[çözüldü]Conky Nasıl Düzenlenir Ve Gnome Dışında Çalışır Mı? [Wikiye Baktım]

Başlatan KemalALKIN, 08 Kasım 2011 - 03:17:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KemalALKIN

Conky Nasıl Düzenlenir Ve Gnome Dışında Çalışır Mı? [Wikiye Baktım]

Evet arkadaşlar yardım ederseniz bir Linux veya Open Source dağıtıma geçeceğim tekrardan :)
not: başlık olduğu için baş harfler büyük :D

Bana görsel bir anlatım verebilir misiniz veya Türkçe yazı ya da ikisi birden :)

Eğer olursa bsd veya Linux açık kaynak bir sisteme tekrar dönüş yapacağım, hatta size söylemeden geçmiş de olabilirim, avatarımdaki gibi bütün sistemlere aşığım :)

Çok teşekkürler şimdiden :) (arama yaptım ve wikiye baktım ustalarım)

(kurban) bayramınız mübarek ve kutlu olsun
www.tckemal.ist

decent

http://conky.sourceforge.net/documentation.html

Bağlantısına baktınız mı acaba ?

Aynı bağlantının alt bağlantılarında görsellerin altında conky metinleri yer alıyor.
http://conky.sourceforge.net/screenshots.html

alquirel

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 08 Kasım 2011 - 03:17:11
...
...

Başlıkta bulunan bağlaçlar ve edatların ilk harfi büyük yazılmaz diye hatırlıyorum ben.
Yani şöyle olması gerekmiyor mu?
= Conky Nasıl Düzenlenir ve Gnome Dışında Çalışır mı?

(Edat olmasa da bağlaç konusunda emin sayılırım)

morf

Masaüstünün neresinde conky den ne gibi sonuç almak istiyorsunuz?

KemalALKIN

gene eleştiri aldık iyimi

arkadaşlar acele ile yazmıştım konuyu sonrasında sistemim çöktü linux denedim o da çöktü şimdi mac kurdum
decent; oradan tam bişi anlayamıyorum şu aşırı görsel yapanlar var onun gibi yapsam yeterli
alquirel; 2. satırda size yanıtımı verdim
morf; ben sistem izleme verilerini çok severim bana gerek hissederim o yüzden istemekteyim

son olarak arkadaşlar bir kerede eleştirmeden önce burada ilk yardım etseniz daha güzel olacak
yabancı resmi ve resmi olamayan açık kaynak forumlarında hiç böyle olaylar yok hemen yardım ediyorlar (ingilizcem yetse ora açardım)
birde wine ile iligli soru soran olunca hemen alternatif veya başka bir şey veriyorsunuz ki çözümü olanlarda bile vermediniz ben denk geldikçe yardım ediyorum winehq ya :)

gene cevapsız bir başlığım ve eleştirilerim oldu sağolun :D
ozgurlukicin e döndü bura :P
www.tckemal.ist

stratovarius

morf

Misal ;

http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=3012312&postcount=364

tabii bununla ilgili yığınla örnek bulabilirsiniz. Verilen bağlantılardan ya da forumda da mutlaka adı geçmiş olan başlıklardan.

alquirel

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 08 Kasım 2011 - 20:39:19

arkadaşlar acele ile yazmıştım konuyu sonrasında sistemim çöktü linux denedim o da çöktü şimdi mac kurdum
decent; oradan tam bişi anlayamıyorum şu aşırı görsel yapanlar var onun gibi yapsam yeterli

...

Ben kötü bir niyet taşıyarak, sırf eleştiri olsun diyerek yazmadım, yanlış anlaşılmasın :)
Sadece senin iletinde baş harflerin büyütülmesi şeklinde bir düzeltmenin yapıldığını görünce bilgimi paylaşayım dedim.

Yoksa düzeltmek benim görevim değil ;)
Eğer senin iletinde düzeltildiğine dair o notu görmeseydim hiç bakmazdım.

Yani kendinizi benim tarafımdan eleştiri yeme gibi bir durumda hissetmeyin. Öyle bir niyetim yoktu.

heartsmagic

morf; ben sistem izleme verilerini çok severim bana gerek hissederim o yüzden istemekteyim

son olarak arkadaşlar bir kerede eleştirmeden önce burada ilk yardım etseniz daha güzel olacak
yabancı resmi ve resmi olamayan açık kaynak forumlarında hiç böyle olaylar yok hemen yardım ediyorlar (ingilizcem yetse ora açardım)
birde wine ile iligli soru soran olunca hemen alternatif veya başka bir şey veriyorsunuz ki çözümü olanlarda bile vermediniz ben denk geldikçe yardım ediyorum winehq ya :)

Neresinden tutsam dökülecek bir ileti.

1. Yabancı forumlarda böyle şeyler olmuyor diyorsun, sonra İngilizcem yetse diyorsun. İngilizcen yetmediği halde böyle şeylerin olmadığını nereden biliyorsun. Onların diline girmiş naçizene bir kısaltma vardır: RTFM. Açmayayım, zira açınca hoş şeyler çıkmaz ortaya.

2. Forumu "Çözümünü bildiğiniz şeyleri dahi paylaşmamakla" suçluyorsun, çok hoş oluyor. Muhtemelen forumu "Wine" düşmanı olarak nitlendiriyorsun ki bu yanlış bir çıkartım.

3. Başka platformlarla kıyaslanmak benim hoşuma gitmiyor. Öİ ile bir sorunun varsa muhtemelen onu Öİ de dile getirmen gerekmekte. Ancak, benzer yanlarımız senin için söz konusu ise bence insan önce şapkasını önüne koyup kendi de biraz düşünmeli.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Kasım 2011 - 16:00:37

Neresinden tutsam dökülecek bir ileti.

