[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iceboy

Alıntı yapılan: cemoli - 30 Ağustos 2011 - 08:41:31
Bu ara Tron'a taktım  ;D

11.04'ü nasıl bu şekle soktuğunuzu kısaca anlatabilirmisiniz ? Rahatsızlık oluşturmayacaksa buradan yada özel mesaj ile dahi olabilir size hangisi uygun gelir ise.

Tron'un duvar kağıdını kullandığınız,gnome menüsünün altta olduğu sistemden bahsediyorum.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

TahaKaradeniz

Mint-Ubuntu-Mageia-Pardus-Arch

Özgürlük için LİNUX !

Rbbt

@TahaKaradeniz, masaüstü güzel olmuş, yalnız conky nin kenarlarında gölge var galiba, rahatsız etmiyor mu  (:

Birde üstteki panel şeffaflaştırılıyor mu, bende çakma bir Macos girişiminde bulunucamda (:
What happens when I become main source of a pain!!!

TahaKaradeniz

@Rbbt teşekkür ederim. Gölgeyi kaldırmak için tavsiyeniz varsa dinleyebilirim. :)

Tamamen şeffaf olabiliyor. Yalnız benim kullandığım Macbuntu diye geçen direk bu tema yüklü bir 11.04 kalıbı. Klasik giriş yapıp istediğim gibi özelleştiriyorum. Tavsiye ederim. http://www.oslike.se/

Özgürlük için LİNUX !

Rbbt

@TahaKaradeniz, conkyrc dosyasındaki own_window_type override satırı bu şekilde yapınca bende gölgeler kayboluyor bazılarında ise "override" kısmını "normal" yapınca kalkıyor değiştirmeyi deneyebilirsin.

TahaKaradeniz

Bende override şeklindeymiş, dediğinizi yaptım fakat değişme olmadı. Teşekkürler ilginize gene de.

Özgürlük için LİNUX !

zeitgeist

Tatilden istifade bir başka dağıtım deneyeyim dedim. Pardus 2011 Dama gerçekten hoşuma gitti. Ubuntu altında hala tam olarak çözemediğim, tutarlı davranmayan ses meselelerim de yok ortada. Kurulum sonrası sadece iki yazılım yükledim: Opera ve Tvtime. Performansı iyi ama işlem gücünü sonuna kadar kullandığını söyleyebilirim. Kaldı ki basit bir ev kullanıcısıyım. Ancak kullanılmayan işlemcinin ne anlamı var değil mi  ;) Tabi masaüstü canlandırmaları kapatıldığında hayli ferahlıyor sistem. Tek sıkıntı; harici ntfs disklerde büyük boyutlu dosyaları silme işlemi yaptığımda hayli süre alıyor işlemi gerçekleştirmesi. Video oynatma performansından da son derece memnunum. Bu da ekran görüntüsü:

[eklenti yönetici tarafından silindi]
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

TahaKaradeniz

Özgürlük için LİNUX !

neneki

@zeitgeist;
rc.conf dosyasına gözat istersen. modüllerden işlemci'nin minimum seviyede çalışabileceğini ayarlayabiliyordun sanırsam .. belki geçici bir çözüm olur..

zeitgeist

@neneki,

Yanlış yorumlamışım yahu işlemci kullanımını. Şu programcıklardan birine bakmıştım; arayüzü yanlış yorumlamışım. ??? Ama sayende rc.conf ile ilgili biraz araştırma yapıp bir kaç şey öğrendim. Teşekkürler.  ;)

[eklenti yönetici tarafından silindi]
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

neneki

Sherlock Holmes

decent

confickerbelasi

if

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

confickerbelasi

resimler çok küçük www.imageshack.us 'a koysa daha iyi olur gerçi onu kullanmayanlar buzun içinde kurbağa görebilir...

Rbbt

Alıntı yapılan: confickerbelasi - 07 Eylül 2011 - 21:40:33
resimler çok küçük www.imageshack.us 'a koysa daha iyi olur gerçi onu kullanmayanlar buzun içinde kurbağa görebilir...

Resimlerin üzerine tıklayınca büyük halleri geliyor nasılsa, imageshack'e bağlı kalmamıza gerek yok (:

if

@heartsmagic, hiç mi görünmüyor?

@confickerbelasi, resimlerin üzerine tıklayınca büyüyor. Forum kirliliği olmaması için tıklanabilir halde koyuyorum resimleri.

confickerbelasi

büyük koysanda site sayfaya göre ayarlıyor imageshack.us daha pratik gibi opera özürlü biraz ama chrome ve chromium ile sorunu yok ie  ise zaten yok yani hiç sorunu yok.

heartsmagic

@if, görememe sorunu benle alakalı şu an :) İlerleyen bir zamanda göreceğim :)

confickerbelasi

heartsmagic

Üzerinde durulmayacak bir sorun. Kendi sistemimde olmayan bir şey, eğilmeye gerek yok.

BayboraKaan