Magma Linux

Başlatan GNUbuntu, 23 Mart 2009 - 23:15:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Sadece fail mi yazıyor? Eğer öyleyse yardımcı olmamız çok zor. Bir de diğer terminallerde hata görülüyor mu?
Ctrl+Alt+F1 ile başlayop F8'e kadar bakabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

insan

Şuan kafedeyim
Evde yeniden kurup bakmam lazım.Daha sonra geri dönerim inşaallah.
İlgin için teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Haziran 2009 - 17:02:45

Merhabalar
Magmalinuxu yeniden kurdum.Açılış ekranında bar biraz ilerleyip kalıyor.Daha sonra Magmalinux kendi kendine yeniden başlatılıyor.Yine ilerleme duruyor bir süre sonra siyah ekranda "Setting up console font and keymap" satırına gelince "fail" yazıp kalıyor,açılmıyor.
Yeniden başlatıp açılış ekranında control+alt+F1,F2 yapınca başka bir problem olmadı ve açıldı.
Kullanıcı Şifresini küçük harfle yazmıştım büyük harfe çevirmiş,açıldıktan sonra root şifresi küçük harf kabul etti.Aynı şifreyi aynı şekilde küçük harfle her iki kullanıcı için de yazmıştım.
Durum bundan ibaret.Neden olduğunu ve çözümünü anlatabilecek bir arkadaş olursa bilgilenmiş oluruz.

hasansahin

Şöyle söyleyebilirim. MagmaLinux, debian-testing tabanlı bir dağıtımdır. Tabanlı demekte yanlış, aslında debian-testing'in ta kendisidir. Son 3 ayda (araştırmalar sonucu elde ettim) yayınlanan debian-testing imajlarının bir kısmında bug(böcek) var. Maalesef bu konuda debian'a birçok hata bildirimi yapılmış. Fakat çözüldü olarak işaretlenmesine ve kapatılmasına rağmen bu sorun tam olarak çözülmemiş.

Bildirilen hata'lar sizin bahsettiğiniz gibi değil ama genelde kurulum ve hard disk tanınmaması ile ilgili...Sonuç olarak magmalinux, debian-testing'in ta kendisi olduğu için bahsettiğiniz sorun, debian'dan yansıyor olabilir.
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

ns

bu ayki chip dergisi magma linux 9.5 isosu veriyor. eğer chip alırsam bende izlenimlerimi yazarım(büyük bir ihtimalle alırım)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Prş 02 Tem 2009 10:06:30 GMT-2

Alıntı yapılan: graindor - 24 Mart 2009 - 11:02:43
Alıntı yapılan: cihan-tristit - 24 Mart 2009 - 08:03:31
En azından bir Desktop Tour güzel olurdu, görsele bakmak için indirmek uzun sürecek..
ftp://ftp.cerenbilgisayar.com.tr/MagmaLinux_9.3.pdf   Pdf dosyası hazırlamışlar.KDe masasüstülü ekran görüntüleri var.Bazı programların tanıtımlarını yapmışlar.

dosya uçmuuş

birde iki gündür foruma ve detaylı bilgi yazan yere giremiyorum.
Alıntı YapConnection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.
diyor
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

hasansahin

Magmalinux 2 ayda bir sürüm çıkartıyor. En son mayıs ayında 9.5 çıktı. Sanıyorum önümüzdeki günlerde 9.7 çıkar.
Bu sebeple 9.5 kurmanızı önermiyorum. Magmalinux, debian-testing tabanlı(daha doğrusu ta kendisi) olduğu için, 9.5 kurarsanız GB boyutunda güncelleme alabilirsiniz.
Kişisel fikrimide belirteyim; yaklaşık 20 gün kadar debian-testing üzerinde çalıştım ve çok fazla hata(bug) olduğunu gördüm. Bu aralar debian-testing ve türevlerinden uzak durmanızı önerebilirim. Bildiğim kadarıyla, magmalinux hata düzeltmesi veya paket hazırlama işi yapmıyor. Bu yüzden debian-testing üzerindeki bütün hatalar sizede yansıyacaktır.
Magmalinux'un debian-testing'e göre tek avantajı var. O da KDE kurulumu yapıyor olması. KDE 3.5.10 tam oturmuş bir masaüstüdür ve hatası çok çok azdır.
Albert Einstein.

ceddiguzel

Bu gece indirip virtualbox üzerinde kurarım büyük ihtimalle

O zaman ne menem şeymiş bir parça anlarız

Tabi kurulum anından itibaren resimleri sisinle paylaşacağım

ns

@ceddigüzel hangi oyunlar var onu da yazarmısın

@hasanŞahin uyarın için teşekkürler ama ben sadece denemek için kuracağım hiç bir güncellemede yüklemiyeceğim. extra bir şey yapmayacağım . çöken çöksün :D
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

ceddiguzel

Alıntı yapılan: ns - 02 Temmuz 2009 - 18:47:31
@ceddigüzel hangi oyunlar var onu da yazarmısın

