JDK kurulum hatası ?

Başlatan obenobne, 14 Ekim 2010 - 21:11:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

obenobne

Merhaba arkadaşlar..

Centos 5 işletim sistemime java ile JDK kurmak istedim.Javayı problemsiz kurdum.Fakat ne yaptıysam JDK'yı kuramadım.
Kurulum için  " http://www.syslogs.org/centos-uzerine-sun-java-kurulumu-jdk/ " adresini kullandım.

Hata aldığım kısım ise;

Rebuilding yapmak için şu $ cd ~/rpmbuild/ dizine geçiyorum root olarak komut verdiğimde hata alıyorum.Normalde bu komutun non-root olarak verilmesi gerekiyormuş.root olmadan o dizine geçemedim ve o komutu non-root olarak veremiyorum.Ne yapmalıyım ?

stratovarius

Home dizinine ilk defa root olarak geçen bir sistem gördüm.

normal;

cd ~/rpmbuild/

Geçmiyor yani.

Yanlışlıkla rpmbuild dosyasına yönetici hakları vermiş olyasınız.

Dosya ayarlarına bakmanızı öneririm. Normalde home dizinindeki dosyalar için root olmanıza gerek yoktur.

Not: konu ubuntu ile alakalı olmadığı için diğer dağıtımlar kısmına açmanız lazımdı.

if

Sizin verdiğiniz başlıktaki anlatım eski. Centos-wiki'de nasıl belgesi hazırlamışlar JDK kurulumu için, buyrun

obenobne

İf teşekkürler fakat onuda kuramadım.

Aslında bu servere uzak masaüstü  ile bağlanıp işlem yapıyorum.Bunu kurmak isteyen arkadaş olursa root vereyim bi zahmet kuruversin.

if

Rica ederim @obenobne. Uzak masaüstü olunca işler değişiyor olabilir, bilmiyorum. Kullanıcı yetkileri ile ilgili bir mevzu olabilir. Hangi JDK'yı kurmayı deniyorsunuz?

heartsmagic

Hata aldığın işlem öyle bir dizinin olmayışı, yoksa oluşturman gerekiyor. @if'in verdiği anlatım daha derli toplu, orayı adım adım izle.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.