Wine ile Windows için yazılan Foxit PDF reader sorunsuz çalışıyor.

Başlatan iskendermusaoglu, 08 Kasım 2014 - 11:11:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iskendermusaoglu

Merhabalar, Ubuntu'da büyük hacimli Pdf dosyalarını açarken büyük sıkıntı yaşıyordum. Mesela 600 Mb'lık bir dosyayı Evince hiç açmıyor Okular ise büyük uğraşlar sonucu yarım yamalak açıyordu. Bunu güncel makinelerde de denedim, durum değişmedi. Geçenlerde Playonlinux ile Ms ofis kurdum, öyle Wine ile oynarken aklıma Foxit Reader geldi. Bunun Linux sürümünü nette görmeme rağmen bir türlü indirememiştim. Neyse Foxit'in Windows için en son sürümünü indirdim, öylesine exe dosyasına tıkladım. Takır takır kurdu. Hayret ettim. Sonra hemen çalıştırdım, harika çalışıyor. Ms ofiste yaşadığım varsayılan program olma sorunu bunda yok. Bütün pdfleri Foxit ile aç diyebiliyorsunuz. Benim bir türlü açılmayan 600 Mb'lık dosyam anında açılır oldu. Üstelik Türkçeleştirdim de.
Eğer Pdf okuyucularda sorun yaşayan arkadaşlar varsa bunu denesinler. Sorunları çözülür bence.

hatas

Şu an Foxit Reader'in son sürümü 7 ancak Linux sürümünü 1.1 'de bırakmışlar anlaşılan. .deb uzantılı Linux sürümü şuradan indirilebiliyor. Windows sürümü Wine ile düzgün çalışıyorsa madem onu kullanmak daha mantıklı olabilir...

Bu arada Adobe Reader'i denemediyeseniz hatırlatmış olayım, onun da Linux sürümü var.

emrah_13

Foxit Reader, Ubuntu'da kolaylıkla yüklenebiliyor. Ancak bir özelliği kullanılamıyor. Açmış olduğunuz son 4 belge, programı açtığınız zaman listeleniyor. Windows'ta belgelerin ismine tıkladığınızda belgeler hemen açılıyor; ancak Ubuntu'da program hata veriyor. Ben de sekmeli olmasından dolayı bu programı kullanıyorum. "Qpdfview" adında da sekmeli bir pdf okuyucu program var. İsterseniz bir de onu deneyebilirsiniz.
Gönül neyi severse güzel odur.

alorak

Hafif bir yavaşlık ve görsellikle bozukluk olsa da özellikle altını çizme gibi özellikler için oldukça kaliteli bir program.
özgürlük için