[Çözüldü] Phpmyadmin Yapılandırması

Başlatan el_Pueblo_13, 24 Nisan 2015 - 18:24:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

el_Pueblo_13

dediklerini yaparken en bastaki

#1045 MySQL sunucusuna oturum açılamıyor  &Yapılandırma dosyanız içinde tanımlanmış denetim kullanıcıları için bağlantı başarısız oldu. hatalarını tekrar almaya basladım.

config.inc.php dosyasına ekledikerlimi geri sildim orjinal hale getirdim ama heralde yazma koruması kalktıgı iiçin bu hata tekrar geldi ... 2-3 haftadır buna ugrasırken tam yaptım şimdi tekarar gitti sebebei ne acaba?

ekran resmi ekte

[eklenti yönetici tarafından silindi]

el_Pueblo_13

localhost/phpmyadmin'e root şifresi ile girdiğimde #1045 MySQL sunucusuna oturum açılamıyor  hatası alıyor bağlanamıyorum hatayı cozdukten sonra diğer hatalar için config.inc.php dosyasında değişiklik gerektiriyor; değişiklikleri yaptıktan sonra da #1045 MySQL sunucusuna oturum açılamıyor hatasını tekrar alıyorum bunun yanında  Yapılandırma dosyanız içinde tanımlanmış denetim kullanıcıları için bağlantı başarısız oldu. hatasınıda alıyorum . nasıl düzeltebilirim ???

if

Aynı sorunu farklı yerlerde dile getirmeyin.

@el_Pueblo_13, MySQL şifrenizi değiştirdiniz ve ardından yeni şifreyi config.inc.php dosyasına kaydettiniz değil mi? Peki MySQL'i yeniden başlattınız mı?

sudo service mysql restart

el_Pueblo_13

benim hatam phpmyadmin sayfasında config.inc.php de bir değişiklik yaptıgım zaman Yapılandırma dosyanız içinde tanımlanmış denetim kullanıcıları için bağlantı başarısız oldu.  hatası veriyor . bunun olmaması için ne yapmam lazım?

heartsmagic

Ne değişikliği yapıyorsun config.inc.php dosyasında, ne için yapıyorsun?
mysql'e erişebiliyor musun peki root kullanıcısı ile?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

el_Pueblo_13

database index giremiyorum onun duzeltmek içn table-ui nin onune pma_table_ui yaptım bu seferde yin en basa dondum . dun aksam tekarar kurup calıstırdım bi şekilde tablo sorununu da vermedi ;  ama bilgisayarı tekrar actıgımda  yne girmedi yukarda belirttiğim hatayı verdi . mysql root a baglanmaya calıstıgımda da ERROR 1045 (28000): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) hatası alıyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Nisan 2015 - 12:19:59

sudo dpkg-reconfigure phpmyadmin

sudo dpkg-reconfigure mysql-server-5.5

codlarıya sorunu tekarr cozudum ama phpmyadminde su hatalası nasıl düzeltecem bilmiyorum?

heartsmagic

Bir şeyleri kurcalamadan önce bu sorun var mıydı? Sıfır kurulum sonrası yani?

el_Pueblo_13

Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Nisan 2015 - 01:31:23
Bir şeyleri kurcalamadan önce bu sorun var mıydı? Sıfır kurulum sonrası yani?
2 tane php myamin kurmusum bu sebepten oldugunu dusunuyorum birini silip tekrar kurdum calıstı

heartsmagic

Çözülen başlıklarımız için: cozuldukonusu