Kablosuz Ağa Bağlanamıyorum

Başlatan cerencalici, 05 Ekim 2013 - 00:10:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cerencalici

Lubuntu 12.04 kurulu bilgisayarıma, karşılaştığım sorundan sonra, Lubuntu 11.10'u sıfırdan kurdum. Ama şimdi kablosuz ağıma bağlanamıyorum.

Ağ Bağlantıları'ndan kablosuz ağı ekledim, orada işaretlemem, yazmam gereken ne varsa hepsini başka bilgisayardaki Ubuntu'dan kopya çekerek yaptım; ama hâlâ makinenin umrunda değil. Modemi görmüyormuş gibi davranıyor.

Şimdiye kadarki yükseltmelerde ve kurulumlarda hiç bu sorunu yaşamamıştım.
(Çok basit bir şey yapmam gerekiyormuş da unutmuşum gibi geliyor ya hadi bakalım.)

Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdi siz benden bir sürü komutun çıktısını da isteyeceksiniz değil mi, bakalım nasıl paylaşacağım onları sizinle? :)
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S

if

@cerencalici, çıktıları isteyeceğim ama 11.10 desteği bitmiş bir sürüm. Buradaki ağ sorunu yenine 12.04'de yaşadığın sorunu çözmeye çalışsak?

cerencalici

@if, 11.10'nun desteği bitmiş deyince sen 12.04'ü yeniden kurayım dedim ve şu anda ağa bağlanamama gibi bir sorunum yok.

Durduk yere başlık açmış oldum artık, kusura bakmayın. :s

Teşekkür ederim @if. :)
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S

freeman

Gördüğüm kadarı ile Debian tabanlı dağıtımlarda bu sorun genelde hep var. Özellikle de masaüstü bilgisayarlarda... Ama tabi suç donanım üreticilerinde(sanırım).
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

if

Bir şey değil @cerencalici. Sorun çıkarsa konuyu tekrar açarız. En azından lspci | grep Network çıktısıyla kablosuz aygıtın ne olduğunu öğrenelim.