[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alquirel

Alıntı yapılan: gelturi - 20 Kasım 2011 - 23:01:11
bu tür masa üstü paylaşımı yapan @gnome bu aralar yok galiba onun masa üstü görünümleri oldukça güzellerdi... :)

Önce bi kendisini deşifre edelim :D http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=823.msg337924#msg337924

Kendisi bu aralar pek uğraşmıyor masaüstü görüntüleriyle galiba, halbuki ben de çok merakla takip ederdim kendisini...

experotux

8 mbit e kadar hızlı bağlantıya göre gayet iyi indiriyor değil mi ? ;D ;D

İnsanlar ikiye ayrılır
Özgür olanlar ve özgür olmayanlar
Çok şükür Özgür olanlardanım :)

Sherlock Holmes

alquirel

KemalALKIN

(Sonunda günde toplamda 15 dakika bile oynamadığım ve oynadığımda hemen sıkıldığım, birde baş ağrısı ve ateş gibi yan etkiler yapan her türlü oyunlardan kurtuldum yani bırakıp sildim hepsini (linux/mac/win/net) . Artık Linux sistemdeyim.
Not: Dün akşamdan beri dağıtımımda sorunlar oluyordu ve sonunda çözüp, özelleştirip resim çekmiş bulunuyorum.

Sistem özelliklerim;

Intel Pentium Dual-Core E6800 3.33 GHz 2 MB Cache 1066MHz FSB 775Pin | Gigabyte GA-945GCM-S2L DDR2 Slot 1066MHz FSB 775Pin USB2.0 PCI-E x16 | 3 GB DDR2 667MHz (1 Markasız + 2 Kingston) | Asus Nvidia GT430 1GB DirectX11 OpenGL4.1 ShaderModel5.1 MultiProcessors(2) 1400MHz CUDA OpenCL PhsyX | 320 GB Samsung 7200RPM SATA2

Kubuntu 11.10 Oneiric Ocelot x86_x64 (64 Bit) Türkçe (dağıtım) - 3.1.1 Linux çekirdek - 4.7.3 KDE - 285 Nvidia sürücü

1

2

3

4
www.tckemal.ist

experotux

Sistemimiz ekran kartı ve anakart dışında neredeyse aynı sayılır
Bi de depoda 280 sürücü var sen 285 i nasıl yükledin ?
İnsanlar ikiye ayrılır

KemalALKIN

Alıntı yapılan: experotux - 22 Kasım 2011 - 09:48:05
Sistemimiz ekran kartı ve anakart dışında neredeyse aynı sayılır
Bi de depoda 280 sürücü var sen 285 i nasıl yükledin ?
Şu depoyu ekle;
Terminal/Uçbirim/Konsole
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates
Sonrada;
sudo apt-get update
En son ise güncelleştirme yöneticinizden denetleme yapıp, güncelleştirmeleri alın. Son aşama; Yeniden başlatın bitince.
www.tckemal.ist

experotux

İnsanlar ikiye ayrılır

decent

Tazesinden Precise:
Alternate kurulum yaptım, resmi siteden indirdiğim ATI sürücüsünü doğrudan yükleyebildim.

Ayrıntılar için:
http://gnome-look.org

hsngrms

alquirel

Alıntı yapılan: hsngrms - 22 Kasım 2011 - 15:23:38
Görselliğe geri döndüm :D
http://ompldr.org/tYmVieQ

Evet görsel ve güzel bir Shell masaüstü olmuş ;)

Artık bir Shell masaüstü yüklemenin vakti geldi, çalışmalara başlıyorum...

hsngrms

@alquirel teşekkür ederim. Geçişin ile beraber güzel paylaşımlarını bekliyor olacağız :)

eribol

Alıntı yapılan: hsngrms - 22 Kasım 2011 - 21:24:54
@alquirel teşekkür ederim. Geçişin ile beraber güzel paylaşımlarını bekliyor olacağız :)
Geçişi kimin yapacağı konusunda bir anlaşmazlık var sanırım :)

alquirel

Alıntı yapılan: eribol - 22 Kasım 2011 - 21:32:41
Alıntı yapılan: hsngrms - 22 Kasım 2011 - 21:24:54
Geçişi kimin yapacağı konusunda bir anlaşmazlık var sanırım :)

Belki Linux Mint'e geçişi kastetmiştir :D
Yolun sonu orası mı yoksa :P

hsngrms

alquirel

Alıntı yapılan: hsngrms - 22 Kasım 2011 - 22:07:12
Shell efsanesi ile yazıştığımı yeni farkettim :D

Ateşli bir Shell kullanıcısı olduğum doğrudur ama efsane mertebesi kim biz kim :D
Daha hâlâ kurulumdan sonra ilk yüklediğim temalarla duruyorum.
Bi ara bottom-panel eklentisini modifiye etmiştim

Bu da her zamanki hali :D

alquirel

@decent,
Senin masaüstü görüntülerinde beni en çok sinir eden şey 1920x1080 çözünürlük. :)

["Şeytana uyup" atışıyorum şuan senle evet =P]

özgürubuntu

Alıntı yapılan: decent - 22 Kasım 2011 - 13:39:30
Tazesinden Precise:
Alternate kurulum yaptım, resmi siteden indirdiğim ATI sürücüsünü doğrudan yükleyebildim.

Ayrıntılar için:
http://gnome-look.org

Simge teması varsayılan mı?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Kasım 2011 - 16:34:29

Alıntı yapılan: alquirel - 23 Kasım 2011 - 16:29:45
@decent,
Senin masaüstü görüntülerinde beni en çok sinir eden şey 1920x1080 çözünürlük. :)

["Şeytana uyup" atışıyorum şuan senle evet =P]
İnanır mısın benim de içimden bunu söylemek geçiyordu :) @decent diyorum acaba monitör olarak LED TV'mi kullanıyor :)
Bu arada @alquirel, Zukitwo Shell temasından mı yoksa Gnome-Shell'in orijinal uygulaması mı emin olamadım, Activities menüsü sağa mı geçti?

alquirel

@özgürubuntu,
Activites menü dediğin hangisi bilemedim. Zira Etkinlikler yazısı solda.
En sağda kullanıcı menüsünün olduğu yerde yine kullanıcı menüsü var, ama ismi gizledim. Tabii ki eklentiyle.
Temaların öğelerin yerini düzenlemek gibi bir yeteneğinin olduğunu düşünmüyorum. Ne varsa eklentilerde var.

Bu arada en sağdaki siyah şeyden bahsediyorsan o da Dock eklentisi.

Bir de Drive Menu eklentisinin kodlarıyla oynayarak (normalde sağa yerleşiyor) onu sola taşıdım.

x x x x

Alıntı yapılan: decent - 23 Kasım 2011 - 16:24:55

Şeytana uydum :D

Seri olarak başkalarının pc lerine linux mu kuruyorsunuz ?? o kadar çok çalışmanız var ki başka mantıklı bir açıklama getiremiyorum :D

decent

@alquirel, çözünürlük teknolojinin nimetleri :)

@özgürubuntu, http://gnome-look.org/content/show.php/FS+Icons+Ubuntu?content=147048

@ x x x x, taşınabilir diske bile 5-6 sistem yüklüyorum, haliyle yelpaze geniş.

Başkalarına sistem yüklesem dahi, ekran görüntüleri sadece kendi makineme yüklediğim sistemlerdendir.

Felâsife

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?