[Çözüldü] C++ excele yazi yazdirma

Başlatan erdemakin09, 24 Kasım 2015 - 22:33:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdemakin09

Iyi gunler arkadaslar. Daha once bu forumda yine bir yardim istemistim. C++ hakkinda simdi bir baska sorunum var bu forumda bilgili insanlarin cok oldugunu dusundugumden ilk buradan yardim istiyorum :)
Simdi kullanicin girdigi bilgileri sutun sutun sirayla excele yazdirmak istiyorum. Alt satira yazdirmada sorun yok sonuna bi endl koyunca alt satira geciyor ama ben diger sutuna geciremiyorum. Ornek verelim
Mert kahya-20.01.1993-Erzurum vs gibi sutun sutun kisinin bilgilerini nasil yazdirabilirim.
Yardimlariniz icin tesekkur ederim :)
Her Can Bir Gün Ölümü Tadacaktır!

if

@erdemakin09, buradaki[1] örnekte virgülle ayrılmış değerlerin her biri ayrı bir sütuna yazdırılmış. Belki yardımcı olur.

[1] https://stackoverflow.com/questions/25201131/writing-csv-files-from-c

erdemakin09

Cevabin icin tesekkurler. Bunu denemistim. Simdi siz gosterince belki atladigim birseyler vardir diye tekrar denedim fakat sonuc ayni. Tek sutuna a,b,c olarak yaziyor.

heartsmagic

Elinde .csv dosyası var mı? Nereden okuyorsun yani bilgileri? 
@if'in verdiği kaynakta çok açık örnekler var görebileceğin üzere. Senin tam olarak nereden okuduğun önemli burada sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erdemakin09

Arkadaşlar araştırdım fakat derleyiciden mi yoksa ideden mi kaynaklı bir sorun çözemedim en son libxl diye özel olarka tasarlanmış bir kütüphane ile işimi hallettim. Googleda libxl diye aratırsanız bulabilirsiniz.

tlg

Ayrıca, etiket ve çözüm için teşekkür ederiz.