Ubuntu Kurulu Harici Diskten Bilgisayarı Boot Edememe Sorunu

Başlatan ubuntu90, 12 Haziran 2014 - 07:30:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntu90

Merhaba,

Bilgisayaramın modeli SONY VAIO VPCEB1S1E. Daha önce bilgisayara Ubuntu 12.04 LTS kurulumunu USB stick'ten yapmıştım, harici diske'de ubuntu kurulumunu aynı şekilde yaptım. Fakat, bilgisayarı harici diskten boot etmek istiyorum ve boot ederken ilk seçenek olarak dış ortam seçili olmasına rağmen siyah ekranda kalıyor. Başka bir bilgisayarda(HP) denediğimde ise bilgisayar sorunsuz boot edilip ubuntu açılıyor .

Harici diskin modeli SAMSUNG. Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

gocen

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz,
Şahsın görünür, rütbe-i aklı eserinde.
Ziya Paşa

ubuntu90

Bilgisayarı 2010 yılında almıştım ve bilgisayarda sadece Ubuntu kurulu olduğunu da belirteyim. Aşağıdaki linkteki komutlara göre BIOS'tan boot oluyor
http://askubuntu.com/questions/162564/how-can-i-tell-if-my-system-was-booted-as-efi-uefi-or-bios

if

@ubuntu90, Ubuntu kurulumunu önce HP bilgisayara yaptınız daha sonra Ubuntu kurulu harici diski Sony bilgisayara mı taktınız?

ubuntu90

Hayır HP bilgisayara kurulum yapmadım, Sony bilgisayar aracılığıyla harici diskime Ubuntu kurdum.

heartsmagic

Bu durumda sorun makinenin harici diski okumaması/görmemesi muhtemelen. Linux adına ne yazık ki söylenecek fazlaca bir şey olmayabilir. Ancak, dış ortam seçeneği nasıl bir şey ki? Başlatılabilir aygıt olarak harici disk gibi bir şey görünmüyor mu seçeneklerde açık açık?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ubuntu90

Sony bilgisayarıma ubuntu kurulumunu usb'den yapmıştım. BIOS'ta seçenek olarak "Harici Aygıtlar" var

heartsmagic

Açık açık disk yazmıyor yani? Dediğim gibi durum makine ile alakalı gibi. Başka bir makinede CD sistemi açıyorsa bence makine üzerine eğilmelisin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

s_reisen

Sony  VGN bilgisayarımda ubuntu 14.04  cd den yüklediğim zaman sadece aynı cd yi , başlangıçta açmak istediğim zaman ben de de açmadı. Eski versiyon ( 9.04 ) da, ilk açılışta açtı. Bu benim dikkatimi çekti.
Ben Windows 7 ile  Ubuntu 14.04 dü beraber kurdum. Bazı küçük eksikler olsada gayet mükemmel bir uygulama ile çalıştığımı düşünüyorum...