1. Yabancı forumlarda böyle şeyler olmuyor diyorsun, sonra İngilizcem yetse diyorsun. İngilizcen yetmediği halde böyle şeylerin olmadığını nereden biliyorsun. Onların diline girmiş naçizene bir kısaltma vardır: RTFM. Açmayayım, zira açınca hoş şeyler çıkmaz ortaya.

2. Forumu "Çözümünü bildiğiniz şeyleri dahi paylaşmamakla" suçluyorsun, çok hoş oluyor. Muhtemelen forumu "Wine" düşmanı olarak nitlendiriyorsun ki bu yanlış bir çıkartım.

3. Başka platformlarla kıyaslanmak benim hoşuma gitmiyor. Öİ ile bir sorunun varsa muhtemelen onu Öİ de dile getirmen gerekmekte. Ancak, benzer yanlarımız senin için söz konusu ise bence insan önce şapkasını önüne koyup kendi de biraz düşünmeli.

ben dil olarak söylersen yabancı apple-hackintosh sitelerinde orta derecede rahatça yayın yapıyorum ancak daha sadece %1 lik bir eleştiri aldım
linux forumları derseniz orada ne olsa hemen çözülmüş ve teşekkür yazmışlar o yönde söyledim

detaylı şekilde soru soramıyorum ingilizcemle o kadar
yayın yaptığım yerde ise örneğin sürücü kurulumunu basitçe anlatabiliyorum
ancak soru sormuyorum bahsettiğim neden ile

sizleri böyle hissetmemin nedeni sizlerin bana hissettirdiğiniz ortamdır yoksa linux windows mac bsd vb sistemleri severim düşmanda olmadım ki hatta kartımı nvidia çevirdim linux kullanmak için

birazda katılaşmayı giderelim sizlerde olan bu giderse iyi olacaktır benim açımdan ve benzer durumdakilerden

Saygılar...
www.tckemal.ist

alquirel

İletilerini biraz tahlil edeyim.

Alıntı Yap
linux forumları derseniz orada ne olsa hemen çözülmüş ve teşekkür yazmışlar o yönde söyledim
Alıntı Yap
Conky Nasıl Düzenlenir
Sence böyle bir sorunun hemen çözülmüş olarak işaretlenebilmesini sağlayacak bir cevabı olabilir mi?

Alıntı Yap
Gnome Dışında Çalışır Mı?
Benim böyle bir merakım olsa açarım Google'ı, "conky" kelimesinin yanına bildiğim Gnome harici ortamları sırayla yazar arardım.
Eğer dış forumların arı gibi vızır vızır soru çözümleri ürettiğini anlayacak kadar İngilizcem varsa bu aramalarla bulduğum sonuçları da pekâlâ hayata geçirebilirdim.

Alıntı Yap
Bunu tekrarlamaktan bıkmayacağım, ben iletinde bu ifadeyi gördüğüm için "doğrusu bu değil mi" şeklindeki iletimi yazdım. Bunu görmesem hiç bu başlığa bulaşmazdım bile. Belki kabullenmek istemeyeceksin ama senin iletinde yazan her kelime okuyanlar için cevap hakkı doğurur. Aynı şey benim için de geçerlidir. Ve hiçbir zaman da iletimdeki bir yanlışı düzelten bir kişiye "sen benim yanlışımı ne eleştiriyorsun, soruma cevap ver" deme hakkım da yoktur.

Alıntı Yap
Bana görsel bir anlatım verebilir misiniz veya Türkçe yazı ya da ikisi birden :)

Eğer sen conky gibi geniiiiş bir dünyada ne istediğini tam olarak belirtmezsen sana gelecek cevaplar hep şöyle olur:

Alıntı yapılan: decent - 08 Kasım 2011 - 09:31:42
http://conky.sourceforge.net/documentation.html
Bağlantısına baktınız mı acaba ?

Alıntı yapılan: morf - 08 Kasım 2011 - 16:57:12
Masaüstünün neresinde conky den ne gibi sonuç almak istiyorsunuz?

Ve sen de başlığına atılan bu iletilere rağmen şu hükme varırsın.

Şimdi ben soruyorum sana;
Alıntı Yap
sizleri böyle hissetmemin nedeni sizlerin bana hissettirdiğiniz ortamdır

Senin kendine hissettirildiğini iddia ettiğin ortamın asıl sorumlusu kim?

BayboraKaan

@KemalAlkın forumun düzeni bozulmasın ve diğer maksadından çıkmış forumlara benzemesin diye özensiz yazılan iletileri eleştiriyor ve üyenin kendine çeki düzen vermesini istiyoruz. ;)

KemalALKIN

neyse konuya döneyim

mac os x üzerindede çalışabilir gibi duyumlar gördüm internette acaba bu çalışır mı sonuçta bsd tabanlı bir sistem mac
veya başka program gerekiyor olabilir mi
www.tckemal.ist

KemalALKIN

beyler son olarak

nasıl şeffaf yaparız veya pinguy os gibi modifiye ubuntu linuxlardaki gibi yapan arkadaşlar nasıl yaptıklarını açıklayabilirler mi ya da bu kodları veren çok geniş arşiv siteler var mı varsa nedir
www.tckemal.ist

morf

şeffaflık için

Alıntı Yap~/.conkyrc
dosyasına aşağıdaki satırı ekleyin.

own_window  yes
own_window_transparent yes

if

Son soru da cevaplandığına göre konuyu kilitleyebiliriz. Conky için açılmış başlığımız da var. Oradan beğenilen ayarlar uygulanabilir.

http://wiki.conky.be/index.php?title=Conky_Wiki en geniş kaynaklardan biri.