplanan kullanım raporlarına göre Windows Gezginindeki 200 komuttan 10 tanesi, yüzde 80'lik bir kullanım oranına sahip.
Kaynak: http://www.chip.com.tr/konu/iste-windows-8-deki-windows-gezgini_28907.html

Microsoft'un kullanıcılarını kobay gibi kullandığı doğru, yukarıdaki ifadede geçen, Microsoft'a ne gönderildiğinden haberi olmayan "binlerce isimsiz Windows kullanıcısından", muhtemelen "müşteri deneyimi geliştirme programı" ile bilgi toplanmış. Biz de donanım bilgilerimizi Ubuntu'ya göndermeliyiz elbette, ancak özgür bir yazılıma yakışır bir şekilde hangi bilgileri gönderdiğimizden haberimiz olmalı.