checking battery state.. Hatası....

Başlatan erumcp, 11 Ocak 2012 - 13:24:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erumcp

Arkadaşlar tam 1 gündür aralıksız bu sorunla boğuşuyorum.

Forumdaki bütün çözümleri denedim olmuyor.

5 defa temiz kurulum yaptım. Hepsinde farklı şekilde ati ekran kartımı yüklemeyi denedim
fakat hepsinde başlangıçta checking battery state.. hatası aldım.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=30785.0 daki 2 yöntemi denedim yine aynı hata( tabiki Ubuntu tarafından sağlanan paketleri kaldırmak
yada Ati   tarafından sağlanan paketleri kaldırmak seçeneklerini yaparak diğer yöntemleri yaptım.)
forumda baya araştırdım ama hiç biri çözüm olmadı

lenovo g570 üzerinde ati 6550 ekran var kullandığım laptobun. 8 aydır kullanıyorum. 3 sürümdür ubuntu kurmayı denedim hepsinde şu
ekran kartı yüzünden bi türlü temiz bi şekilde ubuntu kullanamadım. Lanetli bi kart heralde :D :D

Artık bende sorunsuz ubuntu kullanmak istiyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşşekürler....

heartsmagic

Bu ATI sürücülerini kurduktan sonra mı oluyor?
Çok eski hata kayıtları var ama geneli çözülmeden kapatılmış üst sürümler çıktığı için. Bir başlıkta birisi şunu önermiş:
http://ubuntuforums.org/showpost.php?s=43aadc426d75c673a0602b5c64fce352&p=11561179&postcount=10
Pek alakalı görünmedi bana ama denemekten zarar gelmez. Kurtarma kipinde açabiliyorsan sistemi deneyebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erumcp

linktekiyle aynı benim lightdm yolu. Bunda bi sorun yok fakat ne zaman atinin güncel sürümünü yüklesem hatayı veriyor.

hybrid ekran kartında hata olabilir diye düşünüyorum ama bi çözüm bulamadım. Şuan işlemci full performans çalışıyor mesela

Bu arada hataile karşılaştığımda  tty1 açabiliyorum ve ordan xorg.conf silerek tekrar  başlattığımda masaüstü tekrar geliyor.
Tabiki bütün driverler gitmiş oluyor

heartsmagic

Hibrid kart varsa sorun yüksek ihtimalle odur. Forumdaki şu konuya bakabilirsin sana uyuyorsa durum: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31064.0

erumcp

eru-mobil@erumobil:~$ fglrxinfo
X Error of failed request:  BadRequest (invalid request code or no such operation)
  Major opcode of failed request:  155 (GLX)
  Minor opcode of failed request:  19 (X_GLXQueryServerString)
  Serial number of failed request:  12
  Current serial number in output stream:  12

fglrxinfo şeklinde çıktı veriyor

heartsmagic

Ne yaptıktan sonra veriyor bunu? @erumcp, sisteminde hibrid kart olduğu için zaten ATI hiç görünmüyordur muhtemelen. Intel devrededir ve sistem ATI'yi görmediği için mızmızlanıyordur, hata veriyordur. Sen verdiğim başlığa bakabildin mi?

erumcp

Baktım fakat vgaswitheroo bende kullanılmıyormuş. Başlığın en altında bunun olabileceğini yazmış yazan arkadaş.

Şuanda hangi şekilde driver yüklersem yükleyeyim terminalde fglrxinfo yazdığımda üstteki  cevap gelio karşıma

heartsmagic

Bu durumda bir şekilde hibrid kart meselesini çözmedikten sonra sürücüyü kullanamazsın. Doğrudan sürücüler kurulup kullanılamıyor böyle sistemlerde ne yazık ki.