@hasanŞahin uyarın için teşekkürler ama ben sadece denemek için kuracağım hiç bir güncellemede yüklemiyeceğim. extra bir şey yapmayacağım . çöken çöksün :D

İnşallah yazarım

Yeter ki bir kere indireyim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Cum 03 Tem 2009 06:25:34 GMT-2

Nihayet sabah 05 : 30 itibari ile indirme tamamlanıp kurdum

MAGMA_DEVELOPER_9.5_x86_32_tr.iso ile ilk tanışmanızda klasik bir debian geliyor karşınıza ve o biildik kurulumu yapıyorsunuz

Kurulum aşaması seçimimmden olsa gerek ciddi bir süre alıyor

Geri kalanı resimlerde zaten

Dikkatimi çeken menü içinde oyunlar yoktu

Akşam işten gelince daha net inceleyeceğim

omerismail

kurdum
fakat
açılışa kadar herşey iyi
klavye değişiyor
ne yaptımsa açamadım
yeniden kurdum
bu sefer şifreyi çok basit ayarladım
açıldı
yine klavye değişti
ne yaptımsa düzeltemedim
kaldırmak zorunda kaldım
selamlar

XRumer

Magma Linux kesinlikle destekleyemeyeceğim bir proje, neden mi?

1) Çünkü ellerinden geldiğince Windows'a benzetmeye çalışıyorlar, insanlar Linux'u öğrensinler değil, Windows'taki programları kullansınlar, ticari yazılımlardan vaz geçsinler istiyorlar. ve farkında olmasalar da şunu söylüyorlar: Windows, Linux'tan üstündür, Linux'u Windows gibi yapmalıyız. İnsanlar Linux'da bile ticari yazılımlardan vaz geçmesinler mantıkları bu.

2) Magma Linux yeni bir dağıtım değil, Bildiğimiz Debian'ı almışlar, üstüne sırf Windows'a benziyor diye Kde masaüstünü koymuşlar(aslında hiçbir masaüstü Windows'a benzemez, Kde'nin ön tanımlı görüntüsü Windows'a benzeyebilir ama bunu değiştirmek mümkün, ayrıca Gnome'yi de tek panel ve basit bir başlat menüsü yapmak mümkün) gparted bile sistemi Debian diye tanıyor. Oradan buradan paket toplayıp, üstüne iki kat yeni cila çekince dağıtım yapmış olmuyorsunuz.

Bana sorarsanız Magma Linux özgür yazılıma zarar veriyor, bilerek veya bilmeyerek. Herhalde yeni sürüm çıkartamadılar 9.5'den sonra. Sanırım bu proje tutmadı, tutmaz tabii.

vizyoner

Arkadaşlar magma nın tübitakla bir alakası yok.

foma

Biz istiyoruz ki bütün programcılar birleşsin sadece belli başlı dağıtımları geliştirsinler. Ama işler öyle değil. Belki magma linux özgür yazılım alanına kaliteli yazılımcılar yetiştirecek. Belki 64-bit dağıtımlarda karşılışan sorunlara çözümler getirecek, tecrübelerini paylaşacak ve hala 64-bit sürümü olmayan pardus'un bundan yararlanmasını sağlayacak.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

heartsmagic

Alıntı yapılan: vizyoner - 12 Kasım 2009 - 15:34:11
Arkadaşlar magma nın tübitakla bir alakası yok.

Olduğu iddiası nerede geçiyor?

hasansahin

Magmalinux cd kalıpları, Tubitak sunucularında barındırıldığı için belki böyle bir intiba oluşmuştur.
Albert Einstein.

heartsmagic

Alıntı yapılan: slayer - 13 Kasım 2009 - 23:12:26
Magmalinux cd kalıpları, Tubitak sunucularında barındırıldığı için belki böyle bir intiba oluşmuştur.

Evet, bundan dolayı olabilir.

XRumer

Geçenlere baktım sitesine, ben bu proje uzun zamandan beri sonlanırılmış sanıyordum, ne de olsa 9.5 sürümünden beri yeni sürüm görmemiştim, en son baktığımda 10.2 sürümünü çıkarmışlar ama sadece server sürümü için 32 bit var. Masaüstü, geliştirici ve server sürümleriyle 64 bit. Bir forum falan da yok, sitede sürüm notları da yazmıyor, hiçbir bilgi yok. Ne yapmaya çalışıyorlar anlamış değilim.

hasansahin

Albert Einstein.

badhero

İnsanı merakta bırakıyorlar. Hiçbir yerde ekran görüntüsü de yok.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Mayıs 2010 - 14:43:23

SUDO Mayıs 2009 sayısında incelemesi var.