cronjob otomatik yedek alma ve bunu e-posta ile gönderme

Başlatan thedark, 10 Ocak 2014 - 16:46:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

thedark

Merhabalar ben cronjob ile aşağıdaki gibi bir kod yazdım daha doğrusu aramalarda buldum bu kod sunucuma yedekleri her saat başı yüklüyor sözde ama çalışmıyor. Benim istediğim ise yedekleri her saat başı e-posta adresime mail attırmak. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

mysqldump -uKULLANICIADI -pSIFRE --all-databases | gzip > /home/projeadi/public_html/all-database.sql.gz

heartsmagic

Çalışıyordur, neden çalışmasın. Sonuçta bu komut yedekleri alıyor değil mi? Almıyorsa başka bir sorun vardır zira komut doğru.
İstediğin şeyi ise farklı bir iki yolla yapabilirsin. mail, mutt kullanabileceğin araçlardan ikisi örneğin. Başkaları da vardır. mutt ile şu şekilde olur meselâ:

echo "Yedek gönderimi" | mutt -s "Eposta başlığı" eposta@falanca.com -a falanca.sql.gz

Bunu yedek alma betiğini yedirirsin olur biter.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

thedark

yardımcı olursanız sevinirim. Bende arada kaldım. Bana veritabanınmın yedeğini thedark@gmail.com adresine gönderebilecğeim şekilde örnek bir kod verir misiniz? cronjob ile.

Şimdiden teşekkür ederim.

heartsmagic

Betik yapılır da, yukarıdaki şekilde gönderebiliyor musun gönderemiyor musun yedeği?

ovural43

gmail yanılmıyorsan rar dosyalarını kabul etmiyor .. tar.gz yi de kabul etmiyor olabilir ..

birde
eğer yedeklerin kendi local makinende ise karşı tarafında server ı bu maili spam olarak alıyor olabilir ..

heartsmagic

.gz'de bir sorun yok Gmail için. Zamanında yukarıdaki şekilde göndermiştim (denemeden geçmedim buraya).

Not: Neyse, daha fazla kişi görmeden kaldırayım önerilerimi :) Aynı komutlardan bahsetmişim :)

plazma

if

ovural43