Airties ( Air 2410 300 Mbps Broadcom ubuntu sürücü problemi )

Başlatan lyalcin06, 27 Mart 2010 - 01:25:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

@BlueTR, bir iki sayfa geriye gidersen nelerle uğraştığımızı, neleri denediğimizi görürsün. 13.10 kurduktan sonra işlemler düzene girdi. Fakat haliyle bağlantıda sorun olduğu da yazıyor bu başlıkta ve sorunu çözebilir miydik bilmiyorum. Elimizden denemekten başka bir şey gelmiyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Arjin81

Alıntı yapılan: BlueTR - 05 Şubat 2014 - 11:20:34
aynı adaptörden bendede var.
kendisi ne mac ile nede ubuntu ile çalışıyor.
ubuntuda zorlanarak yaptım önce standar bcm43xx driverlerini kara listeye aldım sonra ndiswrapper ile yükledim ama tanımadı terminalden uğraştım derken sonunda ışıklar geldi sevindim ağları buluyor şifreyi yazıyorum ama bağlanmıyor.
bağlanılıyor deyip öyle 10dk bekliyor sonra tekrar şifre girme yeri geliyor.
şifreyi wep yapıp denedim yine olmadı şifreyi kaldırdım yine bağlanmadı.
@Arjin81 siz nasıl tanıttığınızı adım adım yazabilirseniz sevinirim.önemli çünkü benim için.malum kablo evin ortasından geçtiği için kimse istemiyor.

Ben tanıttım ama bir işe yaramadı zira bağlantı 2 dakika anca sürüyordu, kah güncelleme yaparken bağlantı kesiliyordu kah bir sayfada gezinirken kesiliyordu. İşin garibi bağlantı var görünmesine rağmen bağlanamıyordum. Sonunda bu sorunla baş edemeyeceğime karar verip iş yerimde kullanmakta olduğum TP Link TL WIN 821 N usb adaptörünü getirdim takar takmaz tanıdı hiç bir işlem yapmadan kullanmaya başladım, böyle olunca da elimdeki airties adaptörü de iş yerimde  windowsta kullanıyorum.

krmz

Merhaba
Öncelikle herkesin kurban bayramı mübarek olsun. Konuyu yukarılara çıkarttığım için özür dilerim fakat işin içinden çıkamadım arkadaşlar. Uzun süre windows kullandıktan sonra artık ben de geçiş yapmaya karar verdim ve Elementary OS Luna ile aranıza katılmaya çalışıyorum. 2 gündür sistemi kurcalıyorum her şey çok güzel karşıma çıkan bütün sorunları çözdüm ama tek bir sorun var. Airties 2410.
Sorunum şu arkadaşlar:
Buradaki ve internetteki bütün yazılanlar sayesinde xp64 driverları ile adaptörü çalıştırabildim. Ağları görmeyi başardım. WEP ile bağlanabildim fakat modemim üzerinde ya WEP ya da WPA/WPA2 bağlantısı özelliği olduğu için güvenlik düzeyini WPA/WPA2'ye aldığımda ne yaptıysam bağlanamadım. Bunun için bir çözüm sunabilecek olan var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

düzenleme: modem ayarlarından b/g/n modunu b/g olarak değiştirince sorunum düzeldi.

if

Geri dönüş için teşekkür ederim @krmz. Aygıtın çalışmasını sağlayan adımları bütünüyle buraya geçerseniz memnun olurum.