[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 19 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alquirel

Yalnız kod içerisinde küçük boyutlar kullanarak (yani [ img width=XXX height=XXX ] kodu ile) resim eklediğinizde sadece sayfada fazla yer kaplamamış oluyor. Siz bu yolla küçük boyutlar kullansanız da resmin orijinali sayfada yüklenmiş olduğundan yüklenme hızı ve harcadığı kota fark etmemiş oluyor.
Asıl çözüm yolu resmin küçültülmüş halini eklemek.

Bunu sadece bilgimiz olsun diye yazıyorum, yoksa böyle yapan olduğu gibi yapmayanlar (ben de dahil) daha büyük çoğunluk gördüğüm kadarıyla :)

Bir diğer nokta da bir sayfada 25 ileti görüntüleniyor, yani 25 resim tahammül edilebilir oluyor. Ama bir iletide 6-7 adet oldu mu 100 civarı resim olmuş oluyor bir sayfa yüklenirken.

kalkan1973

Resim eklerken resim yüklediğiniz sitede ilk çıkan küçük resmin linkini kopyalayın. Genelde resim yükledikten sonra küçük resme tıklarsanız büyüyor. Büyüdüğü zamanki linki kopyalamak burada da resmin büyük çıkmasına neden olabiliyor. Başıma geldi de oradan biliyorum.
Evde İşte her yerde Linux

experotux

İnsanlar ikiye ayrılır
Özgür olanlar ve özgür olmayanlar
Çok şükür Özgür olanlardanım :)

Felâsife

Yaklaşmayın !  :D

Pen: Dekorasyonu; Neon Aurorae by FRUiT
İconset 1; KFaenza
İconset 2; Neon Icon theme by FRUiT
Fare teması; Oxygen Neon 0.2
Alt panel; Volatile 1.8
Küçük paneller; Daisy
Saat; KClock skin for Analog Clock
Karamba; imalat
Pcbsd simgesi; Gimple oynandı.
Ekran kağıdı; 1920x1200 http://wallbase.cc/wallpaper/3461
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

experotux

@Felasife
Eline bomba almasına gerek yok ki
Zaten kendisi bomba ;D

Masaüstüme de yakıştı hani ;D

İnsanlar ikiye ayrılır

Felâsife

@experotux
Ben uyarayımda :D

@KemalALKIN
Bespin dizaynın şık olmuş, tebrikler.  ;)
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

alquirel

Alıntı yapılan: experotux - 25 Kasım 2011 - 10:08:26
Zaten kendisi bomba ;D

Eğer bu kelimede argo manası kastedildiyse bence bu foruma yakışmayan türde bir ileti olmuş.
Böyle bir şey yoksa şimdiden özür diliyorum.

experotux

İnsanlar ikiye ayrılır

alquirel

Alıntı yapılan: experotux - 25 Kasım 2011 - 11:06:12
Yoruma açık
İstediğiniz gibi anlayabilirsiniz :)

Eğer tamamen yoruma açıksa, herkes istediği manasını (argo/diğer) anlamakta serbestse, ve en az bir kişi bile argo manasından rahatsız olursa (mesela ben) o iletiyi direkt yöneticilere şikayet etme hakkına sahip olur.

Hani meşhur bir laf vardır, "senin özgürlüğün başkasının özgürlüğüne müdahale ettiğin yerde biter."

experotux

Ya arkadaş hani bir cümleyi bile memleket meselesi yapmakta üstünüze yok ya
İnsanlar ikiye ayrılır

heartsmagic

Bir süre bu sözlerin memleket meselesi olmadığı forumlarda gezinebilirsin @experotux. Az biraz dinlenme veriyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

BayboraKaan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 25 Kasım 2011 - 13:05:49
Bir süre bu sözlerin memleket meselesi olmadığı forumlarda gezinebilirsin @experotux. Az biraz dinlenme veriyorum.

Ben de verilen dinlenmeyi süresize çeviriyorum.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: decent - 27 Kasım 2011 - 11:12:27
Sabayon 7:

@decent = Sistem tepsisine Türkiye bayrağını nasıl eklediniz. Bir de galiba Sabayon Ubuntu tabanlı; nasıl Lancelot menüye geçiş yaptınız? Komutları verir misiniz?

Saygılar;
KemalALKIN
www.tckemal.ist

umutubuntu

@KemalALKIN Sabayon Gentoo tabanlıdır, sistem tepsisindeki bayrak klavye belirtecidir.
KDE olan dağıtımlarda genelde lancelot menü yüklü gelir yoksa bile depolarda mevcut oluyor.
Kısaca resimdeki masaüstü Unity ya da Gnome değil, KDE.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: umutubuntu - 27 Kasım 2011 - 11:25:36
@KemalALKIN Sabayon Gentoo tabanlıdır, sistem tepsisindeki bayrak klavye belirtecidir.
KDE olan dağıtımlarda genelde lancelot menü yüklü gelir yoksa bile depolarda mevcut oluyor.
Kısaca resimdeki masaüstü Unity ya da Gnome değil, KDE.
KDE olduğunu biliyorum Kubuntu değil de Ubuntu demek istedim. Bilgi için teşekkürler. Sanırım siz de Kubuntu kullandığınıza göre şunu sorayım; lancelot kurunca otomatik o menüye mi geçiyor? Bir de değiştiren komutu var mıdır? Yoksa kurup kaldırmak işi midir?
www.tckemal.ist

umutubuntu

Lancelot kurulumu yaptıktan sonra panelin sağ köşesinde bulunan simgeye tıklayarak programcık ekle kısmından Lancelot eklenebiliyor.
Sonrasında Lancelot menüye sağ tıklayarak ayarlarını kendinize göre yapabilirsiniz.

KemalALKIN

www.tckemal.ist

if

@decent, beğendiğim ender unityli masaüstlerinden biri olmuş. Duvar kağıdını alabilir miyim?

decent

@if, teşekkür ederim. İletinin altındaki bağlantı duvar kağıdına gider :)

if

Alıntı yapılan: decent - 28 Kasım 2011 - 11:13:36
@if, teşekkür ederim. İletinin altındaki bağlantı duvar kağıdına gider :)

Tamamdır, güzel oldu:)

kalkan1973

Evde İşte her yerde Linux

_gambit_

if