[Çözüldü] virtual box sorunu

Başlatan xdoor, 11 Nisan 2013 - 20:37:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xdoor

arkadaşlar ben programı yükledim sanal makina kurulumuna geçtim başlat dediğim an aşağıdaki iletileri alıyorum bir kontrol edip neyi yanlış yaptığımı söyleyebilirmisiniz

Failed to open a session for the virtual machine umut.

The virtual machine 'umut' has terminated unexpectedly during startup with exit code 1.

Result Code: NS_ERROR_FAILURE (0x80004005)
Component: Machine
Interface: IMachine {22781af3-1c96-4126-9edf-67a020e0e858}

Kernel driver not installed (rc=-1908)

The VirtualBox Linux kernel driver (vboxdrv) is either not loaded or there is a permission problem with /dev/vboxdrv. Please reinstall the kernel module by executing

'/etc/init.d/vboxdrv setup'

as root. If it is available in your distribution, you should install the DKMS package first. This package keeps track of Linux kernel changes and recompiles the vboxdrv kernel module if necessary.

Bu şekilde iki hata iletisi alıyorum  yardımlarınız için şimdiden tşk ler

Kadir Can

Şu komutlar başkalarında işe yaramış:
sudo apt-get remove virtualbox-dkms
sudo apt-get install virtualbox-dkms

Bu arada kullandığınız sürüm nedir?
İyi günler.

gecegezen

oracle'nın Virtualbox'sını kullanıyorsun galiba o zaman şunu dediğini yapın yani terminalden şu komutu verin;
sudo /etc/init.d/vboxdrv setup
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

xdoor

Önerdiğiniz işlemleri yaptım fakat bir değişiklik yok yine aynı hatayı veriyor sanal sistem kurmam benim için önemli ne yapabiliriz başka

if

sudo /etc/init.d/vboxdrv setup Şunun çıktısına bakalım.

xdoor

ut@umut-VPCF113FX:~$ sudo /etc/init.d/vboxdrv setup
[sudo] password for umut:
umut@umut-VPCF113FX:~$ sudo /etc/init.d/vboxdrv setup
umut@umut-VPCF113FX:~$ sudo /etc/init.d/vboxdrv setup

komutu uyguladım fakat herhangi bir şey olmuyor yukardaki gibi tepki verdi 2-3 defa da denedim gördüğünüz gibi

Kadir Can

Burada aynı sorunla ilgili çözüm güncel sürümler için verilmiş.
12.10 sürümünü kullanıyorsanız çekirdek başlık(header) dosyalarının kurulması gerekiyormuş. Yalnız oradaki çekirdek başlık dosyasının yeni sürümüyle değiştirilmesi gerekir, elimin altında Ubuntu olmadığından güncel çekirdek sürümünü bilemiyorum.
Diğer arkadaşlar tam olarak uygun kodu yazacaklardır.
İyi günler.

if

İlk komut sudo apt-get install linux-headers-$(uname -r) olarak verilebilir.

xdoor

Kadir Can

Sırasıyla söylediğim şu komutları uyguladınız mı?
sudo apt-get install linux-headers-$(uname -r)
sudo apt-get remove virtualbox-dkms
sudo apt-get install virtualbox-dkms

Bir de Ubuntu'nun hangi sürümünü kullandığınızı sormuştum, sanırım gözünüzden kaçmış. Onu cevaplayabilir misiniz?
İyi günler.

xdoor

Kadir bey en son gönderdiğiniz komut dizilimini uyguladım ve çalıştı çok teşekür ederim yardımlarınız için sizide yorduk bu arada versiyonum 12.10 bilginize..

Kadir Can

Rica ederim.
Her çekirdek güncellemesinden sonra bu kodları tekrar çalıştırmanız gerekecek, maalesef diğer sitelerde de tek seferlik bir çözüm bulunamamış.
Ayrıca çözüldü etiketini eklerseniz diğer arkadaşlar da buradan çözüme ulaşabilir.
İyi günler.

xdoor

Teşekürler tekrardan

if